BC „Liuksas“ vs Siesikai (57:42)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 balandžio 06 d., Pirmadienis, 20:00 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Antroje rungtynių pusėje tiksliau žaidęs BC „Liuksas“ pranoko „Siesikus“

2015 balandžio 06 d., Pirmadienis, 23:36 val., peržiūros: 1098

Balandžio 6-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės K pogrupio mūšis tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusio BC „Liukso“ ir svečių rolėje buvusių „Siesikų“.

Rungtynių starte į priekį veržėsi „Siesikai“ ir didžiąją dalį kėlinio ši ekipa pirmavo. Vis dėlto kėlinys klostėsi ne itin rezultatyviai ir taškus ekipos rinkosi pakankamai vangiai. Antroje ketvirčio pusėje BC „Liuksas“ grąžino pusiausvyrą (9:9) ir nors priešininkai vėl persvėrė rezultatą savo naudai (9:11), tačiau paskutinį žodį pirmajame kėlinyje taręs M.Kaštalianovas dar kartą išlygino rezultatą po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 11:11.

Dar nerezultatyviau klostėsi antrasis kėlinys, kuriame komandos šaudė pro šalį, dažnai klydo ir per visą kėlinį nesukrapštė nė dviženklio taškų skaičiaus. Itin prastas komandų taiklumas (BC „Liuksas“ – baudų metimai 3/5, dvitaškiai 2/16, tritaškiai 0/2; „Siesikai“ – baudų metimai 1 / 4, dvitaškiai 2/13, tritaškiai 0/2) lėmė tai, jog antrajame ketvirtyje rezultatas vangiai judėjo į priekį ir įpusėjus mačui abiejų komandų taškų kraitis buvo pakankamai kuklus. Po dviejų kėlinių 2 taškų pranašumu džiaugėsi BC „Liuksas“ – 18:16.

Po didžiosios pertraukos žaidimas tapo kur kas rezultatyvesnis. Pirmosiomis minutės „Siesikai“ išlygino rezultatą (18:18), bet tuomet BC „Liuksas“ kilo į šturmą, spurtavo 9:0 ir atitrūko rezultatu 27:18. 5 D.Kabošio taškai pjovė svečių atsilikimą iki 4 taškų (27:23), tačiau į tai varžovai atsakė 6 taškais ir įgijo dviženklę persvarą (33:23). Antroje kėlinio pusėje BC „Liuksas“ porą kartų įsiveržė į priekį 11 taškų skirtumu (35:24; 37:26), bet kėlinio finiše blykstelėjęs D.Kilbauskas pjovė „Siesikų“ deficitą iki vienženklio. Po trijų kėlinių rezultatas buvo 39:30.

Lemiamos dvikovos dalies pradžioje abi ekipos netylėjo. Šiek tiek geriau startavę „Siesikai“ po P.Rakausko tolimo šūvio priartėjo iki 7 taškų (42:35), o kiek vėliau R.Palčinsko bei E.Ertmono tandemas iniciavo spurtą 1:7 ir skirtumas ištirpo iki 5 taškų (47:42). Vis dėlto šioje vietoje „Siesikai“ sustojo ir įkrito į gilią žaidybinę duobę, kurios pasėkmės neleido pratęsti varžovų krepšio šturmo. Per paskutines beveik 4 minutes svečiai nepelnė nė taško, o tuo netruko pasinaudoti BC „Liukso“ krepšininkai, kurie rungtynes baigė laimėta atkarpa 10:0 ir įtvirtino pergalę rezultatu 57:42.

Mantas Lapinskas (BC „Liuksas“):

Sunkiai sekėsi su šiais varžovais. Tik antroje rungtynių pusėje truktelėjote į priekį. Kas leido tai padaryti?

„Na manau, kad viena minutės pertraukėlė pasisekė. Mes pasišnekėjom, pasitarėm, nusiraminom. Mano akimis žiūrint, mano komandos žaidėjai šiandien gynėsi „pusė velnio“.“

Ne pačios blogiausios rungtynės?

„Na ne. Vidutinės rungtynės. Kaip mums, tai gerai.“

Dėl techninių gedimų „Siesikų“ komentaro išsaugoti nepavyko. Atsiprašau :).

BC „Liukso“ gretose pirmaisiais smuikais griežė A.Keršys (17 tšk., 9 atk. k.), T.Ziutelis (11 tšk., 8 atk. k., 7 išpr. pr.), V.Vilkuotis (9 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p., 5 per. k., 5 išpr. pr.), S.Ziutelis (9 tšk.) ir J.Fiodorovičius (5 tšk., 6 rez. p.).

„Siesikų“ komandoje išsiskyrė R.Palčinskas (12 tšk.), D.Kabošis (7 tšk.), E.Ertmonas (6 tšk.), R.Kabošis (5 tšk.), D.Kilbauskas (5 tšk.) ir P.Rakauskas (5 tšk., 8 atk. k.).

BC „Liuksas“ pavasario „Sportturas“ taurėje pasiekė pirmąją pergalę ir reabilitavosi po nesėkmės turnyro starte (1-1). „Siesikams“ tai buvo antrasis pralaimėjimas ir kol kas ši ekipa žengia be pergalių.

Aštunfinalio rungtynėse „Liuksas“ įrodė pranašumą prieš „Ambi“ (2015 balandžio 17 d., penktadienis, 21:36 val.)„Siesikai“ rungtynių pabaigoje įveikė „ACME“ ir pateko į pusfinalį (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:01 val.)„Baubilas ‒ 2“ pusfinalyje nesuteikė vilčių „Siesikams“ (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 22:13 val.)„A.S.K. Persvara & Orca.lt“ be komplikacijų susitvarkė su BC „Liuksu“ (2015 balandžio 09 d., ketvirtadienis, 23:15 val.)„Compensos“ penketukas neturėjo daug vargo su „Siesikais“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 22:03 val.)„Compensa“ iškovojo nelengvą pergalę prieš BC „Liuksą“ (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 20:15 val.)BC „Liuksas“ nepasinaudojo idealia galimybe išplėšti pergalę ir atidavė kelialapį į pusfinalį „Compensai“ (2015 balandžio 20 d., pirmadienis, 22:45 val.)„Best 4 You“ nesunkiai iškovojo Pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės 2015 bronzą (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 16:26 val.)Įnirtingos kovos atomazgoje ‒ „A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ pergalė (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 00:56 val.)