Prienų „Žiburio“ gimnazija vs Raseinių Prezidento Jono Žemaičio gimnazija (62:72)„Basketnews.lt Lietuva 2016“ taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 09:30 val. @ Prienų arena, Pramonės g. 20, Prienai, LT-59140

Galingai trečią kėlinį sužaidusi Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija pasiekė finalą

2016 gegužės 11 d., Trečiadienis, 20:09 val., peržiūros: 1208

Trečiadienį, gegužės 11 dieną, Prienų arenoje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, „Basketnews.lt Lietuva 2016“ 10-12 klasių Mažosios taurės pusfinalis, tarp vietos Prienų „Žiburio“ ir Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijų. Nuo pat susitikimo žaidimas klostėsi apylygiai, tačiau vienu žingsneliu priekyje žengė šeimininkai. Vis tik, trečiame kėlinuke dominavę svečiai atitrūko nuo varžovų ir išlaikė iniciatyvą iki pat susitikimo pabaigos 62:72 (21:20, 14:16, 8:26, 19:10).

Susitikimo pradžioje abi komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviomis atkarpomis, ko pasekoje minimalia persvara dar pirmavo aikštės šeimininkai. Kiek vėliau keturis taškus iš eilės surinkę raseiniškiai išsiveržė į priekį, tačiau čia pat spurtą 8:0 surengę Prienų „Žiburio“ gimnazijos auklėtiniai susigrąžino pirmaujančios komandos rolę. Artėjant kėlinukui į pabaigą svečius į priekį tempė S. Andraitis, kuris pelnė dešimt taškų iš eilės, taip vėl išvesdamas savo komandą į priekį, tačiau ketvirtį geriau užbaigę prieniškiai susigrąžino minimalų atotrūkį. 21:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje abi ekipos ir toliau viena po kitos keitėsi rezulttayviais išpuoliais, tačiau šįkart šeimininkų gretose pasižymėjęs O. Aleksynas suteikė savo komandai aštuonių taškų persvarą. Nepaisant to, Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija nesiruošė taip lengvai nusileisti ir per likusį laiką iki ilgosios pertraukos pradžios surengė spurtą 0:8, kurio dėka ne tik panaikino deficitą bei persvėrė rezultatą savo naudai įgyjant minimalų pranašumą. 35:36.

Po ilgosios pertraukos svečių krepšininkai ir toliau tęsė pradėtą darbą bei surinkę dar aštuonis tašku be varžovų atsako padidino skirtumą tarp komandų iki devynių taškų. Kiek vėliau aikštės šeimininkai vienu taikliu baudos metimu nežymiai sušvelnino atsilikimą, bet sustoti neketinę raseiniškiai surengė dar vieną spurtą, tik šįkart pelnė net šešiolika taškų iš eilės ir taip įgijo net 24-ių taškų atotrūkį. Per likusį laiką iki ketvirčio pabaigos Prienų „Žiburio“ gimnazija dar sugebėjo surengti kelias sėkmingas atakas ir vėl šiek tiek sušvelninti deficitą. 43:62.

Ketvirto kėlinuko pradžioje aikštės šeimininkai ėmėsi gelbėjimosi plano ir sužaidę atkarpą 17:3 sugebėjo sumažinti deficitą iki septynių taškų, taip sugrąžindami į rungtynes intrigą, tačiau laikas bėgo nepastebimai greitai ir likus žaisti mažiau nei dviems minutėms Prienų „Žiburio“ gimnazijos krepšininkų puolimas sustojo, o tuo pasinaudoję raseiniškiai daugiau nebeleido varžovams mažinti deficito bei iki rungtynių pabaigos padidino atotrūkį iki dviženklio bei iškovojo kelialapį į finalą. 62:72.

Prienų „Žiburio“ gimnazija: Rokas Valinčius – 13 tšk. (11 atk. kam., 5 išpr. praž.), Ernestas Mankauskas – 10 tšk., Klaidas Chadakauskas – 9 tšk.

Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija: Simas Andraitis – 30 tšk. (10 atk. kam., 7 perimt. kam., 11 išpr. praž.), Benas Ilevičius – 15 tšk. (11 atk. kam., 6 išpr. praž.), Justinas Baltrušaitis – 9 tšk.

Visas rungtynes pirmavusi Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija pasiekė pergalę (2016 kovo 08 d., antradienis, 15:30 val.)Plaugės „Saulės“ gimnazija ketvirtąjame kėlinuke įveikė Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnaziją (2016 balandžio 12 d., antradienis, 16:28 val.)Trise rungtynes užbaigę Tauragės „Versmės“ gimnazijos žaidėjai nusileido Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazijai (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 14:24 val.)Po atkaklios kovos Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija palaužė Jurbarko „Antano Giedraičio-Giedriaus“ gimnaziją (2016 balandžio 05 d., antradienis, 14:22 val.)Raseinių „Prezidento Jono Žemaičio“ gimnazija lengvai pasivaikščiojo su Pasvalio raj. „Pumpėnų“ gimnazija (2016 balandžio 29 d., penktadienis, 16:58 val.)Kauno „Saulės“ gimnazija ketvirtame kėlinyje įrodė pranašumą prieš Prienų „Žiburio“ gimnaziją (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 12:37 val.)Rungtynių pabaigoje užtikrinčiau sužaidusi „Vilkijos“ gimnazija iškovojo bronzą (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 21:24 val.)Visas rungtynes iniciatyvos iš rankų nepaleidusi Pasvalio „Petro Vileišio“ gimnazija pasidabino aukso medaliais (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 21:30 val.)Visas rungtynes pirmavusi „Vilkijos“ gimnazija įveikė Prienų „Žiburio“ gimnaziją (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 13:41 val.)