„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU. Timotis Kuckailis: apie debiutą Kauno krepšinio lygoje, EABL turnyrą ir trenerio asistento darbą „Aisčių-LSU“ klube 2017 gruodžio 07 d., Ketvirtadienis, 20:48 val.; peržiūros: 1833

NaujienaKomentarai

Timotis Kuckailis pastaruosius penkerius metus gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). 23 metų vaikinas svajonių šalyje pabaigė mokslus ir žaidė krepšinį, tačiau neseniai sugrįžo į gimtąjį miestą Kauną. Krepšininkas sulaukė gero draugo Dovydo Šemeklio kvietimo prisijungti prie BC „Amber Grill“ komandos ir lapkričio mėnesį debiutavo Kauno krepšinio lygoje.

BC „Amber Grill“ komandos žaidėjas pirmose rungtynėse pelnė 4 taškus, tačiau debiuto metu sportininko neapleido keistas jausmas. „Gyvendamas Jungtinėse Amerikos Valstijose buvau pripratęs prie kitokios aplinkos. Buvo keista rungtyniauti ir vėl iš naujo įsilieti į čia vykstantį gyvenimą“,- apie sugrįžimą į Lietuvą pasakojo T.Kuckailis.

T.Kuckailis antrose Kauno krepšinio lygos rungtynėse surinko dvigubą dublį, tačiau komanda turėjo pripažinti Akademijos pranašumą. Šioje akistatoje BC „Amber Grill“ komandai labiausiai pritrūko greičio ir fizinės kondicijos. „Tiek mes, tiek mūsų varžovai šiose rungtynėse žaidėme penkiese, tačiau jie buvo geriau pasiruošę fiziškai. Vis dėlto, manau, kad toks pasiruošimas svarbiausias yra sezono pabaigoje“,- pralaimėjimo priežastis atskleidė krepšininkas.

T. Kuckailis šiuo metu sveria 120 kilogramų, o šis sudėjimas jam prieš tiesioginius oponentus suteikia didelį pranašumą. „Nepamenu, kada buvo labai sunku su kuo nors po krepšiu pasistumdyti. Kitas mano privalumas yra krepšinio supratimas. Laikui bėgant išmoksti, kada gali patinginiauti, o kada privalai išnaudoti savo pranašumus aikštėje“,- teigė T.Kuckailis.

BC „Amber Grill“ šio sezono tikslas yra čempionų titulas. „Neturime komandoje žmogaus, kuris nenorėtų laimėti. Visi žaidžiame tik dėl pergalės ir visai nesvarbu, kad kartais tai tenka daryti ir penkiese“,- ambicijų neslėpė T.Kuckailis.

23 metų krepšininkas taip pat atstovavo Kauno krepšinio lygai Europos alternatyvios krepšinio lygos turnyre (EABL). Sportininką nustebino šio turnyro organizuotumas ir tvyrojusi labai gera atmosfera. „Puiki ir profesionali atmosfera buvo ne tik mūsų klubo viduje, tačiau ir su kitomis komandomis. Tai mane nustebino labiausiai“,- apie turnyrą kalbėjo T.Kuckailis.

Vis dėlto, Kauno krepšinio lygos komanda finale trimis taškais nusileido savo varžovams. „Ukrainiečiai turėjo žaidėją, kuris buvo neseniai rungtyniavęs profesionaliame krepšinyje. Mums nepavyko jo sustabdyti. Taip pat varžovai jau daugelį metų žaidžia kartu, tuo tarpu mes buvome surinkti iš skirtingų komandų, trūko susižaidimo“,- apie skausmingą pralaimėjimą EABL finale pasakojo T.Kuckailis.

EABL turnyras padeda įtraukti kitas mėgėjų lygas iš užsienio, atsiranda puiki galimybė ir ateityje tęsti bendradarbiavimą. Sportininkams tai suteikia papildomos motyvacijos žaisti krepšinį. „Manau, kad kai kuriems žaidėjams pakvietimas į Kauno krepšinio lygos rinktinę prideda emocinio bonuso“,- apie turnyro svarbą kalbėjo T.Kuckailis.

T.Kuckailis šiuo metu dirba Lietuvos moterų krepšinio lygoje. 23-ejų metų vaikinas yra „Aistės-LSU“ komandos treneris asistentas. „Vyriausiasis treneris Rokas Kondratavičius yra labai geras mano jaunystės draugas. Su juo kartu žaidėme pas dabartinius Šakių „Vyčio“ komandos trenerius Aurimą Jasilionį ir Romaną Brazdauskį. Jis turbūt manyje įžvelgė potencialą ir pasiūlė prisijungti prie komandos bei padėti aukštaūgėms. Ateityje noriu būti treneris ir galbūt vieną dieną sugrįžti į JAV“,- apie darbą LMKL ir ateities planus pasakojo T.Kuckailis.

T.Kuckailis išskyrė, jog sunkiausias bet kurio trenerio darbas – treniruočių planavimas ir taktikų sprendimas. Ši krepšinio pusė žiūrovams yra nematoma. Lengviausia darbo dalis yra treniruotė. „Treniruotė yra ir darbas, ir šventė. Jos metu vykdome tai, ką jau esame suplanavę. Merginos dirba su puikia energija. Mums tai teikia džiaugsmą, tikiuosi žaidėjoms taip pat“,- atskleidė jaunas treneris.

T.Kuckailis visada stengiasi motyvuoti žaidėjas po netaiklaus metimo ar padarytos klaidos. „Stengiuosi, kad krepšininkės mėgautųsi krepšiniu. To išmokau iš savo trenerio Romano Brazdauskio. Manau, kad tai yra svarbiausia. Jei žaisdamas krepšinį nejauti malonumo, nieko ir nepasieksi“,- teigė T.Kuckailis.


© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu