Vieningas Kaunas vs Legionieriai (59:73)Pavasario „Sportturas“ taurė 2014 » Atkrintamosios rungtynės, Aštuntfinalis
2014 balandžio 29 d., Antradienis, 21:45 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Vieningas Kaunas“ aštunfinalyje turėjo pripažinti „Legionierių“ pranašumą

2014 balandžio 30 d., Trečiadienis, 00:09 val., peržiūros: 927

Balandžio 28 dieną "Kauno kolegijos" mažojoje salėje įvyko Pavasario "Sportturo" Didžiosios taurės aštunfinalio rungtynės, kuriose formalūs aikštės šeimininkai "Vieningas Kaunas" priemė svečius "Legionierius".

Rungtynių pradžioje komandos žaidė apylygiai. Sužaidus tris minutes vieno taško persvarą turėjo "Vieningas Kaunas" (5:4). Vėliau šešis taškus be atsako pelnė "Legionieriai" (5:10). Prasidėjus antrai kėlinio pusei spurtą surengė "Vieningas Kaunas", kurio metu šeimininkai įgijo vieno taško persvarą (11:10). Aštuntą ir devintą minutėmis septynis taškus be atsako pelnė "Legionieriai" (11:17). "Vieningas Kaunas" baigiantis devintai minutei paprašė minutės pertraukėlės, po kurios sumažino varžovų pranašumą dviem taškais (13:17).

Sužaidus pirmas dvi antro kėlinio minutes komandas skyrė septyni taškai (13:20). Vėliau aštuonis taškus be atsako pelnė "Vieningas Kaunas" (21:20). Penktą minutę "Vieningo Kauno" puolimas užstrigo, o tuo pasinaudoję "Legionieriai" pelnė septynis taškus be atsako (21:27). Iki kėlinio pabaigos buvo likusios keturios minutės. Prasidėjus septintai minutei du taškus pelnė D.Plerpa, o į tai dar vienu spurtu atsakė "Legionieriai". Likus mažiau nei dviems minutėms iki ketvirčio pabaigos komandas skyrė 12 taškų (23:35). Per likusį laiką "Vieningam Kaunui" pavyko sumažinti varžovų persvarą iki aštuonių taškų (29:37).

Sužaidus tris trečio kėlinio minutes komandas vis dar skyrė aštuoni taškai (33:41). Vėliau penkis taškus be atsako pelnė "Legionieriai" (33:46). Penktą minutę "Vieningas Kaunas" sumažino varžovų persvarą iki devynių taškų (37:46). Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos komandas skyrė aštuoni taškai (45:53), o minutės pertraukėlės paprašė "Vieningas Kaunas". Ši pertraukėlė labiau padėjo "Legionieriams", kurie laimėjo paskutinę dviejų minučių atkarpą rezultatu 0:6 (45:59).

Ketvirtas kėlinys prasidėjo taikliu T. Čiupo tolimu metimu (48:59). Antrą minutę spurtą pradėjo "Legionieriai", kurio metu jie pelnė aštuonis taškus be atsako (48:67). Penktą minutę, po ilgesnės pertraukos, taškus pelnė "Vieningas Kaunas" (50:67). Likus dviems minutėms iki rungtynių pabaigos komandas skyrė 21 taškas (50:71). Rungtynių pabaigoje geriau rungtyniavo "Vieningas Kaunas", kuriam pavyko sumažinti varžovų persvarą iki 14 taškų (59:73).

Ketvirtfinalyje "Legionieriai" rungtyniaus prieš "Amberio" ir "Randerio" poros nugalėtoją.

R.Zaverucha, "Legionierių" treneris:

Buvo puikus varžovas, pradžia aišku buvo sunki. Pradžioje žaidėme savo žaidimą ir buvo lengviau įsibėgėti. Trečiame kėlinyje įvyko lūžis, įgijome didesnę persvarą ir galvojome, kad bus ramu ir jos nepaleisime. Ketvirtam kėlinyje vėl buvo sunku įsivažiuoti, bet gale rungtynių parodėme savo charakterį ir laimėjome.

Paklaustas, ar ši dvikova nebuvo verta finalo, treneris atsakė: "Buvo keista, kad burtuose taip patekome. Buvome vieni iš geriausių komandų ir jau aštunfinalyje susitikome. Kažkaip įdomiai buvo. Norėjome susitikti finale, o dabar bandysime iki finalo nueiti."

V. Vaitkevičius, "Vieningo Kauno" treneris:

Trūko komandai šiandien jėgos po krepšiais. Tikėjausi šiandien kažko geriau, bet nepavyko. Varžovai yra labiau patyrę, labiau pataikė metimus, buvo taiklesni tikriausiai. Tritaškiai mums nekrito tragiškai. Mūsų pagrindiniams lyderiams R. Šapalui, D.Plerpai nesisekė. Šiandien laimėjo stipresni.

Paklaustas, ar tikėjosi "Sportturo" taurėje sutikti tokius stiprius varžovus, treneris atsakė: "Tikėjomės kažką silpnesnio, bet aštunfinalyje gavome komandą, kuri labai pretenduoja laimėti taurę. Gaila, kad taip nepasisekė. Pralošė vienas rungtynes varžovai, būtume gal gavę kažką parankesnio. Kaip įvyko taip įvyko."

Vieningas Kaunas: Rokas Šapalas – 18 tšk. (5 išpr. praž.), Karolis Aleksandravičius – 14 tšk., Arnoldas Karla – 11 tšk. (6 išpr. praž.)

Legionieriai: Tomas Čiupas – 24 tšk. (5 išpr. praž.), Kernius Ribikauskas – 13 tšk. (7 išpr. praž.), Karolis Kubilius – 12 tšk. (5 rezult. perd., 5 perimt. kam.)

„Vieningas Kaunas“ įrodė savo pranašumą prieš „Acme“ (2014 balandžio 08 d., antradienis, 22:07 val.)Rungtynių pabaigoje 4-iese likę ,,Legionieriai“ , turėjo pripažinti ,,BK Centre“ pranašumą. (2014 balandžio 12 d., šeštadienis, 23:06 val.)„Kauno Energija“ neprilygo „Legionieriams“ (2014 balandžio 11 d., penktadienis, 23:33 val.)Prastai startavęs „Vieningas Kaunas“ susitvarkė su BC „Ambi“ (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 23:18 val.)Pavasario „Sportturas“ Didžiąją taurę į viršų kėlė „Legionieriai“ (2014 gegužės 18 d., sekmadienis, 20:21 val.)Visas rungtynes domivanę „Legionieriai“ sutriuškino „Ice“ ekipą. (2014 gegužės 15 d., ketvirtadienis, 03:22 val.)„Legioneriai“ pratęsime parklupdė Veiverių „Amberį“ (2014 gegužės 07 d., trečiadienis, 00:17 val.)Kovoje iki paskutinių sekundžių pergalę šventė „Vieningas Kaunas“ (2014 balandžio 18 d., penktadienis, 00:14 val.)„Legionieriai“ nesunkiai įveikė „Green Death“ ekipą (2014 balandžio 23 d., trečiadienis, 23:57 val.)