Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija vs Žiežmarių gimnazija (83:30)„Basketnews.lt 2015“ taurė 9 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 28 d., Antradienis, 11:15 val. @ Kaišiadorių A. Brazausko gimnazija, Gedimino g. 65, Kaišiadorys, LT-56124

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija tvirtu mostu pravėrė finalo duris

2015 balandžio 28 d., Antradienis, 17:53 val., peržiūros: 754

Balandžio 28-ąją dieną, antradienį, Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijoje įvyko „Basketnews.lt 9kl.“ turnyro finalinės kovos. Į mūšį dėl antrojo kelialapio į finalą susigrūmė Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos kariauna su kaimynais iš Žiežmarių gimnazijos.

Pusfinalio starte blykstelėjo V.Norkūnas ir 4 šio krepšininko taškai leido Kaišiadorių komandai atitrūkti rezultatu 4:0. Nors po poros minučių savo taškų sąskaitą atidarė ir Žiežmarių gimnazija (4:2), tačiau vėliau jos puolimas buksavo ir tuo netruko pasinaudoti varžovai. Algirdo Brazausko gimnazija surinko 11 taškų be atsako (7 iš jų pelnė J.Žilinskas) ir, likus žaisti apie 3 minutes, nutolo rezultatu 15:2. Ketvirčio pabaigoje žiežmariečiai suaktyvėjo ir išprovokavo nemažai varžovų pražangų, kurios leido stoti prie baudų metimo linijos. Vis dėlto tikslą pasiekė tik 1/8 baudos metimas ir priartėti svečiams iš Žiežmarių nepavyko. Pirmają rungtynių dalį rezultatu 17:3 laimėjo kaišiadoriečiai.

Antrąjį kėlinį Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos auklėtiniai pradėjo aukšta pavara, per 2,5 minutes pelnė net 11 taškų, į kuriuos atsako nesulaukė, ir padidino atotrūkį iki 27 taškų (30:3). Po 4 minučių tylos prabilo ir Žiežmarių gimnazija (30:5) ir vėliau sėkmingų atakų šios ekipos puolime buvo kur kas daugiau. Nors V.Kuklio auklėtiniams pavyko apkarpyti solidų deficitą, tačiau įpusėjus mačui Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija džiaugėsi 23 taškų persvara – 38:15.

Po didžiosios pertraukos pirmųjų Žiežmarių gimnazijos taškų vėl teko laukti 4 minutes. Visgi tai buvo ne tik pirmieji, bet ir paskutiniai šios komandos taškai trečiajame kėlinyje ir už tai žiežmariečiai neliko nenubausti. Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazijos krepšininkai smaginosi aikštėje, atrodė visa galva pranašesni, ketvirtį laimėjo rezultatu 24:2 ir prieš paskutinę rungtynių dalį intrigos neliko nė kvapo – 62:17.

Paskutinė dvikovos dalis tebuvo formalumas, kuriame įveikiai tekėjo sena vaga. Įsismaginęs R.Tamulevičius surinko 8 taškus, iniciavo spurtą 11:0 ir dar pirmoje ketvirčio pusėje skirtumas tarp komandų išaugo jau iki 54 taškų (73:19). Susitikimo finiše D.Tamulevičiau auklėtiniai šiek tiek atleido vadžias ir paskutinėmis minutėmis vyko apylygis žaidimas. Nors Žiežmarių gimnazija minimaliai sumažino deficitą, tačiau tai buvo menka paguoda ir be didesnių komplikacijų į finalą žengė Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija. Galutinis rungtynių rezultatas – 83:30.

Dainius Tamulevičius (Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija):

Aiškiai matėsi komandų lygio skirtumas ir tai manau ir buvo lemiamas veiksnys. Ar tam pritariate?

„Būtent tai ir buvo pagrindinis veiksnys. Esam stipresnė komanda. Žaidėm su šiais varžovais regiono pirmenybėse ir jautėm, kad turim laimėti. Laimėjom pakankamai dideliu skirtumu.“

Namuose vyksta šios finalo ketverto varžybos, tai turbūt antra vieta būtų nuvilianti?

„Be jokių abejonių! Norim tik pirmos vietos!“

Vytas Kuklis (Žiežmarių gimnazija):

Šiose rungtynėse jautėsi ryškus komandų lygių skirtumas. Kaip sakoma, prieš vėją nepapūsi. Matyt tai ir sumaišė kortas?

„Pripažįstam tai. Mes esam aiškiai silpnesni. Sportas yra sportas. Kas daug dirba, to ir rezultatai geresni.“

Ar bronzos vis dar tikitės?

„Tikimės visada!“

Kaišiadorių Algrido Brazausko gimnaziją į finalą vedė R.Kirkickas (23 tšk., 2 bl.), R.Tamulevičius (20 tšk., 14 atk. k., 5 rez. p., 34 naud. b.), J.Žilinskas (11 tšk., 7 atk. k.), V.Norkūnas (8 tšk., 6 atk. k.), M.Lazauskas (8 tšk., 7 atk. k.) ir V.Maksimovas (6 tšk., 9 atk. k.).

Žiežmarių gimnazijos gretose pasižymėjo E.Kveraga (9 tšk., 3 bl.), E.Daugirda (9 tšk., 6 atk. k., 6 išpr. pr.), E.Globys (6 tšk.), A.Grevas (2 tšk., 9 atk. k.), L.Jakimavičius (2 tšk.) ir D.Naudžiūnas (2 tšk., 5 per. k.).

Kaišiadorių Algirdo Brazausko gimnazija po sunkios kovos iškėlė „Basketnews.lt 9 kl.“ taurę į viršų (2015 balandžio 28 d., antradienis, 18:01 val.)Kauno Šv. Pranciškaus mokykla reabilitavosi po skaudaus pralaimėjimo pusfinalyje ir nuskynė bronzą (2015 balandžio 28 d., antradienis, 17:57 val.)