Šilainiai vs Šernai (66:74)30+ lyga, „Sport turas“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 balandžio 02 d., Ketvirtadienis, 20:45 val. @ Kauno energija, Raudondvario pl. 84, Kaunas, LT-47179

„Šernai“ parklupdė „Šilainius“ ir išlygino serijos rezultatą

2015 balandžio 02 d., Ketvirtadienis, 23:11 val., peržiūros: 990

Balandžio 3-ąją dieną, ketvirtadienį, „Kauno Energijos“ salėje įvyko antroji „30+“ lygos „Vaigoros“ pirmenybių ketvirtfinalio serijos dvikova tarp namuose žaidusių „Šilainių“ ir svečių teisėmis atvykusių „Šernų“. Pirmajame serijos mače „Šilainiai“ palaužė varžovus rezultatu 75:71 ir turėjo progą užbaigti seriją.

Susitikimo pradžioje „Šilainiai“ gavo antausį. „Šernai per 1,5 minutės surinko 9 taškus be atsako ir, po P.Juchnevičiaus dvitaškio, aikštėlės šeimininkai paprašė ankstyvos minutės pertraukėlės (0:9). Po jos „Šilainiams“ pavyko atidaryti savo taškų sąskaitą, tačiau ženkliai priartėti trukdė spragos gynyboje. Žingsniu varžovus lenkiantys „Šernai“, antroje ketvirčio pusėje įgijo dviženklę persvarą (6:18), kurią išlaikė savo rankose iki kėlinio pabaigos ir po pirmųjų 10 minučių rezultatas buvo 10:22.

Antrojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Šilainiai“ prisikasė iki vienženklės ribos (15:24), bet netrukus sulaukė varžovų atsako. Įsismaginę „Šernai“ surengė dar vieną spurtą, pelnė 11 taškų be atsako ir įpusėjus kėliniui padidino atotrūkį jau iki 20 taškų (15:35). Vis dėlto antroje ketvirčio pusėje žaidimas išsilygino ir komandos panašiu tempu rinkosi taškus. Kėblioje padėtyje atsidūrę „Šilainiai“ sugebėjo šiek tiek sušvelninti deficitą, tačiau įpusėjus mačui vis dar atsilikinėjo pakankamai dideliu 16 taškų skirtumu. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 25:41.

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkai surinko 4 taškus iš eilės ir tokiu būdų dar labiau priartėjo (29:41). Tiesa vėliau užvirė atkakli kova, komandos nenusileido viena kitai ir apčiuopiamą dviženklį pranašumą savo rankose išlaikė „Šernai“. Po A.Lapinsko tritaškio „Šernai“ pirmavo 15 taškų skirtumu (36:51), tačiau tuomet varžovai ėmėsi ryžtingesnių veiksmų. „Šilainiai“ poros minučių atkarpą laimėjo rezultatu 9:1 ir po 4 iš eilės J.Svirkos taškų, prisikasė iki 7 taškų (45:52). Vis dėlto per paskutinę minutę „Šernai“ visas varžovų pastangas pavertė niekais. Per šį trumpą laiko tarpą svečiai pelnė 7 taškus be atsako ir po trijų kėlinių džiaugėsi 14 taškų pranašumu – 45:59.

Lemiamos rungtynių dalies starte vyko lygi kova ir laikas po truputį tiksėjo „Šernų“ naudai. Visgi dar pirmoje ketvirčio dalyje „Šilainiai“ ėmėsi reformų, spurtavo 8:0 ir likus žaisti apie 4,5 minutės, skirtumas ištirpo iki 6 taškų (58:64). S.Staniulio tritaškis pajudino „Šernų“ taškų judėjimą ir grąžino 9 taškų persvarą (58:67), tačiau „Šilainiai“ toliau nenurimo. Porą tritaškių antroje kėlinio pusėje įsūdę aikštės šeimininkai, likus žaisti 56 sekundes, priartėjo iki 5 taškų (66:71). Tiesa visas „Šilainių“ viltis atsitiesti nužudė S.Staniulis, kurio dvitaškis su pražanga įtvirtino „Šernų“ pergalę rezultatu 66:74.

Andrius Lapinskas („Šernai“):

Pavyko atsirevanšuoti.Ką pakeitėt savo žaidime, lyginant su pirmomis serijos rungtynėmis?

„Negaliu dabar išduoti visų paslapčių, ypač kai dar laukia lemiamas serijas mačas. Išsitraukiau iš stalčiaus reples, nusikabinau sportbačius, ištraukiau vinį ir atėjau į rungtynes. Juokauju. Tiesiog mums šiandien sekėsi geriau ir tiek.“

„Šilainiai“ dvikovos nekomentavo.

„Šernų“ gretose pirmaisiais smuikais griežė S.Staniulis (23 tšk.), P.Juchnevičius (19 tšk., 9 atk. k.), V.Čibirka (11 tšk., 8 atk. k.), P.Atkočiūnas (10 tšk., 6 atk. k., 5 išpr. pr.), A.Lapinskas (7 tšk.) ir M.Vainauskas (4 tšk.).

„Šilainių“ komandoje išsiskyrė N.Urbanavičius (15 tšk.), J.Svirka (14 tšk.), M.Dimša (10 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p.), R.Stirbys (9 tšk., 7 atk. k.), N.Pranckevičius (7 tšk.) ir A.Nausėda (7 tšk.).

Lemiamo serijos susitikimo data dar nepaskelbta.

„Šernai“ po atkaklios ir permainingos kovos pranoko „Šilainius“ (2014 lapkričio 16 d., sekmadienis, 18:12 val.)SK „Vertigo“ po permainingos kovos nugalėjo „Šilainių“ ekipą. (2015 sausio 04 d., sekmadienis, 19:09 val.)„RB Nuoma ‒ IV NET“ nugalėjo „Šilainius“ (2015 sausio 22 d., ketvirtadienis, 01:03 val.)„Korys“ nesunkiai susitvarikė su „Šilainiais“ (2015 kovo 04 d., trečiadienis, 22:10 val.)„RBnuoma ‒ IVnet“ lengvai įveikė „Šilainius“ (2014 lapkričio 30 d., sekmadienis, 17:48 val.)„Kauno savivaldybė & Policija“ po atkaklios kovos palaužė „Šilainių“ ekipą. (2015 sausio 11 d., sekmadienis, 22:46 val.)„Makroflex“ po puikaus trečio ir ketvirto kėlinio palaužė „Šilainių“ ekipą. (2015 kovo 03 d., antradienis, 23:32 val.)„Korys“ trečiajame kėlinyje susitvarkė su „Šilainiais“ (2015 sausio 19 d., pirmadienis, 23:57 val.)„Šliainiai“ dar kartą palaužė „Remzą“ (2015 vasario 25 d., trečiadienis, 01:37 val.)Rungtynių pradžioje strigę „Šernai“ sugebėjo atsigauti ir, pasipildžius pajėgoms, įveikti „Šilainius“ (2015 vasario 17 d., antradienis, 22:20 val.)