Coca Cola vs Baltijos „Mirtini pingvinai“ (58:63)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 kovo 14 d., Pirmadienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Du Sauliaus Mikalausko tritaškiai rungtynių pabaigoje pražudė „Coca Cola“ komandą Pavasario „Sportturas“ taurės 2016 atidarymo rungtynėse

2016 kovo 14 d., Pirmadienis, 22:51 val., peržiūros: 848

Kovo 14 dieną, pirmadienį, įvyko Pavasario „Sportturas“ taurės 2016, D pogrupio rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „Coca Cola“ bei svečių statusą turėjusių – Baltijos „Mirtinų pingvinų“ komandų. Šiose rungtynėse beveik visą laiką pirmavę Baltijos „Mirtinieji pingvinai“, ketvirtajame kėlinyje buvo praradę pranašumą, tačiau du iš eilės pataikyti Sauliaus Mikalausko tritaškiai leido svečiams iškovoti pergalę rezultatu 58:63 (14:22; 15:18; 17:9; 12:14).

Rungtynes taikliu dvitaškiu pradėjo R.Jacunskas, o kitoje atakoje tuo pačiu atsakė A.Žukauskas (2:2). Iki pat kėlinio vidurio komandos žaidė lygiai. Minimaliu skirtumu išsiverždavo tai viena, tai kita ekipa. Vis dėl to, prasidedant septintajai rungtynių minutei, A.Žukauskas taikliu tritaškiu metimu išvedė savo ekipą į priekį keturių tašų skirtumu (7:11). Į tai M.Brazauskas atsakė dvitaškiu iš eigos, o M.Mikalauskas į „Coca Cola“ krepšį įsūdė dar vieną tolimą metimą (9:14). Varžovams bėgti į priekį neleido M.Brazauskas – taiklus tritaškis metimas vėl sumažino svečių persvarą vos iki vieno taiklaus metimo (12:14). Ties šiuo tolimu metimu „Coca Cola“ puolimas užstrigo ir iki pat kėlinio pabaigos ekipa įmetė vos du taškus, o tuo tarpu svečiai net aštuonis. Po spurto kėlinio pabaigoje, prieš antrąjį kėlinį Baltijos „Mirtinųjų pingvinų“ persvara siekė aštuonis taškus – 14:22.

Antrąjį kėlinį šeimininkų komanda pradėjo keturiais taškais iš eilės, tačiau visas jų pastangas priartėti nubraukė taiklus S. Mikalausko tritaškis metimas (18:25). Po abiejų komandų netaiklių metimų serijos, G.Liutkevičius smeigė dar vieną tolimą metimą, o L.Jasiulevičius pridėjo dvitaškį. Skirtumas tarp komandų tapo jau dvylika taškų (18:30). Prasidėjus septynioliktajai rungtynių minutei, svečiai tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose, o jų pranašumas nuolat augo. Po G. Gudaičio dvitašio komandas skyrė jau penkiolika taškų (22:37). „Coca Cola“ komandos vyrai nebuvo linkę lengvai nuleisti rankų ir surengę spurtą 7-0 privertė varžovus paprašyti minutės pertraukėlės (29:37). Po jos M.Mikalauskas išprovokavo varžovo pražangą mesdamas nuo trijų taškų zonos. Visi trys baudų metimai buvo taiklus. Per likusį kėlinio laiką komandos pasižymėti nepavyko. Komandos į ilgąją pertrauką ilsėtis išėjo rezultatui esant 29:40.

Sugrįžusios po ilgosios pertraukos komandos ir vėl žaidė taškas į tašką. Po trijų sužaistų minučių trečiajame ketvirtyje, L.Puodžiūnas sumažino savo komandos atsilikimą iki aštuonių (36:44). Po dar keturių žaidimo minučių kėlinyje, rezultatas ženkliai nepasikeitė (38:48). Vis dėl to, per likusias tris kėlinio minutes, vaizdas aikštelėje kardinaliai pasikeitė – šeimininkų komanda puikiai žaidusi puolime ir kantriai dirbusi gynyboje ėmė mažinti varžovų atsilikimą, o paskutinėje kėlinio atakoje, V. Stočkaus tritaškis metimas svečiams paliko tik trijų taškų persvarą. Prieš lemiamą ketvirtį rezultatas 46:49 Baltijos „Mirtinųjų pingvinų“ naudai.

Ketvirtojo kėlinio pradžia prasidėjo itin nesėkmingai „Coca Cola“ komandos startinio penketuko žaidėjui M. Brazauskui. Pirmąją ketvirčio minutę jis užsidirbo dvi pražangas puolime ir surinkęs penkias asmenines pražangas buvo priverstas savo komandos žaidimą stebėti nuo atsarginių žaidėjų suolelio. Tai neišmušė šeimininkų iš vėžių, o savo komandą į priekį ėmė tempti L.Puodžiūnas, tačiau du jo pataikytus metimus iš vidutinio nuotolio nubraukė taiklus M. Mikalausko tritaškis metimas ir G. Gudaičio dvitaškis (50:54). L.Puodžiūnas ir toliau baudė varžovus, o po dar vieno sėkmingo jo metimo komandas skyrė vos vienas taškas (53:54). Besibaigiant trisdešimt septintajai rungtynių minutei, V.Stočkus pataikydamas vieną baudos metimą iš dviejų išlygino rezultatą (56:56). Po kelių nesėkmingų abiejų ekipų atakų, L.Puodžiūnas išprovokavo varžovo pražangą ir stojo mesti dviejų baudos metimų. Gynėjo ranka sudrebėjo ir tikslą pasiekė vos vienas baudos metimas (57:56). Besibaigiant priešpaskutinei ketvirtojo kėlinio atakai, S.Mikalauskas smeigė šaltakraujišką tritaškį metimą, o jo komandai sėkmingai apsigynus, gynėjas, likus žaisti dvidešimt devynias sekundes, smeigė dar vieną žudantį tolimą metimą (57:62). „Coca Cola“ komanda dar bandė gelbėtis pražangų taktika, tačiau laiko tam buvo per mažai. Galutinis rungtynių rezultatas 58:63 leido Baltijos „Mirtiniesiems pingvinams“ švęsti pirmąją pergalę Pavasario „Sportturas“ 2016 taurėje.

Nugalėtojų treneris Giedrius Liutkevičius pagrindine pergalės priežastimi įvardijo savo ekipos puolimą:

Puolimas sekėsi geriau, tarpais buvo epizodų strigom, bet šiaip metimus laisvi pataikydavome, kamuolys neblogai vaikščiojo, tad manau, kad pergalę lėmė geresnis puolimas.

Tuo tarpu „Coca Cola“ ekipos treneris Vytautas Stočkus teigė, jog jo ekipai pritrūko sėkmės:

Šiaip visas varžybas atsilikinėjom, varžovai pirmavo, bet gale buvom persvėrę, tiesiog, manau, kad sėkmės reikalas buvo, nes gale „prasileidom“ du tritaškius ir todėl pralošėm, nes nebuvo daugiau laiko kažką pakeisti.

„Coca Cola“: Raimondas Jacunskas – 17 tšk. (13 atk. kam., 5 išpr. praž.), Mantas Brazauskas – 13 tšk., Lukas Puodžiūnas – 11 tšk., Vytautas Stočkus – 10 tšk.

Baltijos „Mirtini pingvinai“: Mindaugas Mikalauskas – 23 tšk. (5 išpr. praž.), Saulius Mikalauskas – 11 tšk., Arnoldas Žukauskas – 9 tšk. (12 atk. kam.)

„Coca Cola“ įveikę „Abstinentus“ „Sportturo“ taurėje pasiekė pirmą pergalę (2016 kovo 21 d., pirmadienis, 22:46 val.)„Coca Cola“ pranoko „BK Centre ‒ 2“ ir žengė į ketvirtfinalį (2016 balandžio 11 d., pirmadienis, 22:56 val.)Nuožmioje kovoje „Senukai“ parklupdė „Coca Cola“ (2016 kovo 28 d., pirmadienis, 23:46 val.)Baltijos „Mirtini pingvinai“ „Senukams“ priešinosi tik kėlinį (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 21:22 val.)„Laipsniai“ įveikė „Baltijos „Mirtinus pingvinus“ (2016 kovo 28 d., pirmadienis, 23:48 val.)Baltijos „Mirtini pingvinai“ tik po atkaklios kovos palaužė „RVG“ krepšininkus. (2016 balandžio 10 d., sekmadienis, 22:01 val.)„Resmila ‒ 2“ po pratęsimo, palaužė Baltijos „Mirtinus pingvinus“ (2016 balandžio 14 d., ketvirtadienis, 00:20 val.)Distanciją laikę „Lietuvos Geležinkeliai“ prasibrovė į finalinio ketverto varžybas (2016 balandžio 18 d., pirmadienis, 23:01 val.)