BC „Sporto fėja“ vs Kauno r. „Tornado“ (85:94)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2014 » Atkrintamosios rungtynės, Mažasis finalas
2014 birželio 17 d., Antradienis, 18:15 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Visas rungtynes pirmavę Kauno raj. „Tornado“ įveikė BC „Sporto fėjos“ penketuką ir pasidabino bronzos medaliais

2014 birželio 17 d., Antradienis, 20:04 val., peržiūros: 1530

Antradienį, birželio 17 dieną, A.Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Laikinosios sostinės“ Didžiosios taurės mažojo finalo rungtynės tarp šeimininkų rolėje buvusių BC „Sporto fėjos“ ir svečių vaidmenyje žaidusių Kauno raj. „Tornado“ ekipų. Rungtynių pradžioje žymiai geriau rungtyniavo svečiai ir šiek tiek atitrūko nuo varžovų, tačiau vėliau BC „Sporto fėja“ įgijo pagreitį ir ėmė po truputį vytis varžovus. Vis tik Kauno raj., „Tornado“ nebuvo linkę taip lengvai atiduoti pranašumo ir po dviejų kėlinukų vis dar turėjo septynių taškų persvarą. Po pertraukos komandos ir toliau žaidė panašiai, todėl skirtumas tarp jų svyravo tarp 7-10 taškų. Paskutinėje rungtynių dalyje šeimininkai dar buvo sugrąžinę intrigą į rungtynes, tačiau pabaigą užtikrintai sužaidė „Tornado“ krepšininkai iškovojo bronzos medalius. 85:94 (18:28, 24:21, 22:25, 21:20).

Rungtynės prasidėjo galingu svečių ekipos žaidimu, kurie sužaidę atkarpą 4:11, o dar vėliau, ir toliau sėkmingai puolime žaidę Kauno raj. „Tornado“ ekipos žaidėjai atitolo nuo varžovų dvylikos taškų skirtumu. Į tai šeimininkai atsakė keturiais taškais, tačiau dar šešis iš eilės pelnę svečių žaidėjai įgijo keturiolikos taškų pranašumą. Pačioje pirmojo kėlinuko pabaigoje dar keturis taškus sugebėję surinkti šeimininkai šiek tiek sušvelnino savo deficitą. 18:28.

Antrasis ketvirtis prasidėjo žymiai geresniu BC „Sporto fėjos“ puolimu, kurio dėka skirtumas tarp komandų ištirpo iki keturių taškų. Kiek vėliau svečiai šiek tiek atsigavo, tačiau ir toliau sėkmingai žaidę aikštės šeimininkai sumažino savo atsilikimą iki trijų taškų. Vėliau abi komandos žaidė labai panašiai ir viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, ko pasekoje komandas prieš ilgąją pertrauką skyrė septyni taškai. 42:49.

Po ilgosios pertraukos ir vėl sėkmingai pradžią sužaidę svečiai įgijo dviženklę persvarą, tačiau taiklių tolimų metimų dėka BC „Sporto fėjai“ pavyko ir vėl sumažinti atsilikimą iki šešių taškų. Kiek vėliau, taiklių baudos metimų dėka Kauno raj. „Tornado“ krepšininkams pavyko padidinti skirtumą tarp komandų iki vienuolikos taškų, tačiau D.Gvildžio kariauna nebuvo linkusi taip lengvai nusileisti ir iki kėlinuko pabaigos šiek tiek sušvelnino atsilikimą. 64:74.

Paskutinės rungtynių dalies pradžioje abi ekipos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, po kurių BC „Sporto fėja“ ėmė žymiai geriau rungtyniauti puolime ir spurtavę 9:0 sumažino savo deficitą iki keturių taškų. Į tai svečiai atsakė vos vienu taikliu dvitaškiu metimu, tačiau dar keturis taškus be varžovų atsako pelnę šeimininkai sumažino atsilikimą vos iki dviejų taškų. Netrukus Kauno raj. „Tornado“ ir vėl atsigavo bei surengę spurtą net 0:11 ir vėl atitolo nuo varžovų. Pačioje pabaigoje BC „Sporto fėja“ dar bandė vytis, tačiau laiko buvo per mažai ir bronzos medaliais pasidabino tornadiečiai. 85:94.

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju buvo išrinktas Vladislavas Razumnovas.

BC „Sporto fėja“: Tomas Milinskas – 25 tšk. (18 atk. kam., 7 išpr. praž.), Giedrius Kurtinaitis – 25 tšk. (8 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Tomas Skardžius – 19 tšk. (5 rezult. perd.), Leonardas Ivanovas – 10 tšk. (10 atk. kam.)

Kauno r. „Tornado“: Vilius Sajekas – 21 tšk., Rokas Stankevičius – 18 tšk., Karolis Šarukas – 16 tšk., Vladislovas Razumnovas – 12 tšk. (12 atk. kam., 12 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Albertas Valiulis – 12 tšk., Mantas Lauraitis – 12 tšk.

Inirtingoje kovoje BC „Sporto fėja“ po pratęsimo palaužė „Kauno SRC“ (2014 birželio 02 d., pirmadienis, 23:40 val.)Mato Sapiegos tritaškiai pražudė BC „Sporto Fėjos“ viltis kautis finale (2014 birželio 09 d., pirmadienis, 22:12 val.)Kauno rajono „Tornado“ laimėjo dar vieną įtemptą trilerį (2014 gegužės 23 d., penktadienis, 00:58 val.)Prastai startavusi „Sporto manija“ atsigavo ir iškovojo pergalę (2014 gegužės 27 d., antradienis, 22:34 val.)„Tornado“ tik po pratęsimo palaužė „DNC ‒ Sports Fairy“ (2014 gegužės 21 d., trečiadienis, 00:01 val.)„Kauno autobusai“ „Laikinosios sostinės“ Didžiąją taurę pradėjo pergale prieš „Sporto fėją“ (2014 gegužės 19 d., pirmadienis, 23:31 val.)„Kauno Autobusai“ tvirtu spyriu pravėrė finalo duris (2014 birželio 11 d., trečiadienis, 23:43 val.)