BC „Ambi“ vs Naujokai (59:56)Pavasario „Sportturas“ taurė 2014 » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2014 balandžio 28 d., Pirmadienis, 21:15 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

„BC AMBI“ antroje rungtynių dalyje perėmė iniciatyvą ir nugalėjo „Naujokus“

2014 balandžio 28 d., Pirmadienis, 23:25 val., peržiūros: 815

Balandžio 28 dieną Vytauto Didžiojo universiteto sporto centre įvyko Pavasario „Sportturas“ taurės 2014 Mažosios taurės aštuntfinalio rungtynės, kuriose susitiko „BC AMBI“ (šeimininkai) ir „Naujokai“. Per pirmuosius du kėlinius „Naujokai“ demonstravo kokybiškesnį žaidimą ir tai leido jiems būti pirmaujančia ekipa. Po dviejų kėlinių „Naujokai“ buvo priekyje 26-32. Antroje mačo pusėje vaizdas aikštelėje ėmė kisti – „BC AMBI“ pradėjo mažinti atsilikimą, kuris po trečio kėlinio siekė tik taškelį priešininkų naudai 44-45. Paskutinio ketvirčio pirmoj pusėje „BC AMBI“ pradėjo dominuoti ir atitrūko iki 11 taškų, bet kėliniui baigiantis „Naujokai“ dar sugebėjo priartėti. Visgi gale „BC AMBI“ pavyko išsaugoti pergalę. Rungtynės baigėsi rezultatu 59:56 (11:15, 15:17, 18:13, 15:11).

Pirmojo kėlinio pirmojoje pusėje vyko bemaž lygus žaidimas, o vieniems ir kitiems randant spragų priešininkų gynyboje, skirtumas tarp ekipų buvo nežymus – įpusėjus kėliniui „Naujokai“ pirmavo minimaliai 7-8. Antroje kėlinio pusėje „Naujokai“ nors ir nežymiai, tačiau po keletos sėkmingų epizodų prie varžovų krepšio, svečių pranašumas kilstelėjo iki 4 -ių. Po pirmo kėlinio 11-15.

Antrajame kėlinuke komandos žaidė beveik taškas į tašką, o tokia rungtynių eiga svečių ekipai leido išlaikyti tą nedidelį pranašumą savo pusėje. Per šį ketvirtį išsiskyrė taiklumu T.Čepkauskas (4/4 dvitaškiai), kuris „BC AMBI“ ekipai pridarė nemažai rūpesčių . Visgi skirtumas tarp ekipų nebuvo didelis, tad idomiausia kova persikėlė į antrąją rungtynių dalį, prieš kurią „Naujokai“ pirmavo 26-32.

Po ilgosios pertraukos „BC AMBI“ žaidimas darėsi vis agresyvesnis, efektyvesnis, tad skirtumas pradėjo tirpti. Įpusėjus kėlinio laikui ekipas skyrė jau tik 2 taškai 38-40. Antroje kėlinio pusėje „BC AMBI“ sumažino atsilikimą dar taškeliu ir prieš ketvirtąjį kėlinį „Naujokams“ buvo likęs tik taškas 44-45.

Ketvirtas kėlinys atrodo patvirtino, jog „Naujokai“ tiesiog prarado žaidimo kontrolę ir jau po pirmųjų kelių ketvirtojo kėlinio minučių „BC AMBI“ akimirksiu pralenkė varžovus įgydami jau 7 taškų pranašumą 55-47. Šis skirtumas dar buvo padidėjęs iki 11 taškų. Bet iki rungtynių galo dar buvo likusios 4 minutės. Per šį laiką šeimininkų puolimas strigo, o „Naujokai“ grėsmingai priartėjo. Besibaigiant rungtynėms iš šeimininkų turėtos dviženklės persvaros buvo likę tik trys taškai, ir šis menkas pranašumas galėjo būti panaikintas, kuomet paskutinės atakos metu „Naujokai“ galėjo išplėšti pratęsimą. Visgi to padaryti nepavyko, paskutinis mestas tritaškis skriejo pro šalį, tad „BC AMBI“ išsaugojo tą trapų pranašumą ir laimėjo rungtynes bei pateko į kitą atkrintamųjų etapą. Rungtynės baigėsi rezultatu 59-56.

L.Malinauskas „Naujokai“

Gaila, kad pralošėm.

- O kodėl taip atsitiko, pirmavot kone tris kėlinius ir po to praradot iniciatyvą?

Jie geriau bėgo, ypač 4 -am kėlinuke, plačiau žaidė. Šįkart pripažinsim, stipresni buvo.

V.Mačiulis „BC AMBI“

Pradėjom, iš tiesų, sunkiai. Buvo daug kvailų klaidų, buvo, kad išeidavom į greitą puolimą 2 prieš 1, kartais tryse, ir kvailos klaidos, niekaip nesugebėdavome atakų užbaigti iki galo. Puolimas toks padrikas buvo – neparuošti metimai, klaidos. Paskui, iš tikrųjų, susiėmėm, susikaupėm, gynybą pagerinome truputėlį, pradėjom daugiau žaisti 2 prieš 2 – pavyko, pasidarėm skirtumą. O gale pasidarėm bereikalingą intrigą, iš tikrųjų. Turėjom 11 taškų likus 5 minutėm ar kiek, o jie padarė intrigą. Būtų įkritęs trajakas, būtų lygu. Taip negali būti. Džiaugėmės, kad laimėjom. Eisime toliau.

BC AMBI: Mantas Ungurys – 20 tšk., Julius Povilaitis – 14 tšk., Andrius Beržininkaitis – 9 tšk.

Naujokai: Mantas Birutis – 18 tšk. (10 atk. kam., 6 išpr. praž.), Tomas Čepkauskas – 9 tšk., Petras Maciulevičius – 8 tšk.

„ICE“ iškovojo antrąją pergalę „Pavasario“ taurėje (2014 balandžio 13 d., sekmadienis, 22:33 val.)BC „AMBI“ nesunkiai įveikė „ACME“ krepšininkus. (2014 balandžio 22 d., antradienis, 22:57 val.)„Green death“ nesunkiai įveikė BC „Ambi“ ekipą. (2014 gegužės 06 d., antradienis, 00:11 val.)Nors ir likę keturiese, „Naujokai“ nugalėjo „Best4You“ ekipą. (2014 balandžio 25 d., penktadienis, 23:04 val.)Prastai startavęs „Vieningas Kaunas“ susitvarkė su BC „Ambi“ (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 23:18 val.)Nerezultatyviose rungtynėse, BC „Ambi“ palaužė „Ryterna Group“ ekipą. (2014 balandžio 08 d., antradienis, 00:05 val.)„Naujokai“ paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę (2014 balandžio 11 d., penktadienis, 23:10 val.)