„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

II lygos Final42022 gegužės 13 d., Penktadienis, 09:55 val.; peržiūros: 945

NaujienaKomentarai

"ALTA TRANSPORTAS" – SK "MATTAS"

C lygos čempionai gins II lygos titulą, prieš negandų vėtytą ir mėtytą, tačiau galu gale iki finalo prisikasusią SK "Matto" ekipą. Geriausią lygos puolimą (93,3 PPG) demonstruojantys čempionai, tritaškius meta stulbinančiu 35,2 procento taiklumu, kurio pavydėtų net ir profesionalių lygų komandos. SK "Mattas" turi kuo pasigirti blokų kategorijoje ir yra daugiausiai metimų blokuojanti ekipa (3,7 BPG). Kalbant apie žaidėjus, nenuostabu, kodėl "Alta Transporto" puolimas yra geriausias lygoje. Net 8 žaidėjai turi dviženklius taškų vidurkius, o dar trys meta po 8 ir daugiau taškų. Nors G.Jevstignejevas šiemet II lygoje nepersistengia ir renka 8,8 taško ir 8,6 atkovoto kamuolio statistiką, tačiau tai yra bene didžiausia "Alta Transporto" jėga po krepšiu, atlaisvinanti rankas komandos metikams. Apskritai net trys "Alta Transporto" žaidėjai tritaškius meta didesniu nei 40 procentų taiklumu (Gedminas 44 proc., Lisajevičius 43,2 proc., Būda 43 proc.), Damijonaitis su 39,1 proc. arti to. SK "Mattas" turės ieškoti būdu kaip dengti perimetrą, o tą greičiausiai bandys daryti Gramauskas, Dimitrijevas ir Pocius. Didžiulę problemą gali kelti faktas, jog "Alta Transporto" starto penkete gali žaisti trys kūrėjai, ir būtent Lisajevičiaus "size'as" 2-3 pozicijoje, nors nominaliai dažnai būtent jis užsiima žaidimo kūrimu, kels nemažai problemų. Jo priežiūra greičiausiai užsiims M.Puotkalis, tačiau kita vertus tai galėtų atverti spragas ketvirtojoje pozicijoje, kur rungtynes, jei tik pasirodo dažnai pradeda Tarvydas. Pernai KSM sukūrė intrigą, o "Alta Transportas" šiemet nėra nenugalimas kaip praėjusį sezoną. Galutiniai II lygos akordai bus sudėti gegužės 20 d., kur ir paaiškės stipriausia II lygos komanda.

"KSM'93 – BULVARAS" – "SKROBLŲ ALĖJA"

Praėjusio sezono finalininkas "KSM", šiemet turėjo tenkintis patekimu į finalo ketvertą, kur bandys pakovoti bent jau dėl medalio. Turėję visus šansus patekti į finalą, "KSM" du paskutinius serijos mačus su SK "Mattu" nuleido, nepaisant to, kad Game 3, SK "Mattas" vertėsi labai ribotais resursais. Šiemet sulaukę V.Sutkaus (9,5 PPG, 2,8 SPG) pastiprinimo gynyboje ir M.E.Staniukaičio (12 PPG, 19,2 EPG) patirties, "KSM" turi dar geresnę sudėtį ant popieriaus, tačiau ne visada geresni žaidėjai, garantuoja geresnį rezultatą. "Skroblų alėja" kryptingai siekę grįžti į C (dabartinės II) lygos finalo ketvertą, pakartojo 2018/2019 sezono pasiekimą ir bandys tą rezultatą pagerinti. Tąkart likę ketvirti, šiemet "Skroblų alėja" su E.Aleksa (16,3 PPG, 24,8 EPG) priešakyje, yra antra geriausiai dėl kamuolių kovojanti komanda lygoje (50,04 RPG). KSM savo žaidimą grindžia kantria gynyba ir fiksuoja ketvirtą rezultatą lygoje, praleisdama viso labo 67,8 PPG. Būtent V.Sutkaus įsigijimas leido KSM padidinti perimtų kamuolių vidurkius ir būti antriems lygoje pagal šį rodiklį (13,2 SPG). Lukošenkino (22), Staniukaičio (6) ir Sutkaus (9) trio, puikuojasi geriausių lygos vagių sąrašuose, ir reikia būti atsargiems, kuomet esi šalia šių žaidėjų. Nežinia, kur "Skroblų" sudėtyje dingo Matulaičiai, tačiau be šių bokštų "Skroblų" potencialas sumažėjo, o iš komandoje nelikus šių didžiųjų skroblų, liko viso labo alėja, kuri net ir su tokiomis netektimis žengė į Final4. Šiemet komandą papildęs T.Vyšniauskas (9,9 PPG), prisijungęs prie savo brolio, kiek sustiprino perimetrą, tačiau mažai žaidybinės praktikos reguliariajame sezone, kiek kišo koja Vyšniausko rodikliams. Visgi paskutiniu metu Vyšniauskas įeidinėja į piką, būtent tada kuomet prasideda svarbiausios kovos. Daug ką lems, kaip sėkmingai sužaisti galės A.Eitutis ir D.Truncė. Jei Aleksa išryškėjo kaip komandos lyderis, tai būtent kitų žaidėjų geras žaidimas "Mažajame" finale, reikalingas norint kovoti dėl medalio.

© 2013 VšĮ „Įmonių sporto lyga“. Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu