„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU. Rungtynes su „BC Straight“ prisiminęs Tadas Šimkus: „Tokios pergalės prideda komandai pasitikėjimo savo jėgomis“2019 sausio 09 d., Trečiadienis, 12:16 val.; peržiūros: 854

NaujienaKomentarai

Tadas Šimkus net septynerius metus lankė dziudo, tačiau vieną dieną sulaukęs kvietimo išbandė krepšinį, kuris jam iš karto patiko. Netrukus vaikinas turėjo pasirinkti vieną sporto šaką ir nusprendė likti krepšinyje, nes jam labiau patiko komandinis darbas.

Blankus „Lietuvos geležinkelių“ startas ir pergalė prieš C lygos lyderius

„Lietuvos geležinkeliai“ blankiai startavo KKL C lygoje – iškovojo keturias pergales ir patyrė net septynis pralaimėjimus. T.Šimkus pripažino, kad šiuo metu komandai labiausiai trūksta susikalbėjimo. „Manau, kad komandai turi būti aktualu ne tik klausimai apie sportą, bet ir laisvalaikio praleidimas kartu. Geriau sekasi tada, kai vienas kitą geriau pažįsti. Labiausiai savo žaidime turėtume pakoreguoti derinius ir į žaidimą įnešti naujovių“,- svarbiausias priežastis įvardijo sportininkas.

T.Šimkus neabejoja, jog iškovoti pergales padeda vieningas komandos draugų požiūris. „Svarbus yra psichologinis nusiteikimas, žmonių kiekis, kuris susirenka į rungtynes. Vieni ateina į jas tiesiog pažaisti ir pabėgioti, kiti siekti kažkokių rezultatų. Jei daugumos nuomonė sutampa, viskas būna gerai“,- pripažino krepšininkas.

„Lietuvos geležinkelių“ komandai pavyko ant menčių parguldyti C lygos lyderius „BC Straight“ krepšininkus. „Tai buvo sunkiausios mūsų rungtynės. Jautėme psichologinį stimulą, kad turime bandyti nugalėti ir mums pavyko tai įgyvendinti. Tokios pergalės prideda komandai pasitikėjimo savo jėgomis. Turime kapitoną, vadovus, kurie prieš kiekvienas rungtynes bando užvesti komandą. Kiekviena akistata yra svarbi, nesvarbu žaidi prieš lyderius ar autsaiderius, visada nori laimėti“,- teigė T.Šimkus.

KKL lygų skirtumai ir asmeniniai rodikliai

Vos pirmąjį sezoną KKL C lygoje rungtyniaujantis T.Šimkus pastebėjo skirtumus su „Įmonių“ lyga. „Nesitikėjau, kad šioje lygoje bus tiek daug stiprių varžovų, supratau, jog klydau. Manau, kad C lygoje yra daug žmonių, kurie anksčiau kartu sportavo ir atėjo varžytis su savo komandomis. C lygoje nėra jokių apribojimų, tokiu atveju žaidėjai vienas kitą labiau supranta“,- skirtumus įžvelgė sportininkas.

T.Šimkus C lygoje vidutiniškai per rungtynes renka po 11 taškų ir yra vienas iš „Lietuvos geležinkelių“ komandos lyderių. „Sezono pradžia gal ir buvo nebloga, tačiau prieš šventes rungtyniauti buvo sunkiau. Manau, kad žaidimas eigoje turėtų tik gerėti“,- savikritiškas išliko krepšininkas.

20-ies metų krepšininkas vidutiniškai per rungtynes perima po beveik 3 kamuolius. „Tai turbūt yra mano pagrindinis „arkliukas“, taip pat kaip ir greitos atakos ar išprovokuotos pražangos, bandymas nuspėti varžovo veiksmą. Kartais suteiki jam daugiau laisvės, tačiau žiūri ir žinai, kur gali atsidurti kamuolys, kartais pavyksta tai padaryti“,- teigė T.Šimkus.

Krepšinis – neatsiejama gyvenimo dalis

Visgi sportininkas pripažino, jog šiuo metu labiausiai reikėtų patobulinti baudos metimų taiklumą. „Prieš keletą mėnesių buvau patyręs piršto traumą. Rungtynių metu vis jį užkliudau, jaučiu skausmą. Stengiuosi žaisti, vieną dieną pavyksta tai padaryti geriau, kitą blogiau, trūksta stabilumo“,- didžiausią silpnybę įvardijo krepšininkas.

Krepšinis yra neatsiejama T.Šimkaus gyvenimo dalis. „Žaidžiu krepšinį bent tris ar keturis kartus į savaitę. Man tai patinka, nes padeda atsipalaiduoti, pagerinti bendrą savijautą. Žinoma, kaip ir kiekvienam kauniečiui labiausiai patinka „Žalgiris“. Labiausiai žaviuosi Edgaru Ulanovu, jo kovingumu. Jis yra darbinis arkliukas, kuris atlieka labai daug nematomo darbo“,- atskleidė sportininkas.

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu