„Švyturio“ – Kauno krepšinio lyga

INTERVIU. SK „Mattas“ lyderis Povilas Balčiūnas: „Turime visapusiškai gerą sudėtį, kuri leidžia kovoti dėl aukščiausių vietų“2018 gruodžio 04 d., Antradienis, 16:28 val.; peržiūros: 773

NaujienaKomentarai

Povilas Balčiūnas būdamas šešerių metų pradėjo žaisti rankinį ir šia sporto šaka profesionaliai užsiėmė beveik 20 metų. Visgi nusprendęs baigti šią ilgai trukusią savo karjerą Povilas nenorėjo atsiriboti nuo sportinės veiklos, todėl sulaukęs draugų kvietimo išbandė save krepšinyje. Šiuo metu 32-ejų metų sportininkas rungtyniauja Kauno krepšinio lygoje (KKL), kur gina iki šiol be pralaimėjimų žygiuojančios SK „Mattas“ ekipos garbę.

Krepšinio atradimas ir puikus SK „Mattas“ sezono startas

P.Balčiūnas pripažino, jog žaidžiant rankinį sukaupta patirtis šiuo metu praverčia ir varžantis KKL. „Krepšinis taip pat yra komandinis žaidimas, todėl principai išlieka tokie patys, nes reikia žaisti kartu su ekipos draugais, neįsivaizduoju savo gyvenimo be šios sporto šakos. Mušinėjau kamuolį dar tada, kai ėjau į mokyklą, naktimis keldavomės su draugais stebėti rungtynes, žiūrėdavome, kai žaisdavo „Žalgiris“,- atskleidė sportininkas.

SK „Mattas“ klubas puikiai pradėjo sezoną KKL C lygos A pogrupyje ir savo sąskaitoje turi iškovojęs visas keturias pergales. Visgi toks užfiksuotas rezultatas komandos lyderio nenustebino. „Mūsų komanda yra stipri, šiame sezone galvojame kovoti dėl medalių. Turime nugalėti visus varžovus, jei norime būti tarp stipriausių keturių komandų“,- kalbėjo P.Balčiūnas.

Sunkusis krašto puolėjas pripažino, kad atstovaujamos komandos stiprybė – universalumas. „Esu vienas iš paskutinių žaidėjų, kuris atvyko į šią komandą. Anksčiau varžėmės B lygoje, kur nužygiavome iki ketverto. Turime tiek aukštų, tiek žemų ar metančių žaidėjų. Nesame nei veteranų ar jaunimo komanda. Turime visapusiškai gerą sudėtį, kuri leidžia kovoti dėl aukščiausių vietų“,- ambicijų neslėpė sportininkas.

Asmeniniai rezultatai ir atkovotų kamuolių svarba

P.Balčiūnas vidutiniškai per rungtynes renka po beveik 28 taškus, o naudingumo balas siekia kiek daugiau nei 30. Visgi KKL rungtyniaujantis sportininkas šio savo asmeninio pasirodymo nesureikšmina. „Žaidžiant rankinį mane išmokino, jog būdamas aikštėje turi daryti viską, ką gali. Žinoma, smagu, jog naudingumo balas yra aukštas, nes tai parodo, jog suteikiu komandai kažką naudingo“,- pripažino krepšininkas.

Vidutiniškai per rungtynes po kiek daugiau nei 8 kamuolius sugriebiantis P.Balčiūnas neabejoja kovos dėl atšokusių kamuolių svarba. „Neatkovotas kamuolys krepšinyje prilygsta keturiems taškams. Vietoje to, kad atsikovotum kamuolį, nubėgtum į greitą ataką ir lengvai pelnytum taškus, reikia dirbti gynyboje ir labai realu, jog tos atakos metu praleisi taškus į savo krepšį. Atkovoti kamuoliai man yra labai svarbu, jei kiti to nepadaro, pykstu dėl to. Tačiau svarbu ne tik atkovoti kamuolius, bet ir nedaryti kvailų klaidų, kurios taip pat kainuoja tuos pačius keturis taškus“,- šio elemento svarbą išskyrė P.Balčiūnas.

Džiaugsmas atradus KKL čempionatą

P.Balčiūnas atskleidė, jog žaidžiant krepšinį jo stiprioji savybė – ištvermė. „Nepasižymiu ypatinga technika, nelankiau sporto mokyklos, tačiau komandos draugai išskiria mano ištvermę, nes sugebu visą laiką kovoti, dėl to ir gaunu rungtyniauti tokį didelį žaidimo minučių kiekį. Einu ir kovoju, kaip tai dariau anksčiau bet kokioje kitoje sporto šakoje“,- teigė sportininkas.

2 metrų ūgio krepšininkas džiaugiasi atradęs KKL. „Manau, kad ši lyga yra patogi daugeliui neprofesionalių sportininkų, nes žaidžiame vieną kartą per savaitę. Taip pat yra B, C, 30+ lygos, kuriose kiekvienas, įvertinęs savo galimybes, gali atrasti sau vietą. Dirbdamas Palangoje bandžiau surasti kažką panašaus, tačiau ten tokios organizacijos nebuvo. Vienintelis minusas yra tai, jog komandos nesurenka pilnų sudėčių į rungtynes reguliariojo sezono metu, o visa kita yra labai gerai“,- pagyrų negailėjo P.Balčiūnas.

© 2013 VšĮ "Įmonių sporto lyga". Visos teisės saugomos. Skelbiant svetainės informaciją, būtina KKL.lt nurodyti kaip šaltinį. Sukūrė: Netas.eu