Lietuvos kelių statyba vs Pelias (57:61)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 kovo 16 d., Trečiadienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Pelias“ pavasario taurės turnyrą pradejo pergale prieš „Lietuvos kelių statybą“

2016 kovo 16 d., Trečiadienis, 23:30 val., peržiūros: 1027

Trečiadienį. kovo 16-ąją dieną, A. Sabonio krepšinio centre buvo sužaistos pavasario „Sportturas“ taurės, G pogrupio rungtynės, kuriose susitiko šeimininkų „Lietuvos kelių statybos“ ir svečių „Pelias“ komandos. Šio rungtynės buvo pirmoji šių komandų akistata turnyre ir apskritai abiems komandoms tai buvo pirmosios rungtynės pavasario taurėje. Rungtynių taškų sąskaitą pirmasis atidarė šeimininkų gynėjas – V.Bereiša. Realizavęs baudų metimus jis išvedė savo komandą į priekį. Kitoje atakoje pasižymėjo ir svečiai, taip pat atidarydami savo taškų sąskaitą turnyre. Penkis taškus iš eilės svečiams pelnęs K.Vinkšnaitis tolimu metimu išvedė savo komandą į priekį (2:5). Netrukus tokia pat atkarpa atsakė M.Juodis sugrąžindamas „Lietuvos kelių statybai“ turėtą pranašumą. Sužaidus pusę kėlinio laiko švieslentė rodė lygybę – 10:10. Antroje ketvirčio pusėje vyravo lygus žaidimas, abi komandos vis apsikeisdavo rezultatyviomis atakomis, tačiau nei vienai komandai nepavyko susikurti apčiuopiamos persvaros. Tik pačioje kėlinio pabaigoje dviem taikliais baudų metimais M.Juodis sugrąžino savo komandai trijų taškų pranašumą 18:15.

Antrąjį ketvirtį „Pelias“ komanda pradėjo užtikrintai ir sužaidus mažiau nei minutę svečiai jau buvo priekyje (18:19). Netrukus K.Vinkšnaitis dar padidino savo komandos pranašumą, jau iki trijų taškų. Tačiau šeimininkai nepasimetė ir neleido savo varžovams nutolti. Šeimininkai buvo vėl įsiveržę į priekį, bet įpusėjus kėliniui svečiai vėl šovė į priekį (24:25). Likusį laiką geriau žaidę „Pelias“ krepšininkai galų gale perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir prieš ilgąją pertrauką jau turėjo 4 taškų persvarą – 29:33.

Po didžiosios pertraukos svečiai nemažino apsukų ir sužaidus apie tris minutes komandas jau skyrė 8 taškai. Šeimininkai sunkiai rasdavo būdų kaip pelnyti taškus, jų žaidime padaugėjo klaidų ir skubotų metimų, bet ir „Pelias“ žaidėjai pradėjo klysti, todėl jiems nepavyko įgyti dviženkės persvaros. Įpusėjus kėlinukui komandas skyrė tie patys 4 taškai, kaip ir prieš prasidedant antrąjai rungtynių pusei 39:43. Svečiai vėl antrąją kėlinuko dalį sužaidė geriau ir prieš lemiamą kėlinį jau turėjo apčiuopiamą 9 taškų persvarą (43:52).

Paskutinį ketvirtį lengvais taškais greitoje atakoje,po varžovo klaidos, pradėjo V.Bereiša. Netrukus dvitaškį pridėjo ir Ž.Kaminskas. Skirtumas tarp komandų ištirpo beveik perpus (47:52). „Pelias“ žaidėjai suprato, kad jei atsipalaiduos per anksti, gali ir prisižaisti su savo varžovais. Susikaupę svečiai laimėjo atkarpą 3-7 ir įpusėjus ketvirčiui, susigrąžino turėtą, 9 taškų, persvarą. Per likusį laiką „Lietuvos kelių statybos“ žaidėjams nepavyko atkurti intrigos šiose rungtynėse. Nuaidėjus finalinei rungtynių sirenai „Pelias“ komanda šventė pergalę rezultatu 57:61.

Po rungtynių kalbinti „Lietuvos kelių statybos“ žaidėjai nebuvo patenkinti savo pasirodymu pavasario „Sportturas“ taurės 2016, starte:

„Rungtynių pradžia buvo nebloga ir mes pagalvoje, kad pavyks lengviau žaisti. Po to atsipalaidavom gal. Pridarėm daug klaidų, priešininkai tuo gerai pasinaudojo ir primetė mums nemažai lengvų taškų. Vat ir matosi rezultatas – pralaimėjome.“

Lietuvos kelių statyba: Martynas Juodis – 17 tšk. (10 atk. kam.), Minvydas Stuogis – 12 tšk. (5 išpr. praž.), Vytautas Bereiša – 12 tšk.

Pelias: Klaidas Vinkšnaitis – 26 tšk. (6 rezult. perd.), Domantas Kučinskas – 9 tšk., Arūnas Rožė – 7 tšk.

Puiki antra rungtynių pusė pergalę pasiekti leido „Lietuvos kelių statybai“ (2016 balandžio 13 d., trečiadienis, 22:39 val.)„Kolegos“ nesunkiai įveikė „Lietuvos kelių statyba“ (65:46) (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 00:06 val.)„Pelias“ be vargo sutriuškino „Kauno NTI-PN“ krepšininkus (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 23:07 val.)„Pelias“ paskutinėmis sekundėmis palaužė „Remzą“ ir keliauja į pusfinalį (2016 balandžio 05 d., antradienis, 22:44 val.)„Lietuvos Kelių Statyba“ pranoko „Best 4 You“ ir pasidabino bronzos medaliais (2016 balandžio 22 d., penktadienis, 23:41 val.)Net 49 taškus pelnęs Klaidas Vinkšnaitis išvedė „Pelias“ komandą į „Didžiosios“ taurės finalą (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 23:33 val.)„Lietuvos kelių statyba“ antroje rungtynių pusėje nesunkiai susitvarkė su „Kauno NTI-PN“ krepšininkais (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 23:33 val.)„Pelias“ įveikė „Kolegas“, taip iškovodami kelialapį į „Sportturo“ Didžiają taurę (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 20:47 val.)„Lietuvos Geležinkeliai“ tvirtu mostu pravėrė finalo duris (2016 balandžio 20 d., trečiadienis, 22:47 val.)Stipriausios pavasario „Sportturas“ taurės komandos vardą iškovojo „Pelias“ (2016 balandžio 16 d., šeštadienis, 17:56 val.)