„Basketnews.lt Lietuva“ 2023 metų krepšinio taurės turnyro nugalėtojai – Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija2023 gegužės 26 d., Penktadienis, 13:22 val.; peržiūros: 894

NaujienaKomentarai

Gegužės 25d. Birštono sporto rūmuose įvyko „Basketnews.lt Lietuva“ 2023 metų krepšinio taurės turnyro Finalinis ketvertas. Šio turnyro tęstinumas dėl pandemijos 2020 metais buvo nutrūkęs ir šiais metais atnaujintas.

Birštone dalyvavo keturios Lietuvos komandos: Birštono gimnazija, Druskininkų „Ryto“ gimnazija, Panevėžio R.Sargūno sporto gimnazija ir Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija.

Pirmame pusfinalyje vietos Birštono gimnazija metė iššūkį svečiams iš Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijai. Pirmasis kėlinys vyko gana apylygiai, tačiau nuo antrojo kėlinuko raseiniškiai padidino apsukas ir nutolo pergalės link sutriuškindami varžovus rezultatu 100:51.

Nugalėtojams Donatas Jonikas pelnė 21 tašką, Nojus Vaivada 20 taškų, Milvydas Nazimovas 15 taškų, Vytautas Saltonas 12 taškų, Jokūbas Skamarakas 11 taškų.

Pralaimėjusių gretose išsiskyrė Vakaris Diškevičius su 24 taškais,l Lukas Marčiulionis 10 taškų.

Kitas pusfinalis tarp Druskininkų „Ryto“ gimnazijos ir Panevėžio R.Sargūno sporto gimnazijos buvo kur kas atkaklesnis nes susitiko panašaus kalibro komandos.

Pirmas kėlinukas pasižymėjo aukštu tempu ir begaliniu abiejų komandų žaidėjų noru įrodyti savo pranašumą. Po 10-ties minučių lygybė 14:14.

Antrame kėlinuke Druskininkų moksleiviai griebė jautį už ragų ir nubloškę varžovus prieš didžiąja pertrauką susikrovė 15-kos taškų pranašumą.

Po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom, panevėžiečiai kone kiekvieną ataką gynyboje užspaudė varžovus ir neleido net ramiai įkvėpti oro. „Ryto“ gimnazistai nesitikėjo tokių rungtynių eigos ir pasimetę beveik iššvaistė turėtą pranašumą.

Viskas sprendėsi ketvirtame kėlinuke, kur panvėžiečiai nestabdė tempo ir toliau lipo varžovams ant kulnų, bei likus kelioms minutėms galiausiai persvėrė rezultatą savo naudai ir pergalingai užbaigė dramatišką susitikimą rezultatu 83:81. Tiesa druskininkiečiai dar turėjo 3 sekundes išsigelbėjimui tačiau suklydo ir paliko aikštelę nuleistomis galvomis. Tuo tarpu panevėžiečiai triumfavo ir džiaugėsi laimėję kelialapį į finalą.

Nugalėtojams Arnas Strikulys pelnė 26 taškus, Matas Rupeika 16 taškų, Ąžuolas Norvilas 15taškų.

Pralaimėjusiems Gustas Virbalis pelnė 24 taškus, Kajus Kazakevičius 15 taškų, Benas Čepulis 13 taškų.

Mažąjame finale dėl III-vietos didelės intrigos nebuvo. Nors Druskininkų „Ryto“ gimnazijos krepšininkai buvo nusivylę nesėkme pusfinalyje, atrado savyje jėgų susikaupti ir gana lengvai įveikti Brištono gimnazijos krepšininkus rezultatu 105:50.

Didžiąjame finale visi susirinkę stebėti rungtynių krepšinio sirgaliai tikėjosi didelės intrigos ir įtemptos kovos, tačiau nuo pat rungtynių pradžios visas išankstines prognozes nubraukė Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazijos vyrukai, kurie uraganiniu žaidimo greičiu ir taikliais metimais nubloškė varžovus iš Panevėžio bei neleido net pagalvoti apie pergalę. Rungtynės baigėsi rezultatu 84:52

Apdovanojimuose dalyvavusiam Basketnews.lt žurnalistui Karoliui Tiškevičiui komandoms prizininkėms buvo įteikti apdovanojimai, medaliai ir taurės.

Kitais metais Basketnews.lt Lietuva taurės turnyras turėtų startuoti kur kas ankščiau, ir tikimasi sulaukti daugiau komandų dalyvių.