„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU. Emilijus Petrauskas: apie meilę krepšiniui, „Remzos“ pasirodymą KKL, trenerio darbą su vaikais, patirtį RKL ir susižavėjimą Š.Jasikevičiumi2020 kovo 26 d., Ketvirtadienis, 11:30 val.; peržiūros: 1475

NaujienaKomentarai

E.Petrauskas: apie meilę krepšiniui, „Remzos“ pasirodymą KKL, trenerio darbą su vaikais, patirtį RKL ir susižavėjimą Š.Jasikevičiumi

Emilijus Petrauskas būdamas 7 – 8 metų matydamas tėčio ir giminaičių reiškiamas emocijas stebint derbius tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“ suprato, jog ši sporto šaka yra jam skirta. Jaunasis sportininkas būdamas 9 metų pats pradėjo lankyti treniruotes, o šiuo metu dirba vaikų treneriu krepšinio akademijoje „Snaiperis“.

Domėjimasis kitomis sporto šakomis ir „Remzos“ pasirodymas KKL

E.Petrauskas laisvu metu domisi ir kitomis sporto šakomis. „Esu futbolo gerbėjas. Visada juo domėjausi, stebėdavau rungtynių rezultatus ar statistiką. Visada buvau ir būsiu didelis Londono „Chelsea“ klubo fanas, tačiau krepšinis visada man bus numeris vienas mano gyvenime“,- tikino sportininkas.

„Remza“ sėkmingai pasirodė „Įmonių“ lygoje, kur reguliariojo sezono metu iškovojo 13 pergalių, patyrė 5 pralaimėjimus, tačiau C pogrupyje finišavo pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. „Šioje komandoje sužaidžiau vos keturias rungtynes, nes patyriau traumą. Ši ekipa yra puikiai sukomplektuota ir pasiruošusi užimti aukščiausias pozicijas“,- kalbėjo E.Petrauskas.

E.Petrauskas šį sezoną debiutavo varžydamasis KKL „Įmonių“ lygoje. „Tai buvo mano pirmieji metai žaidžiant šioje lygoje. Galiu pasakyti, kad ji yra tikrai stipri, kurioje netrūksta stiprių ir pajėgių komandų“,- savo įžvalgomis dalijosi sportininkas.

Trenerio darbas su vaikais ir disciplinos troškimas

E.Pertrauskas šiuo metu dirba treneriu krepšinio akademijoje „Snaiperis“. „Būdamas antrame kurse sulaukiau direktoriaus pasiūlymo ir iš karto sutikau priimti šį iššūkį. Džiaugiuosi čia dirbdamas, nes treniruodamas vaikus atradau save“,- pasakojo krepšininkas.

Jaunajam treneriui tenka dirbti su įvairaus amžiaus vaikais. „Pirmaisiais metais pradėjau dirbti su darželinukais. Vėliau su šiais vaikais pradėjome treniruotis sporto salėje „Švara“ ir tai darome jau trejus metus. Pagrindinę komandą, su kuria treniruojamės, sudaro 2010 metais gimę vaikai, su kuriais pirmą kartą žaidėme ir Kauno krepšinio mėgėjų lygoje (KKML), taip pat esame dalyvavę ne viename turnyre užsienyje. Vaikai yra tikrai nuostabūs, nekeisčiau jų į jokią kitą komandą. Taip pat treniruoju ir 2012 m. gimusius vaikus. Su jais pradėjome treniruotis sporto salėje tik pirmus metus, didelių pasiekimų neturime, tačiau viskas dar prieš akis“,- savo darbo niuansus atskleidė E.Petrauskas.

E.Petrauskas pripažino, jog yra reiklus treneris, tačiau komanda – lyg šeima. „Didelių sunkumų nėra. Vaikai yra geri, klauso, noriai daro tai, ką liepiu. Mėgstu discipliną, todėl dažnai klausiu vaikų, kaip jiems sekasi mokykloje, ar geri pažymiai. Tėvai dažnai prašo vaikams pasakyti, kad reikia stengtis ne tik sporte, bet ir moksluose. Būna visko – ašarų, pykčio, juoko, bet esame lyg vienas kito šeima, o aš jų – galva. Dėl to ir myliu vaikus“,- tikino treneris.

Emocijos aikštelėje ir už jos ribų, patirtis RKL ir susižavėjimas Š.Jasikevičiumi

E.Petrauskas emocingas tiek aikštelėje, tiek už jos ribų – vadovaudamas komandai. „Būdamas krepšinio aikštelėje visada reaguoju į ten vykstančius įvykius, teisėjų švilpukus, mėgstu pasiginčyti, išreikšti savo nuomonę. Toks esu ir už jos ribų, kai treniruoju vaikus. Stengiuosi užvesti savo žaidėjus, esu impulsyvus treneris, tačiau tai patinka tiek man, tiek vaikams“,- pripažino strategas.

Jaunasis strategas neslėpė susižavėjimo legendiniu Lietuvos krepšininku ir Kauno „Žalgirio“ dabartiniu treneriu Šarūnu Jasikevičiumi bei džiaugėsi sukaupta patirtimi Regionų krepšinio lygoje (RKL). „Turbūt kaip ir daugeliui vienas iš dievaičių yra mūsų gerbiamas Š.Jasikevičius. Jo emocijos, taktika, atiduodamas darbas yra kažkas fantastiško. Šiais metais dirbau trenerio asistentu „Raseinių“ komandoje, kuri varžosi RKL A divizione. Čia sukaupiau didžiausią patirtį iš vyriausiojo trenerio, jo naudojamų metodų ir taktikos“,- atskleidė E.Petrauskas.

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu