Compensa vs BC „Liuksas“ (60:59)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2015 balandžio 20 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

BC „Liuksas“ nepasinaudojo idealia galimybe išplėšti pergalę ir atidavė kelialapį į pusfinalį „Compensai“

2015 balandžio 20 d., Pirmadienis, 22:45 val., peržiūros: 916

Pirmadienį, balandžio 20 dieną, Kauno kolegijos sporto salėje įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos, pavasario „Sport turo“ Mažosios taurės 2015 ketvirtfinalio rungtynės, tarp vietos „Compensos“ ir svečių BC „Liukso ekipų. Susitikimo pradžioje komandos žaidė apylygiai, tačiau laikui bėgant po truputį ėmė ryškėti aikštės šeimininkų pranašumas, kuris po dviejų kėlinių siekė aštuonis taškus. Po ilgosios pertraukos svečiai ėmė vytis varžovus ir pačioje rungtynių pabaigoje turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau abu baudos metimai skriejo pro šalį, kas ir lėmė „Compensos“ pergalę bei tolimesnę kovą pusfinalyje. 60:59 (17:14, 20:15, 15:17, 8:13).

Rungtynių pradžioje abi ekipos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tačiau įpusėjus pirmam kėlinukui aikštės šeimininkai sužaidė rezultatyvią atkarpą, kurios dėka įgijo kelių taškų pranašumą. Per likusį laiką iki pirmojo kėlinio pabaigos komandos ir toliau žaidė apylygiai, ko pasekoje skirtumas tarp jų išliko tie patys trys taškai. 17:14.

Antrojo ketvirčio pradžioje geriau sužaidę svečiai sugebėjo rezultatą išlyginti. Po to ir vėl sekė praktiškai analogiškas abiejų komandų žaidimas, kai jos, viena po kitos, keitėsi rezultatyviomis atakomis, ko pasekoje iki kėlinio vidurio rezultatas buvo lygus. Vis tik, likusį laiką pastebimai geriau sužaidę „Compensos“ krepšininkai sugebėjo įgyti aštuonių taškų pranašumą. 37:29.

Po ilgosios pertraukos ir toliau sėkmingą žaidimą tęsė aikštės šeimininkai, ko pasekoje skirtumas tarp komandų šoktelėjo iki vienuolikos taškų, tačiau įpusėjus trečiam ketvirčiui prabilo BC „Liukso“ snaiperiai, kurių dėka skirtumas tarp komandų stebėtinai greitai ištirpo iki dviejų taškų. Per likusį laiką „Compensa“ kiek atsigavo ir prieš lemiamą rungtynių dalį turėjo šešių taškų persvarą. 52:46.

Pačioje ketvirto kėlinuko pradžioje aikštės šeimininkai dar įgijo dviženklį pranašumą, tačiau per anksti patikėję pergalę leido priešininkams surengti spurtą 0:11, kurio dėka BC „Liuksas“ persvėrė rezultatą savo naudai. Vis tik, keturi iš eilės M. Samuolio taškai leido „Compensai“ susigrąžinti iniciatyvą. Pačioje pabaigoje, kai komandas skyrė vienas taškas, lemiamos atakos metu pražangą išprovokavęs T.Ziutelis prametė abu baudos metimu, taip padovanodamas varžovams kelialapį į finalą. 60:59.

Po šios pergalės „Compensa“ žengia į pusfinalį, kuriame susigrums su „Omegos“ ir „Medvėgalio“ poros nugalėtoju.

Po pergalės Mindaugas Samuolis kalbėjo: „Per anksti patikėjome pergale, varžovai gerai pataikė tritaškius, neatsitvėrėme pabaigoje. Padarėme labai daug kvailų klaidų, reikėjo jau ketvirto kėlinio viduryje, kai dar turėjome normalų pranašumą, neskubėti, tačiau pradėjome skubėti ir varžovai pasivijo“. Kuris priešininkas parankesnis pusfinalyje – „Omega“ ar „Medvėgalis“?: „Žinome „Omegą“. Žinau, jog ten yra pora jaunų žaidėjų. Mums geriau tokie, kurie nelabai bėga, kur lėčiau žaidžia, o šiaip nežinau, ką gausim, tą gausim“.

„Compensa“: Mindaugas Samuolis – 20 tšk. (5 rezult. perd.), Mantas Valatkevičius – 15 tšk. (5 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Darius Digaitis – 8 tšk.

BC „Liuksas“: Tomas Ziutelis – 23 tšk. (14 atk. kam., 7 rezult. perd., 8 išpr. praž.), Aivaras Keršys – 11 tšk., Simonas Ziutelis – 10 tšk.

Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės bronzą išvargo „Komanda X“ (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 16:51 val.)Po nerezultatyvios, bet atkaklios kovos sunkiu žingsniu finalą priėjo „Omega“ (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 23:18 val.)„A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ sutriuškino „Compensa“ komandą. (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 21:35 val.)Antroje rungtynių pusėje tiksliau žaidęs BC „Liuksas“ pranoko „Siesikus“ (2015 balandžio 06 d., pirmadienis, 23:36 val.)„Compensa“ po atkaklios kovos eliminavo „Kėglius“ (2015 balandžio 15 d., trečiadienis, 23:55 val.)„Compensa“ iškovojo nelengvą pergalę prieš BC „Liuksą“ (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 20:15 val.)„A.S.K. Persvara & Orca.lt“ be komplikacijų susitvarkė su BC „Liuksu“ (2015 balandžio 09 d., ketvirtadienis, 23:15 val.)„Compensos“ penketukas neturėjo daug vargo su „Siesikais“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 22:03 val.)