Kauno Julijanavos katalikiška vidurinė mokykla vs Druskininkų "Ryto" gimnazija (82:61)"Basketnews.lt Lietuva" taurė 2012m. 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2012 gegužės 03 d., Ketvirtadienis, 13:30 val. @ Julijanavos katalikiška vidurinė mokykla, Bitininkų g. 31, Kaunas, LT-46376

Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla be vargo perkopė ketvirtfinalio barjerą

2012 gegužės 03 d., Ketvirtadienis, 16:17 val., peržiūros: 3407

Ketvirtadienio popietę KKL "Basketnews.lt Lietuvos" didžiojoje taurėje į ketvirtfinalio kovą stojo Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla ir Druskininkų "Ryto" gimnazija. Šio susitikimo favoritais laikyti šeimininkai iš karto ėmėsi darbo bei įrodinėjo, kad favoritais jie yra laikomi pagrįstai. Per pirmąsias dešimt žaidimo minučių "Julijanavos" krepšininkai susikrovė sau 12-os taškų pranašumą, o prieš ilgąją pertrauką atskirtis tarp komandų išaugo iki 26-ių taškų (51:25). Antroje rungtynių pusėje šeimininkams reikėjo tik išsaugoti susikrautą persvarą. Nors likusius du kėlinukus nežymiais skirtumais laimėjo svečiai, tačiau tai esmės nepakeitė – Kauno "Julijanavos" vidurinė mokykla laimėjo rungtynes (82:61) ir pateko į pusfinalį.

Rungtynes su dideliu užsivedimu sėkmingiau pradėjo šeimininkau, kurie greitai atitrūko 7-iais taškais (9:2). Nors Darius Stonkus dvitaškiu kiek sumažino varžovų pranašumą, tačiau Andrius Šukys iniciavo dar vieną Kauno "Julijanavos" katalikiškos vidurinės mokyklos spurtą 12:2 ir komandas jau skyrė 15 taškų (21:6). Kėliniui baigiantis Druskininkų "Ryto" gimnazijos kapitonas Vitalis Vosylius pataikė iš toli ir sušvelnino savo ekipos atsilikimą iki 12-os taškų (21:9).

Antrojo ketvirčio pradžia svečiams nežadėjo nieko gero. Daugiau nei užtikrintai rungtyniavę kauniečiai surengė dar vieną įspūdingą spurtą 16:3 ir susitikime greitai ėmė viskas aiškėti (37:12). Nors žaidimas ilgainiui išsilygino, tačiau ketvirčiui baigiantis į druskininkiečių dvitaškius Andrius Šukys atsakė keturiais tritaškiais ir prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė didžiulis taškų barjeras (51:25).

Nemažą trečiojo kėlinio dalį Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla toliau diktavo krepšinio madas aikštėje. Ketvirčiui įpusėjus komandas skyrė jau 31 taškas (64:33). Vis tik, paskutines keletą minučių užtikrinčiau sužaidė "Ryto" gimnazistai su Dariumi Stonkumi ir Vitaliu Vosyliumi priešakyje. Pastarasis krepšininkas paskutinę trečiojo kėlinio sekundę pataikė puikų tritaškį iš kiek toliau nei aikštės vidurio ir svečiai sumažino savo deficitą iki 24-ių taškų (64:40).

Nors šeimininkų krepšininkai aikštėje kardinaliai pasikeitė ir rungtynes tęsė atsarginiai žaidėjai, tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje neatrodė, kad jų buvomas aikštelėje leis varžovams lengvai priartėti. Kauniečiai surengė dar vieną spurtą 11:3 ir dar labiau priartėjo prie pergalės (75:43). Vis tik, "Ryto" gimnazijos krepšininkai suprasdami, kad kovoti galima ne tik dėl pergalės, bet ir dėl garbės, ėmė žaisti kur kas solidžiau ir užtikrinčiau. Dabar jau svečiai spurtavo 2:13 ir sumažino savo atsilikimą iki 21 taško (77:56). Andrius Šukys trumpam sugrįžęs į aikštelę pataikė tolimą metimą iš beveik aikštės vidurio ir vėl sėdosi ant suolo (80:56). Lukas Radvilavičius į tai atsakė penkiais taškais iš eilės (80:61). Vis tik, paskutinius taškus rungtynėse pelnė Justinas Grikietis, kuris įtvirtino savo ekipos pergalę rezultatu (82:61).

Po rungtynių Druskininkų "Ryto" gimnazijos treneris Audrius Vilkevičius sakė: "Komandoje yra vidinės problemos. Šitų varžovų visiškai nebijojau ir atvažiavau su komanda kautis ir netgi laimėti, bet to padaryti neleido vidinės problemos. Situacija yra sudėtingesnė nei atrodo iš šalies. Varžovų komanda greita, savo mažoje salėje jie kiaurai bėgiojo. Aišku, mes buvome viso to jų bėgiojimo iniciatoriai: atsidarėme, erdvės didžiausios, tai kaip varžovai gali nebėgti? Mes patys provokavome tą jų bėgimą. Reikėjo mums taikyti visai kitokio pobūdžio gynybą. Aišku, ta komandinė gynyba prasideda nuo individualios gynybos. Negali būti pirmiausia komandinė gynyba, o tik vėliau asmeninė, viskas turi būti atvirkščiai".

Kauno "Julijanavos" katalikiškos vidurinės mokyklos strategas Egidijus Rutkauskas po susitikimo kalbėjo: "Manau jokios pergalės nebūna, jei nėra geros komandos. Visi aikštelėje pasirodę dvylika žaidėjų atliko savo darbą ir įvygdė savo užduotis dėl to laimėjome. Laimėjome ne pavieniais veiksmais, o kaip tikra komanda. Iš tikro tikėjausi, kad varžovai bus stipresni. Kaip sakoma: "Iš didelio debesies buvo mažai lietaus". Tikėjausi, kad jie pasirodys geriau".

Kauno "Julijanavos" katalikišką vidurinę mokyklą į pergalę vedė: Andrius Šukys 27 taškai (10 perimtų kamuolių, 4 rez. perd), Justas Furmanavičius 15 taškų (20 atk. kam), Mantas Valatkevičius 13 taškų (5 rez. perd)

Druskininkų "Ryto" gimnazijos gretose išsiskyrė: Lukas Radvilavičius 18 taškų, Vitalis Vosylius (4 rez. perd, 6 perimti kam) ir Darius Stonkus (5 atk. kam) po 15 taškų

Paskutiniai komentarai (1 iš 1)

smL2012 gegužės 03 d., 17:34 val.

Pergale pasiekia tie, kurie labiau ir atkakliau jos nori... Žinoma turi ir būti santykis tarp žaidėjų ir trenerio. Daug laimėti galima ir geromis emocijomis , užsivedus . Andriukas tai mldc savo vietoj kai visada :DD

Kauno Julijanavos katalikiška vidurinė mokykla lengvai nugalėjo Kauno Dainavos vidurinę mokyklą (2012 kovo 26 d., pirmadienis, 15:52 val.)Kauno Julijanavos katalikiška vidurinė mokykla iškovojo dar vieną įspūdingą pergalę (2012 kovo 28 d., trečiadienis, 17:02 val.)Kauno "Julijanavos" katalikiška vidurinė mokykla "nušlavė" Vilkijos gimnaziją - Ecowood ir keliaują finalą (2012 gegužės 09 d., trečiadienis, 18:37 val.)"Basketnews.lt Lietuva" taurę Kauno Julijanavos katalikiška vidurinė mokykla pradėjo lengva pergale (2012 kovo 19 d., pirmadienis, 16:13 val.)Julijanavos katalikiška vidurinė mokykla lengvai nugalėjo V. Kuprevičiaus vidurinę mokyklą (2012 balandžio 10 d., antradienis, 15:19 val.)"Basketnews.lt Lietuva" taurės čempionai tapo "Kauno Julijanavos katalikiška vidurinė mokykla" (2012 gegužės 15 d., antradienis, 22:13 val.)Tik paskutinėmis sekundėmis "Kauno VDU "Rasos" gimanzija" įveikė "Kauno Julijanavos katalikišką" vidurinę mokyklą (2012 balandžio 23 d., pirmadienis, 15:14 val.)"Pietryčių" pogrupio lyderių dvikovoje stipresnė buvo Kaišiadorių rajono A. Brazausko gimnazija (2012 balandžio 20 d., penktadienis, 17:51 val.)Druskininkų "Ryto" gimnazija ketvirtame kėlinuke palaužė Birštono gimnazistus (2012 balandžio 17 d., antradienis, 20:15 val.)Druskininkų "Ryto" gimnazija nepasigailėjo Žiežmarių gimnazistų (2012 kovo 27 d., antradienis, 22:26 val.)