ICE vs Laipsniai (64:79)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Atkrintamosios rungtynės, Didžiosios taurės Mažasis finalas
2016 balandžio 16 d., Šeštadienis, 15:00 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Pavasario „Sportturas“ Didžiosios taurės bronzą iškovojo „Laipsnių“ šešetukas

2016 balandžio 16 d., Šeštadienis, 16:19 val., peržiūros: 993

Balandžio 16-ąją dieną, šeštadienį. A.Sabonio krepšinio centre įvyko pavasario „Sportturas“ Didžiosios taurės atomazga. Mūšyje dėl trečiosios vietos ginklus surėmė „Ice“ ir „Laipsniai“.

Susitikimas prasidėjo permaininga kova, kurios metu abi komandos pasidžiaugė pranašumu savo pusėje. Vis dėlto įpusėjus kėliniui švieslentėje degė skaičiai 8:8 ir antroje ketvirčio pusėje viskas prasidėjo iš naujo. Pora tikslių V.Raižio metimų vedė į priekį „Ice“ (10:8; 12:10), tačiau tuomet T.Jonkaus kariaunos puolimas stabtelėjo ir tuo netruko pasinaudoti priešininkai. „Laipsniai“ šovė į priekį spurtu 0:11 (9 taškus pridėjo L.Palivanas) ir gerokai sutvirtino savo pozicijas (12:21). Kėlinio tiesiojoje „Ice“ nutraukė taškų badą (14:21), bet įsismaginę varžovai atsakė dar 4 taškais ir po 10 minučių kovos „Laipsniai“ džiaugėsi dviženkliu atotrūkiu – 14:25.

Antrojo ketvirčio starte V.Gadliauskas smeigė tritaškį, kuris pjovė deficitą iki 8 taškų (17:25). Vis dėlto netrukus „Laipsniai“ ėmėsi atsakomųjų veiksmų, spurtavo 0:7 ir nutolo 15 taškų skirtumu (17:32). Tiesa vėliau „Laipsniai“ atleido vadžias ir tuo suskubo pasinaudoti T.Jonkaus auklėtiniai. Ne itin malonioje padėtyje atsidūrę „Ice“ krepšininkai kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 8:0 ir braukė nuostolius iki 7 taškų (25:32). „Laipsnių“ puolimą pažadino S.Banaitis, kuris paskutinėmis pirmosios rungtynių pusės akimirkomis įsūdė tritaškį ir grąžino savo komandai 10 taškų persvarą. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 25:35.

Po didžiosios pertraukos „Ice“ startavo 5 taškais iš eilės ir pjovė atsilikimą perpus (30:35), tačiau vėliau perleido rungtynių šturvalą „Laipsniams“. Kur kas geriau atakas organizuodama A.Jankevičiaus armija po truputį didino savo taškų kraitį ir greitai ne tik susigrąžino tai, kas prarasta, bet ir pasiekė neregėtas aukštumas. Kelių minučių atkarpą „Laipsniai“ laimėjo rezultatu 7:19 ir įgijo didžiausią iki šiol turėtą, 17 taškų pranašumą (37:54). Tiksint paskutinėms ketvirčio minutėms „Ice“ neženkliai atsigriebė, tačiau prieš lemiamą dvikovos dalį atstumas tarp ekipų išliko solidus – 42:57.

Paskutinį kėlinį M.Patašius pradėjo 5 taškais ir padidino skirtumą iki 20 taškų (42:62), bet netrukus tuo pačiu atsakė ir „Ice“ (47:62). Tiesa žaidimo vadžias savo rankose laikantys „Laipsniai“ neketino suteikti oponentams vilčių ir dar pirmoje kėlinio pusėje vėl spurtavo. L.Palivano ir M.Patašiaus duetas iniciavo spurtą 2:9, po kurio atstumas tarp komandų tapo rekordinis (49:71). Nebeturintys kur trauktis „Ice“ krepšininkai dar mėgino griebtis šiaudo, tačiau „Laipsniai“ nesuteikė jiems iliuzijų apie pergalę ir išlaikė saugų atotrūkį iki finalinės sirenos. Galutinis rungtynių rezultatas – 64:79.

Saulius Banaitis („Laipsniai“):

Esate patenkinti trečiąja vieta ar galėjote ir geriau?

„Iš tikrųjų galėjome ir geriau. Padarėme klaidą, kad pusfinalyje žaidėme varžovų salėje Vaišvydavoje. Galėjome pasirinkti kokią neutralią salę geriau. Primetė „KMAIK“ mums tritaškių ir turėjome kovoti dėl trečiosios vietos. O šiandien mes buvome galbūt labiau nusiteikę, aktyviau ir sėkmingiau gynėmės ir taip įvyko, kad laimėjome.“

Tomas Jonkus („Ice“):

Šiandien kažkaip anksti paleidote varžovus į priekį ir vėliau teko juos vytis, bet pasivyti jų taip ir nepavyko. Kodėl?

„Pradžioje kažkaip iš vėžių išmušė kai kurie teisėjų švilpukai. Vien pirmajame kėlinyje mums sušvilpė 11 pražangų. Apskritai retas atvejis kada taip būna. Jaunesni žaidėjai išsimušė iš vežių ir ėmė ieškoti ginčų su teisėjais. Buvo sunku. Antros rungtynės iš eilės, kai paleidžiame ankstyvoje rungtynių stadijoje į priekį ir pradedame juos spausti. Tas spaudimas kai kada padėdavo, bet jis kainuoja daug jėgų. Buvo keli taškai belikę, bet varžovai vėliau pasinaudojo mūsų pačių nuovargiu ir išlaikė tą persvarą. Tikrai prastai sužaidėme paskutines dvi rungtynes. Kažkaip neišeina išlaikyti koncentracijos ir nepavyksta pataikyti tokių metimų, kuriuos reikėtų pataikyti. Na ka padarysi… Yra kaip yra. Bandysim pasitaisyti kitais metais.“

Naudingiausiu mažojo finalo žaidėju tapo M.Patašius (21 tšk., 26 atk. k., 5 rez. p., 2 bl., 7 išpr. pr., 44 naud. b.). Be jo „Laipsnius“ į pergalę vedė L.Palivanas (18 tšk., 10 atk. k.), A.Jurkšaitis (14 tšk., 8 atk. k.), S.Banaitis (11 tšk.), R.Žalys (10 tšk.) ir A.Jankevičius (5 tšk.).

„Ice“ gretose išsiskyrė V.Gadliauskas (17 tšk.), D.Ladyga (12 tšk.), K.Petrauskas (9 tšk.), T.Aleksandravičius (8 tšk., 11 atk. k., 5 rez. p.), V.Raižys (8 tšk.) ir J.Tumpa (6 tšk., 17 atk. k.).

„Senukai“ neatsilaikė prieš „Laipsnius“ (2016 balandžio 01 d., penktadienis, 22:11 val.)„KMAIK“ po atkaklios kovos įveikė „Laipsnius“ (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 21:47 val.)„ICE“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:00 val.)Net 49 taškus pelnęs Klaidas Vinkšnaitis išvedė „Pelias“ komandą į „Didžiosios“ taurės finalą (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 23:33 val.)„Coca Cola“ įveikę „Abstinentus“ „Sportturo“ taurėje pasiekė pirmą pergalę (2016 kovo 21 d., pirmadienis, 22:46 val.)„ICE“ nesunkiai nugalėjo „Nematyti“ ir pateko į finalinį ketvertą (2016 balandžio 10 d., sekmadienis, 22:14 val.)„Resmila ‒ 2“, po dramatiškos ketvirtojo kėlinio pabaigos, įveikė „ICE“ krepšininkus. (2016 kovo 23 d., trečiadienis, 23:18 val.)„Laipsniai“ įveikė „Baltijos „Mirtinus pingvinus“ (2016 kovo 28 d., pirmadienis, 23:48 val.)"Laipsniai" po permainingos kovos privertė pasiduoti BC "Straight" ekipą. (2016 balandžio 05 d., antradienis, 21:37 val.)Ice lengvai įveikė Vilkus (2016 kovo 24 d., ketvirtadienis, 22:30 val.)