Pazintysxxx.com vs SLK „Patriotai“ (80:79)Elito lyga » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2014 gegužės 09 d., Penktadienis, 20:15 val. @ Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Šilo g. 5a, Vilnius, LT-10322

Atkaklioje kovoje vieno taško persvara 80:79 „PazintysXXX.com“ įveikė SLK „Patriotus“

2014 gegužės 09 d., Penktadienis, 22:48 val., peržiūros: 1312

VKL Elito diviziono sostinės derbio pirmose atkrintamųjų rungtynėse „PazintysXXX.com“ namuose susitiko su „SLK Patriotais“. Rezultatu 80:79 po atkaklios ir permainingos kovos pergalę šventė aikštelės šeimininkai.

„PazintysXXX.com“ mačą pradėjo sėkmingiau, o J.Jurgo du taiklūs baudos metimai išvedė komandą į priekį 13:7. Vis tik kovingai nusiteikę svečiai lengvai atiduoti pergalės neketino: dviem dvitaškiais iš eilės atsakė M.Tenikaitis ir „SLK Patriotų“ deficitas staigiai sumažėjo iki dviejų taškų (13:11). Netrukus rezultatą išlygino D.Aukštuolis, o kitoje atakoje jį persvėrė O.Majeras. Užsivedusi „SLK Patriotų“ komandą ir toliau tęsė spurtą – E.Racevič tritaškis likus žaisti tris minutes privertė „PazintysXXX.com“ tolimesnę taktiką aptarti minutinės pertraukėlės metu. Nepadėjo ir ji – E.Racevič smeigė dar vieną tritaškį, o jo dvitaškis kitoje atakoje „SLK Patriotų“ persvarą padidino iki dviženklės. Po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 18:25.

R. Matulio tritaškis pirmojo kėlinio pabaigoje ir A. Palaimos tolimas metimas antrojo pradžioje staigiai sumažino „PazintysXXX.com“ deficitą, o A. Palaimos dėjimas „SLK Patriotams“ paliko trijų taškų persvarą (24:27). Netruko šeimininkai ir išlyginti rezultato – tai dvitaškiu padarė I.Bakėjus (29:29). „PazintysXXX.com“ dar kartą persvėrė rezultatą savo naudai, o A. Palaimos ir Š. Sliesoraičio tolimi metimai šios komandos pranašumą padidino iki 8-ių taškų (48:32). Pažymėtina, jog ekipos rungtyniavo banguotai, į priekį įsiverždavusi komanda persvaros ilgai išlaikyti nesugebėjo. Prieš didžiąją pertrauką – 44:40.

„SLK Patriotai“, M. Tenikaičio ir E.Racevič dėka, trečiojo kėlinio pradžioje staigiai išlygino rezultatą, o įpusėjus ketvirčiui įsiveržė į priekį 58:51. Permainingoje kovoje ir toliau netruko intrigos: „PazintysXXX.com“ naikino deficitą, o M. Noreikos dvitaškis svečiams vėl paliko vos trijų taškų persvarą (59:62). „SLK Patriotams“ iki kėlinio pabaigos ne tik pavyko ją panaikinti, bet ir įgyti 7-ių taškų pranašumą. Po trisdešimties žaidimo minučių – 59:66.

Lemiamojo kėlinio pradžioje du tritaškius iš eilės smeigė D.Novickas, dvitaškį pridėjo D. Dūdėnas ir komandas teskyrė vos vienas taškas (67:68). Sunerimę „SLK Patriotai“, per kelias atakas iššvaistę persvarą, suskubo prašyti minutinės pertraukėlės. Po jos dar vieną tritaškį pridėjo V.Urniežius. Komanda pradėjo demonstruoti vis didesnį užsivedimą, tačiau „SLK Patriotai“, visas rungtynes atkakliai kovoję, padovanoti pergalės neketino. Tą sėkmingai įrodė vienas iš „SLK Patriotų“ lyderių O.Majeras. Jo tritaškis likus kiek daugiau nei minutei laiko rezultatą išlygino (77:77). Itin svarbų tolimą metimą kėlinio pabaigoje pataikė D.Novickas, tačiau kitoje atakoje nuo tritaškio linijos pražangą išprovokavo O.Majeras. Taiklūs buvo du baudos metimai, o per likusį laiką nė vienai ekipai taikliai atakuoti krepšio nepavyko. Švieslentėję degantys skaičiai 80:79 reiškė, jog pirmųjų atkrintamųjų rungtynių nugalėtojas – „PazintysXXX.com“.

Algirdas Milonas, „PazintysXXX.com“ treneris:

Rungtynės buvo įtempto ir nervingos. Žinoma, atkrintamosios visuomet būna kitokios negu paprastos varžybos. Nors mūsų komandoje yra daug patyrių žaidėjų, manau, kad šiandien vyrai atėjo pasiimti savo pergalės. O tai padaryti ne visuomet pavyksta – šiandieną reikėjo kautis iki paskutinės sekundės ir viską nulemti galėjo vienas metimas. Manau, jog tų žmonių, kurie jau ya patyrę, nereikia mokyti, kad reikia gerbti kiekvieną varžovą. Ypatingai atkrintamosiose. Negalima ateiti atsipalaidavus ir laukti, kada priešininkas atiduos pergalę. Tikiuosi, jog vyrai padarys geras išvadas ir kitose rungtynėse žais kitaip.

Mūsų komanda visuomet buvo ta, kuri pataiko iš toli. Vienas iš snaiperių šiandieną atėjo iš karto po kitų rungtynių, tad jam nebuvo lengva žaisti antrą mačą iš eilės. Bet, nežiūrint į tai, mes turime daug geriau gintis. Mūsų komanda pasižymėdavo drausmingesne gynyba, o šiandien tos drausmės pritrūko. Tai parodo, jog kuomet kartu nesitreniruojame, jaučiasi atotrūkis, nerandama vienas kito aikštelėje, taktikoje kažko negalime padaryti, tad remiamės meistriškumu, individualiu žaidimu. Bet gynyba vis tiek turi būti daug geresnė negu šiandien.

„SLK Patriotai“ sužaidė tikrai labai geras rungtynes, jie buvo užsivedę ir turėjo didžiulį šansą šiandieną laimėti. Tuomet viskas klostytųsi daug sunkiau. Dabar, manau, atsakomosios, nors ir jų aikštelėje, turėtų būti lengvesnės. Juo labiau, jog mūsų komanda pasipildys žaidėjais, kurių šiandien nebuvo. Taip pat, manau, bus padarytos išvados po šio mačo, jog reikia nuo pat pirmų iki paskutinių sekundžių gerbti varžovą. Tuomet gerbsime patys save ir tos pergalės ateis, nereikės jų laukti.

Virmantas Jackus, „SLK Patriotai“:

Kuomet pralaimi vienu tašku, pritrūksta laimės. Vis tik labai didžiuojuosi savo vyrais, kova šiandieną buvo labai šauni. Nepaisant to, jog komanda dėl tam tikrų priežasčių susirinko ne pilnos sudėties, tie, kurie atėjo, parodė aukščiausio lygio krepšinį. Esu patenkintas. Priešininkai – pažiūrėkite, visas žvaigždynas. Žinoma, mūsų komanda irgi ne ką prastesnė – „Pieno žvaigždžių“ čempionai (šypsosi, – aut. past.). Taigi, nepaisant pralaimėjimo, tikrai didžiuojuosi savo vyrais: žaidimas buvo geras.

Atkrintamosiose žaidžiame iki dviejų pergalių, tad kitose rungtynėse, žinoma, tikimės laimėti. Nėra kur trauktis. Kalbant apie taisytinus dalykus, svarbu, jog kitose rungtynėse susirinkume. Šiandien didžiausia problema buvo ta, jog negalėjome atlikti keitimų. Kaip ir minėjau, tikiuosi atsakomosiose surinksime, pasistiprinsime, kausimės ir, žinoma, laimėsime.

Pazintysxxx.com: Mindaugas Noreika – 17 tšk. (5 perimt. kam.), Rolandas Matulis – 14 tšk., Algirdas Palaima – 11 tšk.

SLK „Patriotai“: Otas Majeras – 24 tšk. (11 atk. kam., 8 rezult. perd.), Ernestas Racevič – 23 tšk., Marius Tenikaitis – 16 tšk. (10 atk. kam.), Deividas Aukštuolis – 10 tšk.

Įdomūs faktai:

Didžiausia turėta persvara: „PazintysXXX.com“ 8, „SLK Patriotai“ 10.
Didžiausias spurtas: „PazintysXXX.com“ 10:0 (34:29), „SLK Patriotai“ 14:0 (15:25).
Pirmaujanti komanda keitėsi 7 kartus, rezultatas buvo lygus 6 kartus.

Parengė: Vilniaus krepšinio lyga

„Pažintysxxx.com“ 89:81 įveikė SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 22 d., antradienis, 23:52 val.)Emocingame mače „Banga“ įveikė SLK „Patriotus“ (2014 sausio 29 d., trečiadienis, 11:10 val.)Trečiose serijos rungtynėse „Pazintysxxx.com“ 84:78 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 gegužės 16 d., penktadienis, 22:59 val.)Vilniaus „Pažintysxxx.com“ nepasigailėjo Kauno „Bangos“ (2013 gruodžio 08 d., sekmadienis, 22:48 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ „Kauno Autobusai“ (2014 kovo 16 d., sekmadienis, 23:59 val.)„UNITED & Radijas Tau“ užmėtė SLK „Patriotus“ (2014 kovo 18 d., antradienis, 23:16 val.)Vilniaus „Pazintysxxx.com“ ‒ Kauno „Sporto manija“ (2014 kovo 02 d., sekmadienis, 23:25 val.)Vilniaus zonos Elito lygos starte ‒ užtikrinta „Pazintysxxx.com“ pergalė prieš „Vilniaus kolegiją“ 86:67 (2013 lapkričio 10 d., sekmadienis, 22:28 val.)Vilniaus derbyje „Tegra“ 89:69 pranoko SLK „Patriotus“ (2014 balandžio 01 d., antradienis, 23:13 val.)„Pazintysxxx.com“ išsivežė pergalę iš „Bangos“ tvirtovės (2014 kovo 09 d., sekmadienis, 14:28 val.)