Compensa vs Komanda X (58:60)Pavasario „Sportturas“ taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Mažasis finalas
2015 gegužės 03 d., Sekmadienis, 15:15 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Pavasario „Sportturas“ Mažosios taurės bronzą išvargo „Komanda X“

2015 gegužės 03 d., Sekmadienis, 16:51 val., peržiūros: 1287

Gegužės 3-ąją dieną, sekmadienį, A.Sabonio krepšinio centre finišavo pavasario „Sportturas“ taurė. Dvikovoje dėl trečiosios vietos Mažojoje taurėje susitiko „Compenos“ ekipa ir „Komandos X“ krepšininkai.

Jau nuo pat susitikimo pradžios ekipos neketino nusileisti viena kitai ir užvirė atkakli kova. Po 4 taškų be atsako „Komanda X“ atitrūko rezultatu 5:9, tačiau netrukus du tritaškius smeigė M.Samuolis ir išlygino rezultatą (11:11). L.Klangausko bei E.Kalinsko taiklūs metimais leido „Komandai X“ įgyti didžiausią persvarą šiame kėlinyje (11:16), tačiau priešingoje barikadų pusėje dvitaškiais atsakę M.Samuolis ir M.Valatkevičius pjovė „Compensos“ deficitą iki minimumo ir pirmasis ketvirtis baigėsi rezultatu 15:16.

Antrojo kėlinio starte blykstelėjo M.Siriūnaitis, surinko 4 taškus iš eilės ir išvedė „Compensą“ į priekį (19:16), o po D.Digaičio baudos metimo, „Komandos X“ deficitas pirmą kartą tapo vienu taikliu metimu nepasiekiamas (20:16). Vis dėlto vėliau estafetę vėl perėmė „Komanda X“, kuri sugebėjo realizuoti porą dvitaškių, iniciavo spurtą 3:12 ir apvertė viską aukštyn kojomis (23:28). Antroje ketvirčio pusėje varžovai vėl galėjo jausti „Compensos“ kvėpavimą už nugaros ir po M.Samuolio tolimo šūvio ekipas skyrė minimumas (29:30). R.Gudžiūno bei L.Klangausko taiklių metimų dėka „Komandos X“ atotrūkis šoktelėjo iki 6 taškų (29:35), bet paskutinį žodį pirmoje rungtynių pusėje tarė dar kartą iš toli prabilęs M.Samuolis ir jo tritaškis pjovė „Compensos“ deficitą perpus. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 32:35.

Po didžiosios pertraukos „Compensa“ turėjo savo žaidime nemažai problemų ir už tai teko sumokėti. Įsismaginusi „Komanda X“ dominavo pirmosiomis trečiojo kėlinio minutėmis, laimėjo atkarpą 4:14 ir antroje ketvirčio pusėje pasiuntė priešininkus į nokdauną (36:49). Nors kėlinio finiše „Compensa“ prabudo ir realizavo porą tritaškių iš eilės, kurie leido nukirpti atsilikimą iki 7 taškų (42:49), bet per likusį laiką „Komanda X“ šiek tiek atsigriebė, susigrąžino 9 taškų pranašumą ir prieš paskutinę dvikovos dalį pirmavo rezultatu 44:53.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, bet tuomet 5 taškus paeiliui surinko J.Medekšas ir sumažino „Compensos“ nuostolius iki 4 taškų (50:54). D.Vinkšnaičio ir L.Klangausko dueto atsakas padvigubino „Komandos X“ atotrūkį iki 8 taškų (50:58), tačiau nebeturintys kur trauktis „Compensos“ krepšininkai toliau terorizavo priešininkų krepšį. M.Visockio bei M.Valatkevičiaus taiklūs metimai pjovė skirtumą iki 3 taškų (55:58), o likus žaisti beveik 1,5 minutės, M.Samuolis grąžino pusiausvyrą (58:58) ir paskutinę rungtynių minutė žadėjo maksimalią intrigą. Likus žaisti 26 sekundes, E.Kalinskas realizavo 1 iš 2 baudos metimą ir nusvėrė rungtynių svarstykles „Komandos X“ pusėn (58:59). Visas viltis laimėti mačą savo rankose turėję „Compensos“ krepšininkai, lemiamos atakos metu prarado kamuolį ir užsidirbo nesportinę pražangą. D.Vinkšnaičio baudos metimas dėjo paskutinį tašką šiame susitikime ir leido „Komandai X“ triumfuoti mažajame finale rezultatu 58:60.

Naudingiausiu bronzinės dvikovos žaidėju tapo D.Vinkšnaitis (26 tšk., 14 atk. k., 6 išpr. pr., 21 naud. b.). Jam puikiai talkino L.Klangauskas (14 tšk., 5 per. k., 5 išpr. pr.), E.Kalinskas (12 tšk., 13 atk. k., 6 išpr. pr.), D.Puodžiulis (5 tšk., 11 atk. k., 2 bl.) ir R.Gudžiūnas (3 tšk.).

„Compensos“ gretose išsiskyrė M.Samuolis (21 tšk., 7 atk. k.), J.Medekšas (14 tšk., 12 atk. k.), M.Visockis (12 tšk., 11 atk. k., 5 rez. p.), M.Siriūnaitis (5 tšk., 11 atk. k.) ir M.Valatkevičius (5 tšk., 6 atk. k., 6 rez. p.).

„Compensos“ atstovų po rungtynių pakalbinti nepavyko. „Komandos X“ vadovo Raimondo Gudžiūno mintys po laimėtos bronzos – video reportaže:

„Ragai ‒ LC Partizanas“ be didesnio vargo įveikė „Komanda X“. (2015 kovo 24 d., antradienis, 23:06 val.)„Compensos“ penketukas neturėjo daug vargo su „Siesikais“ (2015 balandžio 12 d., sekmadienis, 22:03 val.)„Compensa“ po atkaklios kovos eliminavo „Kėglius“ (2015 balandžio 15 d., trečiadienis, 23:55 val.)BC „Gazuotas Pienas Miau“ vargais negalais palaužė „Komandą X“ ir pasiekė finalą (2015 balandžio 29 d., trečiadienis, 23:12 val.)Ketvirtajame kėlinyje „Komanda X“ įveikė „MRU VSF“ ekipą (2015 balandžio 08 d., trečiadienis, 00:00 val.)BC „Liuksas“ nepasinaudojo idealia galimybe išplėšti pergalę ir atidavė kelialapį į pusfinalį „Compensai“ (2015 balandžio 20 d., pirmadienis, 22:45 val.)„A.S.K „Persvara“ & Orca.lt“ sutriuškino „Compensa“ komandą. (2015 balandžio 02 d., ketvirtadienis, 21:35 val.)Po nerezultatyvios, bet atkaklios kovos sunkiu žingsniu finalą priėjo „Omega“ (2015 balandžio 27 d., pirmadienis, 23:18 val.)„Komanda X“ nugalėjo „Sporto manija 98“ ir žengė į pusfinalį (2015 balandžio 23 d., ketvirtadienis, 22:28 val.)„Komanda X“ eliminavo „Lietuvos geležinkelius“ ir pateko į ketvirtfinalį (2015 balandžio 14 d., antradienis, 23:57 val.)