Vieningas Kaunas vs Ryterna (61:79)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2015 kovo 23 d., Pirmadienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Ryterna“ tiesiausiu keliu žygiuoja į ketvirtfinalį

2015 kovo 23 d., Pirmadienis, 22:59 val., peržiūros: 999

Pirmadienio vakarą KKL „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybėse „Vieningas Kaunas“ savo aikštėje bandė išlyginti aštuntfinalio serijos rezultatą prieš „Ryterną“. Vis tik, šeimininkai panašu, jog buvo nusiteikę itin svetingai. Jie jau rungtynių pradžioje atidavė svečiams iniciatyvą, kurią praktiškai visų rungtynių metu išlaikė „Ryternos“ vyrai. Nors keletą kartų „Vieningas Kaunas“ stengėsi kilti į paskutinį šturmą, tačiau jų žaidimas aikštėje nebuvo toks sėkmingas, kaip to paties pavadinimo visuomeninio judėjimo rezultatai savivaldos rinkimuose Kaune. „Ryternos“ vyrai laimėjo šias rungtynes rezultatu (61:79) ir keliauja į ketvirtfinalį.

Nors rungtynėse pirmeiji pasižymėjo aikštės šeimininkai, tačiau labai greitai jie buvo pasiųsti į nokdauną. Svečiai į varžovų du taškus atsakė atkarpa 2:10 ir rezultatas tapo (4:10). Kiek prabudę „Vieningo Kauno“ žaidėjai sugebėjo atsitiesti po šalto dušo ir patys pelnė 6-is taškus be atsako (10:10). Tačiau kėlinio pabaigoje vėl solidžiau atrodė „Ryterna“. Svečiai per likusį ketvirčio laiką surinko 8-is taškus, o į savo krepšį praleido vos vieną ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių 7-ių taškų pranašumą turėjo svečiai (11:18).

Antrojo kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų buvo sumenkęs iki 7-ių taškų (14:21), tačiau neilgam. „Ryterna“ dar kartą pademonstravo, kodėl šioje poroje yra laikimo favoritais. Svečių žaidėjai pelnę 6-is „sausus“ taškus atitrūko dviženkliu skirtumu (14:27). Ilgainiui skirtumas tarp komandų dar labiau išaugo ir kėlinio antroje pusėje jau siekė 17 taškų (17:34). Per likusį kėlinuko laiką „Vieningas Kaunas“ didesnių žygdarbių nenuveikė ir prieš ilgąją pertrauką svečiai turėjo 19-os taškų pranašumą (22:41).

Trečiojo ketvirčio pradžioje šeimininkai trumpam aptirpdė savo atsilikimą iki 16-os taškų (27:43). Žaidimas aikštėje kuriam laikui nusistovėjo ir skirtumas tarp ekipų taip sparčiai nekito. Tiesa, ketvirčio viduryje „Vieningas Kaunas“ savo atsilikimą buvo sumažinęs iki 15-os (37:52), o vėliau ir iki 14-os taškų (39:53). Tačiau kėlinuko pabaigoje „Ryterna“ pelnė dar du taškus ir prieš lemiamą kėlinį turėjo pakankamai saugią 16-os taškų persvarą (39:55).

Paskutiniojo kėlinio pradžioje „Ryterna“ panaikino net ir menkiausias „Vieningo Kauno“ iliuzijas atkurti intrigą. Svečiai greitai surengė spurtą 3:11 ir skirtumas tarp komandų pasiekė 24-ių taškų persvarą (42:66). Likęs ketvirčio laikas buvo tik formalumas. Akivaizdžiai atleidę „vadžias“ svečiai lūkuriavo finalinės rungtynių sirenos. Tuo pasinaudoję šeimininkai savo deficitą sumažino iki 16-os taškų (59:75). Vis tik, didesnių pokyčių aikštėje per likusį laiką neįvyko ir „Ryterna“ iškovojo nekvestionuojamą pergalę (61:79).

Po rungtynių „Ryternos“ komandos treneris Gintaras Kamarauskas kalbėjo: „Šiandien buvome nusiteikę užbaigti aštuntfinalio kovą. Jau darbe su vyrais kalbėjome, kad reikia išeiti į aikštę nusiteikus rimtai ir rimtai sužaisti. Sutarėme, kad turime padaryti gerą pradžią, o vėliau pabaigti tai ką pradėjome. Panašu, jog vyrai tai suprato bei rimtai nusiteikę kovojo, ypatingai dėl kamuolių. Lyginant su pirmąja dvikova šiandien gynėmės kiečiau ir užtikrinčiau. To pasekoje gavome daugiau pražangų, tačiau rezultatas matosi“.

Vieningas Kaunas: Arnoldas Rupeika – 18 tšk. (6 išpr. praž.), Deividas Rinkūnas – 12 tšk. (6 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Deividas Plerpa – 12 tšk. (14 atk. kam.), Vilius Vaitkevičius – 12 tšk.

Ryterna: Modestas Šidlauskas – 24 tšk. (6 rezult. perd.), Paulius Lekečinskas – 18 tšk., Antanas Silvestravičius – 9 tšk. (10 atk. kam.)

„Vieningas Kaunas“ galingai įžengė į finalą (2015 balandžio 28 d., antradienis, 23:13 val.)„Vieningas Kaunas“ išlygino ketvirtfinalio serijos rezultatą (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 22:59 val.)„Ryterna“ gana nesunkiai įveikė „Baubilą“ (2014 lapkričio 19 d., trečiadienis, 20:31 val.)„Ryterna“ pratęsė pergalių seriją (2014 lapkričio 05 d., trečiadienis, 23:07 val.)„Ryterna“ solidžiu žaidimu palaužė „Best 4 U“ (2014 spalio 29 d., trečiadienis, 22:07 val.)„Ryterna“ nesunkiai nugalėjo „Sanitex“ (2015 vasario 18 d., trečiadienis, 21:10 val.)„Vieningas Kaunas“ ir toliau šluoja savo varžovus. (2015 sausio 17 d., šeštadienis, 11:53 val.)„Ryterna“ neturėjo vargo su „KMT“ krepšininkais (2014 spalio 22 d., trečiadienis, 20:58 val.)„LSMU VA & Statybų vizija“ po pratęsimo prasibrovė į finalinį ketvertą (2015 balandžio 13 d., pirmadienis, 21:26 val.)„Vieningas Kaunas“ antroje rungtynių pusėje įrodė savo pranašumą prieš „KTU“ ir pateko į ketvirtfinalį (2015 kovo 20 d., penktadienis, 01:20 val.)