Laipsniai vs Ryterna Group (77:80)C lyga, „ALT reklama“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2015 gruodžio 13 d., Sekmadienis, 16:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Lygių varžovų dvikovoje iki paskutinių sekundžių „Ryterna Group“ parklupdė „Laipsnius“

2015 gruodžio 13 d., Sekmadienis, 21:57 val., peržiūros: 1131

Gruodžio 13-ąją dieną, sekmadienį. A.Sabonio krepšinio centre įvyko „C“ lygos „ALT reklama“ pirmenybių Mažosios taurės M pogrupio susitikimas tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Laipsnių“ ir svečių rolėje buvusios „Ryterna Group“ ekipos.

Rungtynių starte komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais (2:2), bet tuomet į priekį truktelėjo „Ryterna Group“ (2:6). Vis dėlto, vėliau M.Liepos ir S.Banaičio tandemas atsakė 7 taškais be atsako ir nusvėrė rungtynių svarstykles savo pusėn (9:6), o po kurio laiko A.Jankevičiaus dvitaškis padidino atstumą tarp ekipų iki 6 taškų (14:8). Po D.Karoso išpuolių svečių deficitas ištirpo perpus (16:13), tačiau ketvirčio tiesiojoje „Laipsniai“ susigrąžino 6 taškų persvarą ir laimėjo pirmąsias 10 minučių rezultatu 21:15.

Antrojo kėlinio pradžioje M.Liepos taiklūs metimai leido aikštės šeimininkams atitrūkti 9 taškais (26:17), bet tuomet varžovai ėmėsi reformų. Prabudę ir prisiminę sėkmingo žaidimo receptą „Ryterna Group krepšininkai perėmė iniciatyvą ir kėlinio viduryje surengė spurtą 0:8, po kurio rungtynėse grįžo pusiausvyra (30:30). Praradę žaidimo kontrolę „Laipsniai“ kurį laiką neužleido pirmaujančiųjų pozicijos ir ilgainiui susigrąžino pranašumą savo pusėn (33:30). Tiesa, paskutinėmis 2 minutės aikštės šeimininkams buvo nevaisingos, o šiuo laikotarpiu aktyviai žaisdama „Ryterna Group“ pelnė 6 taškus ir įpusėjus mačui pakreipė įvykius aikštėje sau naudinga linkme – 33:36.

Po didžiosios pertraukos „Laipsniai“ suskubo susigrąžinti tai, kas prarasta. Pora S.Banačio tritaškių, L.Palivano dvitaškis ir po spurto 8:0 viskas apsivertė aukštyn kojomis (41:36). Tiesa, po beveik 3 minučių tylos prabilo ir „Ryterna Group“ ir identiškas šios ekipos atsakas 0:8 (pusę šių taškų surinko E.Budrys) sugrąžino svečių komandai 3 taškų atotrūkį (41:44). Žaidimas atkarpomis tęsėsi ir vėliau. Kėlinio viduryje estafetę vėl perėmė „Laipsniai“, kurie laimėjo kelių minučių atkarpą 15:3 ir priartėjo prie dviženklės ribos (56:47). Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis svečiai apkarpė deficitą ir po trijų kėlinių kovos „Laipsniai“ tenkinosi 5 taškų pranašumu – 59:55.

Jau ketvirtojo kėlinio pirmosiomis sekundėmis aikštės šeimininkų atotrūkis ištirpo iki minimumo (59:58), bet A.Jurkšaičio dvitaškis su pražanga vėl grąžino 4 taškų skirtumą (62:58). Tiesa, „Ryterna Group“ ir toliau nenurimo, iniciavo spurtą 0:6 ir pagaliau persvėrė rezultatą savo naudai (62:64). „Laipsnių“ gelbėjimo ėmėsi M.Liepa, kuris tiksliai užbaigė dvi sėkmingas atakas ir pirmaujanti ekipa vėl pasikeitė (67:64). Patys įdomiausi įvykiai prasidėjo kėlinio viduryje. Įpusėjus ketvirčiui rezultatas buvo lygus (70:70), o po šio epizodo stojo poros minučių tyla, kurią pirmieji sudrumstė „Laipsniai“ (72:70). Intriga neblėso iki pat paskutinių akimirkų ir rezultato skirtumas dvikovos finiše svyravo tarsi svartyklės tai vienos, tai kitos komandos naudai. Likus žaisti 1 minutę ir 12 sekundžių, švieslentėje degė lygūs skaičiai (76:76), tačiau jau sekančios atakos metu labai svarbų tritaškį įsūdė J.Mozerskis (76:79). Pražanga sustabdytas M.Liepa realizavo tik 1 iš 2 baudos metimą (77:79). bet priešingoje aikštės pusėje prie tos pačios atžymos stojęs varžovas prametė abu kartus ir suteikė puikų šansą „Laipsniams“. Vis dėlto, dar viena pražangą išprovokavęs S.Banaitis įgijo teisę atstatyti pusiausvyrą, tačiau šio žaidėjo ranka sudrebėjo abu kartus ir rezultatas išliko nepakitęs. Likus žaisti keliolika sekundžių, M.Andriušaitis padidino skirtumą iki 3 taškų ir sutvirtino savo komandos pozicijas iškovoti pergalę. Paskutinės atakas metu „Laipsniai“ susikūrė net dvi progas metimams iš toli, tačiau abu jie baigėsi nesėkmingai ir pergalę savo rankose išlaikė „Ryterna Group“. Galutinis rungtynių rezultatas – 77:80.

Justas Mozerskis („Ryterna Group“):

Šiandien sutikote panašaus pajėgumo priešininkams ir tai atsispindėjo aikštėje. Viskas sprendėsi paskutinius sekundėmis, kuriomis viskas baigėsi Jums naudingu scenarijumi. Kas padėj laimėti?

„Galbūt varžovai truputį pavargo ir jų lyderiams nelabai krito. Mes kovojome, stengėmės ir rungtynių pabaigoje atsikovojom keletą labai svarbių kamuolių. Paskutinėmis sekundėmis jie ėmė prieš mus prasiženginėti ir pataikėme vieną kitą svarbų metimą. Tas manau ir leido šiandien laimėti.“

Saulius Banaitis („Laipsniai“):

Šiandien matėmė ganėtinai panašaus kalibro komandų akistatą. Galbūt varžovų linija buvo šiek tiek stipresnė, bet iki pergalės trūko ne daug. Ko pritrūko?

„Nežinau...Šiandien žaidėm kaip „lavonai“. Tik tiek galiu pasakyti. Galbūt dėl daug ko kaltas savaitgalis. Buvo tikrai sunkus savaitgalis ir šiandien žaidėm tikrai labai prastai. Sveikiname varžovus su pergale, o mes kitose rungtynėse mėginsime atsitiesti.“

„Ryterna Group“ gretose pirmaisiais smuikais griežė A.Silvestravičius (22 tšk., 21 atk. k., 31 naud. b.), J.Mozerskis (17 tšk.), D.Karosas (15 tšk., 8 atk. k., 6 rez. p., 8 per. k., 10 išpr. pr.), M.Andriušaitis (13 tšk., 10 atk. k.), E.Budrys (6 tšk., 9 atk. k.), M.Kasiulis (4 tšk., 7 atk. k.) ir D.Petrilionis (3 tšk.).

„Laipsnių“ komandoje pasižymėjo M.Liepa (25 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p., 8 išpr. pr.), A.Jankevičius (13 tšk., 5 rez. p.), S.Banaitis (13 tšk.), L.Palivanas (11 tšk., 12 atk. k.), A.Jurkšaitis (10 tšk., 12 atk. k., 6 išpr. pr.) ir T.Čeida (5 tšk.).

„Ryterna Group“ „C“ lygos „ALT reklama“ Didžiojoje taurėje iškovojo trečiąją pergalę iš tiek pat mėginimų (3-0). Tuo tarpu šiame mače nutrūko „Laipsnių“ trijų iš eilės laimėjimų serija (3-1).

Tik po atkaklios kovos „Ryterna Group“ nugalėjo „OnRoll“ (2015 gruodžio 08 d., antradienis, 22:30 val.)„Ryterna Group“ nesunkiai susitvarkė su „Lapių“ ekipa (2015 gruodžio 01 d., antradienis, 23:52 val.)„Ryterna Gruop“ vos neprisižaidė prieš „Lapių“ ekipą (2016 sausio 10 d., sekmadienis, 18:09 val.)Tik ketvirtajame kėlinyje Jonavos LSK „Technoera“ įveikė „Laipsniai“ ekipą (2015 spalio 26 d., pirmadienis, 22:25 val.)„OnRoll“ netikėtai lengvai susitvarkė su „Ryterna Group“ krepšininkais (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 18:10 val.)Užtikrintai žaidusi „Ryterna Group“ komanda iškovojo pirmąją pergalę (2015 lapkričio 17 d., antradienis, 23:23 val.)„Resmila & SmeliavimoDarbai.lt“ ekipa atidavė pergalę „Ryterna Group“ komandai. (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 23:50 val.)„Akademija“ nesunkiai susitvarkė su „Ryterna group“ ekipa (2015 spalio 20 d., antradienis, 22:42 val.)„Šilainiai“ susitvarkė su „Ryternos“ pasipriešinimu (2016 kovo 01 d., antradienis, 23:31 val.)Tritaškių lenktynėse pergalę pasiekė „Laipsniai“ (2016 sausio 24 d., sekmadienis, 18:56 val.)