A lyga Playoffs 2018 (Final4) 2018 gegužės 09 d., Trečiadienis, 13:48 val.; peržiūros: 2153

NaujienaKomentarai

„Akademija“ (14-9)
“Kauno Autobusai“ (15-7)

Puikiai sezoną pradėjusi „Akademija“ (8-0), vėliau kiek apsiramino ir per likusį reguliarųjį sezoną dažniau pralaimėdavo nei laimėdavo (4-7). Visgi paskutinis reguliariojo sezono mačas ir sudėtinga pergalė prieš „DNC“, leido „Akademijai“ pakilti iki penktosios vietos ir išvengti akistatos su „TPMC“, bei dėl vietos finalinėje ketveriukėje susikauti su „Huawei“. Per du mačus su „Huawei“ susitvarkę „Akademijos“ vyrai, pusfinalyje netsilaikė prieš talento prisotintą „DNC“ kolektyvą, kurie po naujųjų metų dar pasipildė J.Ročka ir dar labiau sustiprino savo gretas. Aukštikalnio ir Grigaičio tandemo lauks „Kauno Autobusų“ iššukis. „Autobusai“ pernai sensacingai krito prieš „Baldųsandėlio.lt“ (Ambergrill) vyrus, kurie šiemet liko 4-oje vietoje „B“ lygos pirmenybėse. Iki tol „Autobusai“ net 6 kartus buvo tapę „A“ lygos čempionais, o 2010/2011 sezone liko antroje vietoje pralaimėję „Bangai“. Visgi po praėjusio, lūkesčių nepateisinusio sezono laukė dar vienas dūris. Trijų rungtynių serijoje pralaimėta nuostabų žaidimą demonstruojančiai „TPMC“ ekipai, o du paskutiniai mačai baigėsi vos vieno taško skirtumu. „Kauno Autobusams“ dar vienas sezonas be medalių būtų labai skaudus, tuo tarpu „Akademija“ neskaitant taurės varžybų, niekada nėra iškovojusi medalio lygos varžybose ir arčiausiai medalio jie buvo 2010/2011 metų debiutiniame sezone, kai „C“ lygoje jie liko ketvirti. Vėliau „Akademijos“ žygis pasibaigdavo dar nepasiekus finalinio ketverto, o pernai debiutavę „B“ lygoje jie iškopė į aštuntfinalį, kur krito prieš būsimus čempionus „Grizlius“. Kogero stipriausią sudėtį nuo 2010 m. turinti „Akademija“, šiemet pateko į „A“ lygą ir nužingsniavo iki pat finalo ketverto. Abu susitikimai su „Kauno Autobusais“ buvo pralaimėti, tačiau finaluose būna visko, taip gali nutikti ir dabar.

“DNC“ (17-4)
“TPMC“ (17-7)

“DNC“ šiemet pralaimėjo vos keturis kartus ir tai mažiausiai pralaimėjimų patyrusi „A“ lygos komanda. Turinti bene geriausią metiką visoje lygoje bei susižaidusį ekipos branduolį. Nuo 2013/2014 metų sezono „B“ lygoje rungtyniavę „DNC“ krepšininkai du kartus laimėjo III vietą, o užpernai tapo „B“ lygos čempionais. Pernai debiutavę „A“ lygoje, „DNC“ krepšininkai žaidė finale, kuriame nusileido „Sporto Manijos“ kolektyvui. „TPMC“ krepšininkai startavo silpnai, tačiau daugiausiai dėl tvarkarasčio sunkumo. Vėliau įsibegėję antrajame ture iškovojo 5 pergales ir patyrė vieną nesėkmę prieš būsimus oponentus finale (DNC). Du kartus šiemet „DNC“ įrodė savo pranašumą, identiškai puikiai sužaisdami 2 ir 4 rungtynių kėlinius. „TPMC“ koncentracija šiuose kėliniuose dingdavo ir per dvejas žaistas rungtynes antro ir ketvirto kėlinio įmestų/praleistų taškų suma – yra net -42. Kai 1 ir 3 kėlinio įmestų praleistų taškų santykis yra +23 „TPMC“ naudai. Jei pirmame susitikime tarp komandų dominavo K.Meiliūnas (41 naudingumo balas, 22 taškai, 10 atkovotų kamuolių ir 16 rezultatyvių perdavimų), tai antrasiąs rungtynes geriau sužaidė G.Jevstignejevas (14 tšk., 12 atk.kam.) ir L.Lukošenkinas (24 tšk.). Abi komandos trečiajam šio sezono tarpusavio susitikimui, turi neišnaudotų rezervų, todėl bus įdomu pamatyti, ko imsis „TPMC“ norėdama užbaigti puikų sezoną pergale.