Pazintysxxx.com vs SLK „Patriotai“ (84:78)Elito lyga » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2014 gegužės 16 d., Penktadienis, 20:15 val. @ Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Šilo g. 5a, Vilnius, LT-10322

Trečiose serijos rungtynėse „Pazintysxxx.com“ 84:78 pranoko SLK „Patriotus“

2014 gegužės 16 d., Penktadienis, 22:59 val., peržiūros: 1597

Trečiose VKL Elito diviziono ketvirtfinalio rungtynėse dėl patekimo į kitą etapą „Pazintysxxx.com“ savo namų aikštelėje, rezultatu 84:78, po atkaklios kovos įveikė „SLK Patriotus“.

„SLK Patriotai“ mačą pradėjo sėkmingiau: D. Aukštuolio penki taškai iš eilės išvedė aikštelės svečius į priekį 2:11, o „Pazintysxxx.com“ trenerių štabas – A. Milonas ir A. Sventickij – suskubo prašyti minutinės pertraukėlės. Ketvirčiui įpusėjus penkis taškus iš eilės pelnė E.Ruzgas, dvitaškį pridėjo J.Jurgo ir iš „Pazintysxxx.com“ deficito liko vos 4 taškai (10:14). Tuomet jau „SLK Patriotai“ tolimesnę taktiką nutarė aptarti minutinės pertraukėlės metu, tačiau po jos rezultatą „Pazintysxxx.com“ komandos naudai persvėrė D.Novickas (16:14). Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 23:17 priekyje „Pazintysxxx.com“.

Antrojo kėlinio pradžioje tolimas D. Aukštuolio metimas „SLK Patriotų“ deficitą sušvelnino iki minimumo. Vis tik persverti rezultato svečiams pavyko, o „Pazintysxxx.com“ netruko įgyti septynių taškų persvaros (33:26). Jau netrukus po tolimą metimą smeigė O. Majeris ir E.Racevič. Tiesa, tritaškiu atsakė ir M.Noreika. Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos dar vieną tolimą metimą pataikęs O.Majeras sumažino „SLK Patriotų“ deficitą iki dviejų taškų (39:37). Prieš didžiąją pertrauką – 40:38.

Po didžiosios pertraukos O. Majero dvitaškis rezultatą išlygino (43:43), tačiau asmenine pražanga nepatenkintas „SLK Patriotų“ žaidėjas D.Aukštuolis buvo nubaustas ir technine. Tuo pasinaudojusi „Pazintysxxx.com“ ekipa atitrūko 47:43. Vis tik „SLK Patriotai“ po šių nesklandumų staigiai atsitiesė: M. Tenikaičio dvitaškis ekipos deficitą sumažino iki minimumo, o jau kitoje atakoje du taškus pelnė, išprovokavo pražangą bei realizavo baudos metimą D.Aukštuolis (49:47). Likus trims minutėms – 51:52, tačiau netrukus tritaškį smeigė V.Urniežius, ir „Pazintysxxx.com“ įgijo dviejų taškų persvarą. Po trisdešimties žaidimo minučių – 59:56.

Lemiamojo kėlinio pradžioje tritaškį smeigė J.Jurgo, dar vieną pridėjo R.Matulis ir šeimininkai įgijo jau devynių taškų persvarą (67:58). „SLK Patriotai“ ginklų sudėti taip pat neketino – tą įrodė O. Majero tolimas metimas. Toliašaudė svečių artilerija šį vakarą gelbėjo komandą – dar vienas tolimas metimas, kurį smeigė aukštaūgis M.Tenikaitis, šeimininkams paliko keturių taškų persvarą (71:67). Tačiau patyrę „Pazintysxxx.com“ žaidėjai pergalės iš savo rankų paleisti neketino. Pažymėtina, jog D.Novickas savo komandai lemiamomis minutėmis pelnė šešis taškus iš eilės, o netrukus šis žaidėjas smeigė tolimą metimą. Likus 14 sek. komandas skyrė šeši taškai (84:78). Per likusį laiką nė vienai ekipai nepavyko pelnyti taškų. Rezultatas 84:78 reiškė, jog seriją iki dviejų pergalių, rezultatu 2:1, laimėjo „Pazintysxxx.com“.

Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Pazintysxxx.com“ vieno taško skirtumu 80:79 namuose įveikė „SLK Patriotus“. Antrose rungtynėse rezultatu 73:71 pranašesni buvo „SLK Patriotai“.

Algirdas Milonas, „Pazintysxxx.com“ treneris:

Tie žiūrovai, kurie šiandieną atėjo, turėjo džiaugtis rungtynėmis, kadangi kova vyko iki pat susitikimo pabaigos. Manau, šios rungtynės vertos ne ketvirtfinalio – tai galėjo būti ir pusfinalis ar net finalas. Priešininkų komanda po pergalės antrose serijos rungtynėse buvo labai užsivedusi, atidavė visas jėgas. Su pagarba jiems sakau, jog buvo tikrai labai sunkios rungtynės. Bet vyrai ketvirtame kėlinyje susitvarkė su įtampa. Jie jautė savo pranašumą, tačiau didžiąją dalį laiko jo niekaip negalėjo įrodyti. Tad su šiuo dalyku susitvarkė, pradėjo žaisti ne su pykčiu, o su aistra, ir tuomet rezultatas gavosi geras.

Verta paminėti, jog kai kurių žaidėjų patirtis, ypač paskutinėmis minutėmis, davė savo – taiklūs metimai, gera gynyba. Aš tikrai labai džiaugiuosi ir dėkoju vyrams, kad jie atrado jėgų tokiose rungtynėse ir sužaidė gana gerai.

Virmantas Jackus, „SLK Patriotai“:

Noriu pasidžiaugti tokiomis rungtynėmis ir kova. Lemiamas mačas, niekas nenorėjo atiduoti pergalės. Abi komandos tai parodė. Buvo įvairių bangų – pradžia sėkmingesnė mums, vėliau įsivažiavo priešininkai. Ta kova taškas į tašką buvo praktiškai visų rungtynių metu. Buvo gražu akiai, džiaugiuosi, kaip komanda žaidė – gerai rungtyniavome ir gynyboje, ir puolime. Rungtynių pabaigoje priešininkų lyderiai pataikė itin svarbių tritaškių, dėl to buvo sunku. Be to, manau, pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių. Bent jau pirmoje rungtynių pusėje. O tai irgi svarbu.

Gaila, kad tas sezonas taip susiklostė. Dabar žaisime Vilniaus finale dėl trečiosios vietos. Norėjome šiandien pergalės ir, manau, vyrai yra jos verti, bet ką darysi. Ne visada gali laimėti, kamuolys apvalus. Tikrai džiaugiuosi šiomis rungtynėmis, dėkoju priešininkams už gražią kovą ir savo vyrams, kuriais labai didžiuojuosi.

Pazintysxxx.com: Dainius Novickas – 21 tšk. (5 rezult. perd.), Edvinas Ruzgas – 19 tšk. (5 išpr. praž.), Janas Jurgo – 13 tšk., Rolandas Matulis – 10 tšk. (11 atk. kam.), Darius Dudėnas – 10 tšk.

SLK „Patriotai“: Otas Majeras – 22 tšk. (8 išpr. praž.), Ernestas Racevič – 19 tšk. (5 perimt. kam.), Deividas Aukštuolis – 17 tšk. (6 rezult. perd.), Marius Tenikaitis – 11 tšk.

Įdomūs faktai:

Didžiausia turėta persvara: „Pazintysxxx.com“ 10, „SLK Patriotai“ 9.
Didžiausias spurtas: „Pazintysxxx.com“ 10:0 (16:14), „SLK Patriotai“ 9:0 (2:11).
Pirmaujanti komanda keitėsi 5 kartus, rezultatas buvo lygus 3 kartus.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

„Pažintysxxx.com“ 89:81 įveikė SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 22 d., antradienis, 23:52 val.)Vilniaus derbyje „Tegra“ 89:69 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:13 val.)Atkaklioje kovoje vieno taško persvara 80:79 „PazintysXXX.com“ įveikė SLK „Patriotus“ (2014 gegužės 09 d., penktadienis, 22:48 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ „Kauno Autobusai“ (2014 kovo 16 d., sekmadienis, 23:59 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Kauno „Sporto manija“ (2014 kovo 02 d., sekmadienis, 23:25 val.)Vilniaus „Pažintysxxx.com“ nepasigailėjo Kauno „Bangos“ (2013 gruodžio 08 d., sekmadienis, 22:48 val.)Emocingame mače „Banga“ įveikė SLK „Patriotus“ (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 11:10 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Prienų „Rūdupis – 2“ 84:81 (2014 sausio 26 d., sekmadienis, 23:00 val.)„Pazintysxxx.com“ išsivežė pergalę iš „Bangos“ tvirtovės (2014 kovo 09 d., sekmadienis, 14:28 val.)„Sporto Manija“ atsirevanšavo SLK „Patriotams“ (2014 vasario 09 d., sekmadienis, 22:07 val.)