AKIS vs RANGERS (92:89)Pavasario taurė 2011 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2011 gegužės 06 d., Penktadienis, 19:45 val. @ Dainavos vidurinė mokykla, Partizanų g. 118, Kaunas LT-50368

Po labai įtemptų varžybų, pareikalavusių pratęsimo, pergalę išplėšė "Akis"

2011 gegužės 06 d., Penktadienis, 22:46 val., peržiūros: 3912

Gegužės 6 dieną, 19.45 val., "Dainavos vidurinės mokyklos" sporto salėje, susitiko "Pavasario taurė 2011" komandos "Akis" ir "Rangers". Išsiveržę rungtynių pirmajame kėlynyje bei ji laimėję trylikos taškų skirtumu "Rangers" krepšininkai iki trečiojo kėlinuko vidurio buvo nesustabdomi bei įgiję net dvidešimt penkių taškų persvarą, tačiau tuo metu žaidimą į savo rankas perėmė "Akis" komanda, kuri ne tik atkovojo praloštus taškus, bet ir nežymiai išsiveržė į priekį, tačiau paskutinėmis sekundėmis rezultatas buvo išlygintas ir teko žaisti pratęsimą, po kurio visgi stipresni pasirodė "Akis" krepšininkai, kurie šiandien nugalėjo trijų taškų skirtumu. Rungtynės baigėsi rezultatu [92:89].

Rungtynėms prasidėjus pirmąjį kamuolį atkovojo svečiai, "Rangers" krepšininkai, bet nuo jų pirmosios atakos šeimininkai, "Akis" krepšininkai, sugebėjo apsiginti, tačiau patys taip pat nesurengė rezultatyvios atakos, o po jos pirmuosius savo taškus pelnė svečiai. Pirmąją pusę pirmojo kėlinuko tiksliau žaidė šeimininkai, kurie kėlinuko viduryje pirmavo 16:12, tačiau svečiai atkovodami du kartus daugiau atšokusių kamuolių tiek po savuoju krepšiu, tiek po varžovų ir turėdami turėdami daugiau galimybių atakuoti priešininkus perėmė žaidimą į savo rankas ir sužaidę sėkmingą atkarpą 11:0 net tik persvėrė rezultatą savo naudai, bet ir išsiveržė į priekį septynių taškų skirtumu. Šeimininkai jiems sugebėjo atsakyti tik vienu iš dviejų mestų baudų metimų, po kurių svečiai pataikė du tolimus metimus ir dvitaškį prieš pat kėlinuko pabaigą, taip laimėdami pirmąjį kėlinuką keturiolikos taškų skirtumu. Antrojo kėlinuko pradžioje svečiai nubaudė šeiminikus taikliu tolimu metimu, tačiau šeimininkai jiems atsakė trimis iš eilės rezultayviomis atakomis, po kurių šiek tiek sušvelnino atsilikimą. Šiame kėlinuke šeimininkai atkovojo keliais kamuoliais daugiau už priešininkus, tačiau priešininkai rečiau klydo bei žaidė labai gražų komandinį žaidimą prieš kurį šeimininkai nerado priešnuodžių, todėl svečiai atlikdami dvi rezultatyvias atakas iškart, kai šeimininkai atsakydavo tik po vieną, dar labiau išsiveržė į priekį. Sužaidus du kėlinius rezultatas buvo [36:55].

Po ilgosios pertraukos, trečiojo kėlinuko pradžioje, šeimininkams buvo pavykę sumažinti skirtumą iki keturiolikos taškų, tačiau svečiai dar kartą sužaidė labai sėkmingą atkarpą, kurią laimėjo 11:0 ir išsiveržė į priekį iki maksimalios šiose varžybose 25 taškų persvaros. Tai buvo kėlinuko vidurys. Tačiau taip sėkmingai iki šiol vykęs svečių puolimas buvo visiškai palaužtas šeimininkų gynybos. Iki kėlinuko pabaigos svečiai nesugebėjo nė vienos savo atakos pabaigti taikliu metimu, o šeimininkai per tą laiką jiems sugebėjo atsakyti 13:0 sušvelnindami skirtumą iki dvylikos taškų. Prasidėjus paskutiniajam kėlinukui pirmieji pasižymėjo svečiai, tačiau iškart po to jie vėl pateko į šeimininkų gynybos pinkles ir daugiau kaip puse kėlinuko niekaip nesugebėjo pelnyti taškų. Tuo tarpu šeimininkai tai darė sėkmingai ir dar kartą laimėjo labai svarbią atkarpą 16:0, po kurios jie ne tik atsikovojo visus praloštus taškus, bet ir po ilgos pertraukos išsiveržė dviemis taškais į priekį. Aikštelėje stojo įtampa. Svečiai išbarstė net 25 taškų persvarą, o šeimininkai puikiai žaisdami buvo priekyje. Iki pat kėlinuko pabaigos taškai buvo pelnomi tik baudų metimais, po kurių skirtumas tarp komandų buvo tie patys du taškai. Tačiau likus vos keliom sekundėm iki rungtynių pabaigos svečiai buvo su kamuoliu, kai aidint rungtynių pabaigos švilpukui išmetęs kamuolį Lukas Tunikaitis išlygino rezultatą [78:78].

Prasidėjus pratęsimui pirmuosius du taškus pelnė šeimininkai, tačiau svečiai jiems atsakė net trimis iš eilės rezultatyviomis atakomis, po kurių jie buvo priekyje keturiais taškais. Bet šeimininkai jiems nenusileido ir pataikę tolimą metimą bei du baudų metimus grąžino sau minimalią persvarą. Tada svečiai užbaigė savo ataką taikliu dvitaškiu, o šeimininkai dar kartą jiems atsakė taikliu tolimu metimu, po kurio skirtumas tarp komandų buvo du taškai. Svečiai išprovokavo pražangą, tačiau pataikė tik vieną metimą iš dviejų, todėl tarp komandų išliko minimalus skirtumas. Likus vos kelioms sekundėms iki pratęsimo pabaigos svečiai buvo su kamuoliu, tačiau padaryta klaida bei prarastas kamuolys jiems kainavo dar du praleistus taškus ir pralaimėjimą. Taigi "Rangers" trečiajame kėlinuke pirmaudami 25 taškais, nesubegėjo įveikti "Akis" komandos gynybos ir sustabdyti jos puolimo, todėl išsvaistė savo taškus. O šeimininkai puikiai žaisdami ne tik atlošė skirtumą, bet ir po pratęsimo šventė pergalę. Rungtynės baigėsi rezultatu [92:89].

Po varžybų nugalėtojų komanda nebuvo šneki, tačiau pasakė, jog mes džiaugiamės įrodę savo pranašumą.

"Akis": Egidijus Šalkauskas 30 (7 išpr. pražangos), Vilius Sutkus 22 (8 išpr. pražangos), Vaidotas Sedleckas 18 (5 perimti kamuoliai), Lukas Sutkus 14, Vaidas Remeikis 6 (11 atk. kamuolių).

"Rangers": Marius Čeponis 29 (4 tritaškiai metimai, 10 atk. kamuolių, 12 rezult. perdavimų, 5 išpr. pražangos), Jonas Pacevičius 19 (11 atk. kamuolių, 8 išpr. pražangos), Lukas Tunikaitis 14, Jonas Tumpa 14 (15 atk. kamuolių).

Paskutiniai komentarai (3 iš 8)

zalias_kraujas2011 gegužės 09 d., 14:11 val.

Anonimas2011 gegužės 09 d., 13:42 val.

Super kova buvo, tikrai kad finalo vertos rungtynes.

kalibras2011 gegužės 08 d., 16:46 val.

ka galiu pasakyt, treciojo vidury pralaimint -25 ir poto sukurti vos ne tarsi stebukla, spurtuojant 31-2 atkarpa islpesti pratesima, o pratesima partiesti priesininku komanda, manau si komanda yra verta menesio komandos statuso. O del visa kita, kas vyko pasibaigus 4 keliniam, del pratesimo, del pries tai vykusiu rungtyniu rezultato, manau kalbeti reikia mazai, nes jei viska skelbti butu labai negrazu ir cenzuruota.

"Rangers" vos nepaleido pergalės iš savo rankų (2011 balandžio 11 d., pirmadienis, 21:53 val.)Labai sėkmingai sužaidę antrąją rungtynių pusę nugalėjo "Lietuvos geležinkeliai" (2011 kovo 27 d., sekmadienis, 23:09 val.)"Pavasario taurę 2011" iškovojo "Akis" (2011 gegužės 18 d., trečiadienis, 22:54 val.)BC "Rokai & Kroviniu pervezimas.lt", visąlaik tolygiai pirmavę, nugalėjo "Akis" (2011 balandžio 17 d., sekmadienis, 22:02 val.)"Rangers" lengvai įveikė "KTU Galerą - 2" (2011 kovo 26 d., šeštadienis, 18:00 val.)"Miami" po atkaklios kovos laimėjo prieš "Rangers" (2011 kovo 30 d., trečiadienis, 20:07 val.)"Rangers" puikiai sužaidė ketvirtąjį kėlinį ir pateko į ketvirtfinalį (2011 balandžio 30 d., šeštadienis, 16:41 val.)"Patvanka-2" "Akiai" priešinosi tik vieną kėlinį (2011 balandžio 20 d., trečiadienis, 23:51 val.)"Akis" sutriuškino "Omega" (2011 balandžio 13 d., trečiadienis, 23:00 val.)"Akis" nugalėjo "Club 9 & Pizza Club" ekipą (2011 gegužės 15 d., sekmadienis, 22:11 val.)