ACME vs Vieningas Kaunas (50:62)Pavasario „Sportturas“ taurė 2014 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 balandžio 08 d., Antradienis, 20:15 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

„Vieningas Kaunas“ įrodė savo pranašumą prieš „Acme“

2014 balandžio 08 d., Antradienis, 22:07 val., peržiūros: 1044

Balandžio 8 dieną Kauno technikos kolegijos sporto salėje įvyko Pavasario „Sportturas“ taurės 2014 reguliariosios I pogrupio rungtynės, kuriose susitiko „Acme“ (šeimininkai) ir „Vieningas Kaunas“ (svečiai) ekipos. Rungtynės vyko permainingai. Pirmajame kėlinyje „Vieningas Kaunas“ ekipai pavyko susikrauti net 13 taškų pranašumą, bet antrajame kėlinyje viskas kardinaliai apsikeitė – šeimininkai laimėjo 13 taškų skirtumu ir po pirmosios rungtynių dalies buvo lygu 28-28. Per trečią kėlinį ekipos žaidė apylygiai ir jam pasibaigus ekipas skyrė tik taškas „Vieningo Kauno“ naudai. Per paskutinįjį kėlinį „Acme“ komandos žaidimas pradėjo strigti, o tuo pasinaudojęs „Vieningas Kaunas“ atitrūko nuo varžovų ir šventė pergalę rezultatu 62:50 (21:8, 7:20, 10:9, 24:13)

Rungtynės prasidėjo „Vieningo Kauno“ atkovotu kamuoliu ir 8 -iais paeiliui pelnytais taškais 0-8. Tada, po tokios prastos pradžios, šeimininkų žaidėjas D.Arlauskas smeigė du tritaškius ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų. Bet tuomet „Vieningas Kaunas“ vėl surengė ne trumpą spurtą, kurį laimėdami 0:11, pabėgo nuo varžovų 13 taškų skirtumu. Per likusias kėlinio minutes komandos apsikeitė taikliu dvitaškiu ir „Vieningas Kaunas“ jau po pirmo kėlinio turėjo pakankamai solidų pranašumą 8:21.

Antrajame ketvirtyje per pirmąsias pora minučių ekipas vis dar skyrė dviženklis „Vieningo Kauno“ pranašumas, bet „Acme“ jau artinosi prie varžovų. Po to „Acme“ puolime atrodo pagavo savo ritmą ir kitas 5 žaidimo minutes žaidė tiesiog į vienus vartus, tad taip įsibėgėję aikštės šeimininkai nejučiomis ne tik kad privijo priešininkus, bet ir išsiveržė į priekį 26-23. „Vieningas Kaunas“ taip išvaistęs susikrautą pranašumą ir net atsilikęs nuo varžovų, susisgribo ir dar prieš ilgąją pertrauka tarp ekipų tapo lygu. Po pirmos susitikimo pusės 28-28.

Trečiajame ketvirtyje abejoms ekipoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, kurios abi kartu sudėjus surinko tik 19 taškų per kėlinį. Visgi tai buvo lygus žaidimas, po kurio ekipas skyrė tik taškelis. Po trečio ketvirčio 37-38.

Ketvirtasis kėlinys komandoms klostėsi skirtingai. Juo metu „Acme“ žaidimas puolime ėmė strigti, kuom sėkmingai pasinaudojo aikštelės svečiai. Šie po netaiklių varžovų metimų neretai naudojo greitą puolimą, taip susikurdami daugiau erdvės metimams. Tad jau kėlinio pradžioje „Vieningas Kaunas“ savo aktyviais veiksmais, po varžovų nesėkmingų atakų, puolime rungtyniavo itin efektyviai. „Vieningas Kaunas“ laimėjo atkarpą 0-12 (jos metu D.Plerpa 9 tšk.) ir skirtumas tarp ekipų išaugo iki 11 -os 39-50. Nuo to momento „Vieningas Kaunas“ varžovams nebeleido sukurti jokios intrigos ir išsaugojęs visą susikurtą persvarą, po galutinio teisėjo švilpuko, nugalėjo „Acme“ rezultatu 50-62

Vilius Vaitkevičius „Vieningas Kaunas“ (komentaras po rungtynių)

- Tai sakyk, ar sunkios rungtynės buvo ir kas padėjo laimėti?

Pradžioj galvojome, kad vos ne lengva pergalė, bet, turbūt, visi žaidėjai tuo labai lengvai patikėjo. Po dviejų kėlinių pasirodo, kad lygu. Taip, kad tą pergalę galima sakyti, kaip ir išvargom.

- Ketvirtam kėlinyje stipriai pabėgot į priekį? Kaip čia taip?

Manau, kad padėjo mūsų sustojimas į zoninę gynybą – išmušėm juos, galbūt, kiek iš vėžių. Džiaugiamės pradėję turnyrą pergale.

ACME: Darius Arlauskas – 25 tšk. (7 išpr. praž.), Andrius Rupšys – 7 tšk., Audrius Kmita – 6 tšk.

Vieningas Kaunas: Deividas Plerpa – 16 tšk. (18 atk. kam.), Arnoldas Karla – 12 tšk., Simas Sakalauskas – 12 tšk., Rokas Šapalas – 10 tšk.

Prastai startavęs „Vieningas Kaunas“ susitvarkė su BC „Ambi“ (2014 balandžio 14 d., pirmadienis, 23:18 val.)„Vieningas Kaunas“ aštunfinalyje turėjo pripažinti „Legionierių“ pranašumą (2014 balandžio 30 d., trečiadienis, 00:09 val.)„Kulautuva“ žengia į kitą etapą (2014 balandžio 29 d., antradienis, 22:19 val.)Kovoje iki paskutinių sekundžių pergalę šventė „Vieningas Kaunas“ (2014 balandžio 18 d., penktadienis, 00:14 val.)Nerezultatyviose rungtynėse „ACME“ pranoko „Ryterna Group“ (2014 balandžio 15 d., antradienis, 21:49 val.)BC „AMBI“ nesunkiai įveikė „ACME“ krepšininkus. (2014 balandžio 22 d., antradienis, 22:57 val.)