Compensa vs Siesikai (81:60)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 balandžio 12 d., Sekmadienis, 18:00 val. @ V. Kuprevičiaus vidurinė mokykla, Kovo 11-osios g. 94, Kaunas, LT-50403

„Compensos“ penketukas neturėjo daug vargo su „Siesikais“

2015 balandžio 12 d., Sekmadienis, 22:03 val., peržiūros: 1214

Balandžio 12-ąją dieną, sekmadienį, V.Kuprevičiaus pagrindinėje mokykloje įvyko pavasario „Sportturas“ taurės K pogrupio akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusios „Compensos“ ekipos ir svečių rolėje buvusių „Siesikų“ krepšininkų.

Jau dvikovos starte „Compensa“ skėlė varžovams skaudų antausį. Aikštelės šeimininkai rungtynes pradėjo 6 taškais iš eilės, o netrukus M.Samuolio bei U.Būdos tandemas pridėjo dar 10 taškų ir ketvirčio viduryje „Siesikų“ deficitas šoktelėjo iki 12 taškų (16:4). Taiklūs R.Kabošiaus ir M.Kazlausko metimai pajudino svečių taškų rinkimosi reikalus (16:9), bet priešingoj barikadų pusėje 7 taškus surinko M.Valatkevičius ir grąžino „Compensai“ 12 taškų persvarą (23:11). Visgi paskutinis žodis pirmajame kėlinyje priklausė „Siesikams“, kurie sugebėjo surengti porą sėkmingų atakų be varžovų atsako ir po pirmųjų 10 minučių „Compensa“ tenkinosi 7 taškų atotrūkiu – 23:16.

Antrajame kėlinyje rezultatyvumo kreivė šiek tiek smuko žemyn ir rezultatas augo lėčiau. Geriau ketvirtį pradėję „Compensos“ krepšininkai susigrąžino dviženklę persvarą ir po 5 M.Samuolio taškų atitrūko 12 taškų skirtumu (31:19). Įpusėjus kėliniui prabilo E.Ertmonas ir 5 šio krepšininko taškai vėl nubraukė deficitą iki 7 taškų (31:25), tačiau pirmosios rungtynių pusės finiše aikštės šeimininkai arčiau varžovų neprisileido. Dar kartą dviženkliu skirtumu atitrūkusi „Compensa“ įpusėjus mačui džiaugėsi 10 taškų atotrūkiu – 36:26.

Po didžiosios pertraukos „Compensa“ dar kartą šovė į priekį, surinko 7 taškus be atsako ir nutolo rezultatu 43:26. Prabudę „Siesikai“ smogė atsaką 2:8 ir sumažino nuostolius iki 11 taškų (45:34), o kėlinio viduryje R.Kabošiaus bei P.Rakausko taiklūs dvitaškiai leido svečiams suapvalinti deficitą iki 10 taškų ir grąžjnti trečiajame kėlinyje pusiausvyrą (48:38). Tiesa antroje ketvirčio pusėje estafetę vėl perėmė „Compensa“, kuri iniciavo spurtą 9:0 ir pasiuntė priešininkus į nokdauną (57:38). Kėlinio tiesiojoje 4 taškus pelnė D.Kilbauskas ir šiek tiek apkarpė atsilikimą, tačiau prieš lemiamą rungtynių dalį „Siesikai“ vis dar atsilikinėjo 15 taškų skirtumu – 57:42.

Lemiamo kėlinio pradžioje „Compensa“ įgijo 20 taškų pranašumą (62:42) ir „Siesikų“ viltys atsitiesti tirpo kartu su laiku. Svečių puolimą pagyvino kelios sėkmingos M.Kazlausko atakos ir šis krepšininkas surinko 9 taškus. Visgi „Compensa“ tvirtai laikė žaidimo vadžias savo rankose, išlaikė saugų atstumą ir tolimų šūvių pagalba neleido skirtumui net priartėti prie vienženklės ribos. Visas rungtynes be keitimų rungtyniavęs „Compensos“ penketukas, nuaidėjus finaliniam švilpukui, džiaugėsi pergale rezultatu 81:60.

Mindaugas Samuolis („Compensa“):

Tik penkiese susirinkot, bet to nesijautė visas rungtynes. Kas leido dominuoti aikštėje?

„Mes jau ketvirtą sezoną turbūt geriausiai sužaidžiam, kai susirenkam penkiese. Šiandien tritaškiai gerai sukrito. Mes esam snaiperių komanda. Mūsų naujas pirkinys įžaidėjas Mantas Valatkevičius labai padeda ir gynyboje, ir puolime. Šiandien atsirišo krepšys Ugniui Būdai, kuris sužaidė išties puikiai. Ir šiaip visi šiandien puikiai sužaidėm.“

Rolandas Palčinskas („Siesikai“):

Šiandien varžovai buvo tik penkiese, bet galima sakyti dominavo aikštėje. Kodėl?

„Visiškai dominavo. Net nežinau. Daug naujų veidų komandoje. Paėmėm jaunimą į komandą, o dar keli žaidėjai iš Kauno pas mus žaidžia. Susižaidimo visiškai nebuvo. Be to ir varžovai beveik viską pataikė. Jei tik laisvus akimirkai juos palikdavom, jie tuoj pat smeigdavo mums tritaškį. Praktiškai keturiese jie kurį laiką žaidė, nes dar vienas jų žaidėjas gavo traumą rungtynių eigoj. Bet vistiek negalėjom nieko padaryti. Teisėjavimas irgi buvo silpnokas. Kelis kartus man pačiam per rankas kirto ir pražangos nesušvilpė.“

„Compensą“ į pergalę vedė U.Būda (23 tšk., 12 atk. k., 9 rez. p., 35 naud. b.), M.Samuolis (20 tšk., 7 atk. k., 2 bl.), M.Valatkevičius (18 tšk., 5 rez. p., 8 išpr. pr.), J.Medekšas (12 tšk., 13 atk. k.) ir D.Digaitis (8 tšk.).

„Siesikų“ gretose išsiskyrė M.Kazlauskas (14 tšk., 13 atk. k.), R.Kabošis (13 tšk.), P.Rakauskas (7 tšk.), R.Palčinskas (7 tšk.), D.Kabošis (6 tšk., 6 atk. k.), D.Kilbauskas (6 tšk.), E.Ertmonas (5 tšk.) ir P.Svilis (2 tšk., 8 atk. k.)1

„Compensa“ pavasario „Sportturas“ taurės pogrupio varžybas baigė antroje K pogrupio vietoje su dviem pergalėmis ir vienintele nesėkme (2-1). „Siesikų“ sąskaitoje visi trys pralaimėjimai (0-3).

„Compensa“ po atkaklios kovos eliminavo „Kėglius“ (2015 balandžio 15 d., trečiadienis, 23:55 val.)„Baubilas ‒ 2“ pusfinalyje nesuteikė vilčių „Siesikams“ (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 22:13 val.)„Compensa“ iškovojo nelengvą pergalę prieš BC „Liuksą“ (2015 kovo 29 d., sekmadienis, 20:15 val.)Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės bronzą išvargo „Komanda X“ (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 16:51 val.)Antroje rungtynių pusėje tiksliau žaidęs BC „Liuksas“ pranoko „Siesikus“ (2015 balandžio 06 d., pirmadienis, 23:36 val.)Po nerezultatyvios, bet atkaklios kovos sunkiu žingsniu finalą priėjo „Omega“ (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 23:18 val.)„A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ sutriuškino „Compensa“ komandą. (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 21:35 val.)„Best 4 You“ nesunkiai iškovojo Pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurės 2015 bronzą (2015 gegužės 03 d., sekmadienis, 16:26 val.)Įnirtingos kovos atomazgoje ‒ „A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ pergalė (2015 kovo 25 d., trečiadienis, 00:56 val.)„Siesikai“ rungtynių pabaigoje įveikė „ACME“ ir pateko į pusfinalį (2015 balandžio 21 d., antradienis, 23:01 val.)