Tornado KM – Asfina vs Detas Hoptrans logistics & BRGroup (78:87)Pavasario „Sportturas“ taurė 2014 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 balandžio 14 d., Pirmadienis, 17:30 val. @ T. Ivanausko vidurinė mokykla, Vėtrungės g. 1, Kaunas, LT-48135

„Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ pavasario taurės rungtynėse nugalėjo jaunuosius Tornado KM -„Asfinos“ krepšininkus

2014 balandžio 14 d., Pirmadienis, 22:30 val., peržiūros: 791

Pirmadienio popietę T. Ivanausko gimnazijos sporto salėje buvo sužaistos dar vienos pavasario „Sportturas“ taurės rungtynės. Mače susitiko šeimininkai – Tornado KM – „Asfina“ ir svečių teisėmis žaidę „Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ krepšininkai. Rungtynės prasidėjo aktyviais abiejų komandų veiksmais puolime, tačiau jaunieji svečių krepšininkai rungtynių pradžioje atrodė šviežesni, bet jų atakos dažniau pasibaigdavo netaikliais metimais. Keleto sėkmingų atkarpų antroje ketvirčio pusėje dėko po 10-ties minučių krepšinio „Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ pirmavo 8 taškais – 19:26. Antrajame ketvirtyje po šalto dušo atsigavę jaunieji krepšininkai trenerio padedami suėmė save į rankas ir pradėjo žaisti savo greitą žaidimą. Rungtynių tempo neatlaikę šeimininkai vis dažniau klydo, o jauninimas pasinaudojęs jų klaidomis ir pateikęs „savo metimus“ prieš ilgąją pertrauką išsiveržė į priekį – 45:41. Po ilgosios pertraukos žaidimas išsilygino nei vienai komandai nepavyko nutolti ir prieš lemiamą ketvirtį komandas skyrė vos 3taškai – 62:59 šeimininkų naudai. Ketvirtajame kėlinuke visgi šeimininkai sugebėjo įrodyti savo pranašumą. Pusę kėlinio vykusią kovą svečiai nutraukė triuškinančiu spurtu 12:0. Nors šeimininkai ir bandė pakovoti dėl pergalės, jų svarbūs tolimi metimai ,deja, nepasiekdavo tikslo.Patirties stoka ir dėl pražangų limito ant suolo privalęs atsisėti komandos pagrindinis aukštaūgis neleido jauniesiems Tornado krepšinio mokyklos auklėtiniams džiaugtis pergale. Rungtynes rezultatu 78:87 laimėjo „Detas Hoptrans logistics & BRGroup“

Pirmąjį kėlinį šeimininkų komandos krepšininkai pradėjo užtikrinčiau ir sužaidus beveik 3 minutes rezultatas buvo jų naudai 19:7. Nuo tada šeimininkai buvo patekę „į duobę“ puolime, tuo pasinaudoję jų varžovai – puikiai puolime žaidę likusį laiką, po pirmųjų dešimties žaidimo minučių jau pirmavo rezultatu – 19:26.

Antrąjį kėlinį jaunieji šeimininkų komandos krepšininkai pradėjo užsivedę, trenerio padedami jie susitvarkė su jauduliu ir stojo į kovą šios dienos mače. Vaizdas aištelėje kardinaliai apssikeitė – žaidimo vadžias jau kontroliavo šeimininkai.Po keleto sėkmingų spurtų Tornado krepšinio mokyklos auklėtinai, visą kėlinuką po truputį artėjo prie oponentų. Įpusėjus kėliniui ji net išlygino rezultatą, bet „Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ vėl nutolo. Ketvirčio pabaigoje šeimininkai priartėjo prie varžovų ir paskutinėmis atakomis geriau sužaidę, prieš ilgąją pertrauką įgijo 4 taškų pranašumą – 45:41.

Trečiajame kėlinyje nė viena komanda neišsiskyrė dominuojančiu žaidimu. Kėlinuką geriau pradėjo svečiai kėlinuko viduryje po spurto 6:0 jie buvo ištirpdę persvarą. Nors varžovai ir mėgino prieš lemiamą ketvirtį atitrūkti,tačiau svečiai to neleido, jog galėtų atkurti intrigą rungtynių pabaigoje. Jiems pavyko sumažinti deficitą vos iki 3 taškų. Nors persvara ir buvo „Asfinos“ krepšininkų pusėje, bet ji dar labai trapi. Po trijų kėlinių rezultatas buvo šeimininkų naudai – 62:59.

Paskutinis kėlinukas vakaro rungtynėse buvo intriguojantis ir kupinas įtampos. Sužaidus 3 minutes rezultatas buvo lygus 69:69. Ir tada jaunuosius šeimininkų krepšininkus aplankė problemos. Prie to, kad svečiai perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas, penkias pražangas susirinko ir aikštelę buvo priverstas palikti „Asfinos“ komandos lyderis ir pagrindinis vidulio puolėjas Lukas Nastajus. Tuo iškart pasinaudojo svečiai po krepšiu atsiradusia laisvė ėmė naudotis jų komandos krepšininkai. Po galingo spurto 12:0 „Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ jau buvo įgijęs 9 tašk persvarą, bet krepšinio mokyklos auklėtiniai dar nebuvo pasiruošę nuleisti rankų. Likus žaisti apie minutę L. Ribako vedama komanda sumažino atlikimą iki 3 taškų, bet svečiai jau nebuvo pasiruošę atiduoti pergalės, o šeimininkų svarbūs metimai vis nepasiekė tikslo. Rungtynes rezultatu 78:87 laimėjo „Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ komandos krepšininkai.

Tornado KM – Asfina: Laurynas Ribakas – 28 tšk., Lukas Nastajus – 18 tšk. (11 atk. kam.), Ernestas Janulionis – 18 tšk.

Detas Hoptrans logistics & BRGroup: Ramunas Buinevičius – 21 tšk. (16 atk. kam.), Virginijus Dailidė – 18 tšk., Povilas Žukaitis – 15 tšk., Mindaugas Kvedaras – 14 tšk. (8 rezult. perd.)

„Detas Hoptrans Logistics & BRGroup“ antroje rungtynių pusėje išsprendė reikalus su A.S.K. „Persvara“ (2014 balandžio 17 d., ketvirtadienis, 00:20 val.)„Detas Hoptrans Logistics & BRGroup“ paskutinėmis sekundėmis išplėšė pergalę prieš „ASU-2“ ekipą. (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 00:34 val.)Beveik visas rungtynes pirmavusi „ASU – 2“ ekipa įveikė „Tornado KM – Asfina“ (2014 balandžio 07 d., pirmadienis, 23:38 val.)„A-Statyba“ karštame, dvejų pratęsimų trileryje, galop palaužė „Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ ekipą. (2014 gegužės 01 d., ketvirtadienis, 04:17 val.)„Tornado KM ‒ Asfina“ neatsilaikė prieš „A.S.K Persvarą“ (2014 balandžio 25 d., penktadienis, 00:18 val.)