Compensa vs Omega (49:54)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 27 d., Pirmadienis, 20:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Po nerezultatyvios, bet atkaklios kovos sunkiu žingsniu finalą priėjo „Omega“

2015 balandžio 27 d., Pirmadienis, 23:18 val., peržiūros: 1196

Pirmadienį, balandžio 27 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, pavasario „Sportturo“ Mažosios taurės 2015 pusfinalio rungtynės tarp vietos „Compensos“ ir svečių „Omegos“ ekipų. Nuo pat susitikimo pradžios abi komandos sunkiai rinko taškus keliais žingsneliais priekyje vis buvo „Omega“. Kiek vėliau aikštės šeimininkai pasivijo priešininkus ir prieš lemiamą ketvirtį turėjo minimalų pranašumą. Ketvirtame kėlinuke užtikrintai sužaidę svečiai susigrąžino iniciatyvą bei iškovojo pergalę, kuri garantavo kelionę į finalą. 49:54 (12:14, 11:13, 13:8, 13:19).

Susitikimo pradžioje abi ekipos žaidė labai panašiai ir viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, ko pasekoje praėjus kelioms minutėms vieno taško persvarą turėjo „Omega“. Kiek vėliau, po kelių iš eilės aikštės šeimininkų taškų jiems pavyko įgyti keturių taškų pranašumą, tačiau per likusį laiką iki kėlinuko pabaigos puikiai gynyboje žaidę svečių krepšininkai neleido varžovams pelnyti taškų, kai, tuo tarpu, patys surinko dar šešis. 12:14.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Compensa“ ir vėl susigrąžino iniciatyvą, bet neilgam, nes čia pat spurtavę svečiai įgijo keturių taškų pranašumą. Kiek vėliau aikštės šeimininkams vis sunkiau sekėsi rinkti taškus, tačiau jų laimei „Omega“ puolime taip pat neblizgėjo, ko pasekoje prieš ilgąją pertrauką skirtumas tarp komandų išliko tie patys keturi taškai. 23:27.

Po ilgosios pertraukos žymiai geriau startavę svečių ekipos krepšininkai sugebėjo padvigubinti savo pranašumą iki aštuonių taškų, tačiau pačiu laiku susiėmę aikštės šeimininkai sužaidė rezultatyvią atkarpą 9:1 ir rezultatą išlygino. Per likusį laiką iki trečio ketvirčio pabaigos „Compensa“ sugebėjo persverti rezultatą savo naudai bei įgyti minimalų pranašumą. 36:35.

Jau pačioje lemiamos rungtynių dalies pradžioje spurtavę svečiai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Vis tik, nusileisti nesiruošę „Compensos“ krepšininkai vis lipo priešininkams ant kulnų, tačiau šie išsaugojo pranašumą ir reikiamu momentu užtikrintai rungtyniavęs H. Šliogeris timptelėjo savo ekipą į priekį. Aikštės šeimininkai dar bandė desperatiškai gelbėtis pražangomis, tačiau ši taktika nepasiteisino ir į finalą žengė „Omega“. 49:54.

Po pergalės Rolandas Urkis kalbėjo: „Visos rungtynės buvo tikrai įtemptos ir pergalę lėmė susikaupimas. Kiek pamenu, trečiame kėlinyje ir priešininkai, ir mes sustojome puolime, bet kelias atakas sėkmingai apsigynėme ir pakankamai laiku pradėjome pataikyti. Vėliau pakeitėme gynybos sistemas, ko pasekoje mes šiaip ne taip laimėjome“.

Po šios pergalės „Omega“ žengia į Mažosios taurės finalą, kuriame susitiks su BC „Gazuoto pieno Miau“ ir „Komandos X“ poros nugalėtoju.

„Compensa“: Mindaugas Samuolis – 16 tšk., Martynas Siriūnaitis – 13 tšk., Darius Digaitis – 8 tšk.

„Omega“: Tadas Vaitkevičius – 16 tšk. (12 atk. kam., 5 išpr. praž.), Remigijus Kasperavičius – 11 tšk., Donatas Šliogeris – 9 tšk. (5 išpr. praž.)

„Compensa“ po atkaklios kovos eliminavo „Kėglius“ (2015 balandžio 15 d., trečiadienis, 23:55 val.)Antroje rungtynių pusėje atsibudusi „Omega“ žengė į ketvirtfinalį (2015 balandžio 16 d., ketvirtadienis, 23:57 val.)Galingai startavę „Ice“ parklupdė „Omegą“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 22:05 val.)BC „Liuksas“ nepasinaudojo idealia galimybe išplėšti pergalę ir atidavė kelialapį į pusfinalį „Compensai“ (2015 balandžio 20 d., pirmadienis, 22:45 val.)BC „Gazuotas pienas Miau“ po sudėtingos kovos pasidabino pavasario „Sportturo“ mažosios taurės auksu (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 23:13 val.)„A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ sutriuškino „Compensa“ komandą. (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 21:35 val.)„Compensa“ iškovojo nelengvą pergalę prieš BC „Liuksą“ (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 20:15 val.)„Compensos“ penketukas neturėjo daug vargo su „Siesikais“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 22:03 val.)Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės bronzą išvargo „Komanda X“ (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 16:51 val.)„Omega“ po permainingos kovos žengė į pusfinalį (2015 balandžio 24 d., penktadienis, 21:10 val.)