„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU. Petras Maciulevičius: apie patirtį profesionaliame irklavime, pasirodymą KKL B ir C lygose bei susižavėjimą L.Lekavičiumi2020 sausio 16 d., Ketvirtadienis, 09:50 val.; peržiūros: 1411

NaujienaKomentarai

P.Maciulevičius: apie patirtį profesionaliame irklavime, pasirodymą KKL B ir C lygose bei susižavėjimą L.Lekavičiumi

Petras Maciulevičius būdamas šešiolikos metų pradėjo irkluoti ir net aštuonerius metus profesionaliai užsiėmė šia sporto šaka. Visgi baigęs karjerą nusprendė išbandyti savo jėgas krepšinio mėgėjų lygoje ir šiuo metu rungtyniauja KKL tiek B, tiek C lygose, kuriose demonstruoja solidžius rezultatus.

Ne kartą Lietuvos irklavimo čempionu tapęs P.Maciulevičius gailėjosi, jog taip ir nepavyko iškovoti išsvajoto bilieto į olimpines žaidynes. „Gaila, jog niekada nepavyko laimėti medalio pasaulio čempionate. Labiausiai įsiminė 2012 m. olimpinių žaidynių atranka, nes ten teko išbandyti savo jėgas ir pasikalbėti su šios sporto šakos elitu“,- atskleidė sportininkas.

P.Maciulevičius profesionaliai irkluodamas krepšinį galėjo žaisti tik žiemos metu. „Nelankiau jokios krepšinio mokyklos. Kai irkluodavau, neleisdavo žaisti krepšinio, jog išvengtume traumų. Tai darydavome tik žiemos metu, kai reikėdavo pasiruošti fiziškai. Kai baigiau karjerą, turėjau kažkuo tai užpildyti, o mėgėjų krepšinis man leido tai padaryti. Man labai patinka tos emocijos ir didelė konkurencija“,- tikino buvęs irkluotojas.

Irklavimas sportininkui suteikė ištvermės ir skatino siekti savo tikslų. „Irklavime reikia įdėti daug „juodo“ darbo. Negali nei kiek atsipalaiduoti, nes tai matosi užfiksuotame rezultate. Kai irkluodavau 2 km. distanciją ir likdavo paskutiniai 500 m., tai būdavo taip, jog temdavome akyse, nieko negalėdavai matyti, viską skaudėdavo, bet išmokdavai iškentėti tokias akimirkas. Kirtęs finišo liniją pajusdavau adrenaliną“,- prisiminimais dalijosi P.Maciulevičius.

Pasak P.Maciulevičiaus, irklavimas taptų populiaresne sporto šaka, jei būtų sumažinta distancija. „Jei būtų kitoks formatas, situacija gal pasikeistų. Dabar žiūrovui stebėti 2 km. distanciją yra nuobodu. Kartais išryškėja skirtumas ir nebelieka tos kovos“,- savo įžvalgomis dalijosi šios sporto šakos atstovas.

Sportininkui pradėjus žaisti krepšinį KKL teko prisitaikyti prie šios sporto šakos subtilybių. „Man reikėjo laiko, nes nesu techniškas žaidėjas. Man komandos draugai turi sukurti progas, dėl šios priežasties man labai svarbus yra klimatas komandos viduje, kad kiti žaidėjai jaustų mane aikštelėje. Irklavime daugiau dirbama siekiant pagerinti ištvermę, bėgdavome ilgas distancijas, tuo tarpu krepšinyje pradėjau sportuoti individualiai, sumažėjo sprintai, atsirado didesni svoriai su štanga“,- skirtumus įžvelgė P.Maciulevičius.

„GZP 2 – Kolegos” ekipos startas KKL B lygoje – 5 pergalės ir 5 pralaimėjimai. „Susibūrė dvi atskiros komandos, todėl startas buvo labai sunkus. Nepažįstame vieni kitų aikštelėje, kartais atrodo, jog vieni kitiems trukdome. Vėliau žaidėme prieš silpnesnius varžovus, pradėjome šiek tiek jausti vieni kitus ir „pralaužėme“ ledus. Mums trūksta laiko ir susižaidimo“,- teigė sportininkas.

Tuo tarp „GZP“ startas C lygoje – 7 pergalės ir vos 1 nesėkmė. „Čia situacija yra kitokia, žaidžiame kartu jau nebe pirmas sezonas. Pas mus komandos viduje yra puiki atmosfera, kiekvienas žaidėjas žino savo rolę, tai toks rezultatas nestebina“,- pripažino P.Maciulevičius.

Pasak P.Maciulevičiaus, KKL B ir C lygos labiausiai skiriasi lygiu. „C lygoje varžosi daug silpnesnių komandų, ten žaisti susiburia draugai, o B lygoje žaidžia tie, kurie tai daro jau ne pirmą sezoną, labiau supranta krepšinį“,- skirtumus įvardijo krepšininkas.

P.Maciulevičius abejose KKL demonstruoja solidžius rezultatus – B lygoje renka po beveik 12 taškų, atkovoja po 7 kamuolius, renka beveik 17 naudingumo balų, tuo tarpu C – po 12 taškų, 9 kamuolius ir 18 naudingumo balų. „Statistikos nesureikšminu, tiesiog stengiuosi atlikti savo darbą, įnešti energijos, kovoti. Kovingumas yra labai svarbus, nemažą dalį taškų susirenku po netaiklių komandos draugų metimų ir atkovotų kamuolių puolime. Tiek profesionaliame, tiek mėgėjų krepšinyje antrieji susikurti šansai yra labai svarbūs. Mane motyvuoja tai, jog negaliu gyventi be sporto. Kai nesportuoju, pasikeičia mano nuotaika, ieškau su kuo galėčiau pasivaržyti“,- teigė sportininkas.

Pasak krepšininko, šio sezono tikslas KKL – mėgauti krepšiniu ir laimėti aukščiausios prabos medalį. „Tiek metų žaidžiame, tačiau ant aukščiausios pakylos taip ir neužlipame. Tai mus papildomai motyvuoja“,- atskleidė P.Maciulevičius.

P.Maciulevičius laisvalaikiu taip pat stebi Eurolygos ar „Betsafe – LKL“ čempionato kovas, o labiausiai žavisi Kauno „Žalgirio“ garbę ginančiu Luku Lekavičiumi. „Labiausiai simpatizuoju L.Lekavičiui. Jis puikiai žino savo savybes, jas išnaudoja ir pritampa aukščiausiame Europos lygyje. Šiuo metu jis yra labiau subrendęs. Jis yra svarbus Lietuvos rinktinei tuo, jog pakilęs nuo suolelio įneša aikštėje labai daug energijos. Tuo tarpu prie komandų neprisirišu, stengiuosi palaikyti tas, kurios yra silpnesnės ir kovingumu parodo, kad gali žaisti ir nugalėti stipresnius oponentus“,- kalbėjo sportininkas.

Sportininkas laisvu metu vis dar stebi vykstančius irklavimo čempionatus. „Vis dar bendrauju ir stebiu, kaip sekasi tiems žmonėmis, su kuriais sportavau. Žinoma, stebėdamas irklavimą jaučiu didelę nostalgiją. Juokaudamas sakau, jog sugrįžčiau, jei sutrumpintų olimpinę rungtį nuo 2 km. iki 500 m.“,- teigė P.Maciulevičius.

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu