Lituanica vs A-Statyba (32:33)Pavasario „Sportturas“ taurė 2014 » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2014 gegužės 04 d., Sekmadienis, 20:30 val. @ M. Mažvydo pagrindinė mokykla, Šiaurės pr. 55, Kaunas, LT-49202

Nerezultatyviame ketvirtfinalyje dramatišką pergalę iškovojo „A-Statyba“

2014 gegužės 04 d., Sekmadienis, 23:18 val., peržiūros: 927

Sekmadienį, gegužės 4 dieną, M.Mažvydo pagrindinėje mokykloje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos, pavasario "Sportturo" taurės 2014 ketvirtfinalio rungtynės tarp vietos "Lituanicos" ir svečių "A-Statybos" ekipų. Jau nuo pat rungtynių pradžios komandos rungtyniavo nerezultatyviai, todėl per pirmąjį kėlinuką abi komandos neperžengė net dviženklės sumos. Antrasis kėlinukas buvo toks pats, tačiau šįkart geriau sužaidė aikštės šeimininkai ir išlygino rezultatą. Antroje rungtynių pusėje abi komandos ir toliau žaidė atkakliai, o pačioje rungtynių pabaigoje pergalę iš varžovų išplėšė L.Vilkaitis. 32:33 (4:8, 8:4, 8:13, 12:8).

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė svečių krepšininkai, tačiau praėjus nemažam laiko tarpui aikštės šeimininkai surinko keturis taškus iš eilės ir persvėrė rezultatą savo naudai. Kiek vėliau abi komandos ir toliau rungtyniavo nerezultatyviai ir tik pačiame kėlinuko gale "A-Statyba" dar pelnė šešis taškus iš eilės ir susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Antrasis kėlinukas buvo beveik toks pats, tik viskas vyko atvirkštiniu scenarijumi. Pradžios į priekį išsiveržė svečiai, o vėliau, spurtavę 6:0, persvarą perėmė "Lituanica". Vis tik pabaigoje ir vėl kelis taškelius iš eilės pelnę svečių krepšininkai rezultatą išlygino, kuris po dviejų kėlinukų buvo rekordiškai mažas – 12:12.

Antroje rungtynių pusėje komandos žaidė kiek rezultatyviau. Jau pačioje trečiojo ketvirčio pradžioje abi ekipos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais ir taškus rinko taikliais tolimais metimais, po kurių dviejų taškų persvarą turėjo aikštės šeimininkai. Vėliau sekė svečių spurtas 0:7, leidęs jiems perimti iniciatyvą į savo rankas ir prieš lemiamą ketvirtį turėti penkių taškų pranašumą. Vis tik jau nuo pat paskutinės rungtynių dalies pradžios rezultatyviau žaidė "Lituanica" ir susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Likus žaisti dešimčiai sekundžių svečiai turėjo dvi realiai progas persverti arba bent jau išlyginti rezultatą, tačiau visi keturi baudos metimai skriejo pro šalį, bet, sėkmė vis tiek šypsojosi "A-Statybai", nes trečią kartą puolime atkovoję kamuolį sugebėjo pelnyti taškus ir įgyti minimalią persvarą, kurios šeimininkai per likusią sekundę jau nebepanaikino. 32:33.

"Lituanica": Simonas Navickas – 8 tšk. (13 atk. kam.), Donatas Maciulevičius – 8 tšk., Ričardas Grigaliūnas – 6 tšk.

"A-Statyba": Aivaras Pūras – 10 tšk. (5 išpr. praž.), Deividas Šikšnys – 6 tšk. (5 išpr. praž.), Laurynas Vilkaitis – 4 tšk.

Po rungtynių nugalėtojų ekipos treneris Edgaras Bartuševčius kalbėjo: "Šiandien prastos rungtynės, greičiausiai, buvo todėl, kad jau praeitose rungtynėse, aštuntfinalyje turėjome du pratęsimus ir laimėjome tik po sunkios kovos. Na, o šiandien buvo žaisti labai sunku, pirmas dalykas – nepataikėme labai daug metimų, antras dalykas – netgi pačiu svarbiausiu momentu nesugebėjome pataikyti baudos metimų. Na, o pergalę išplėšti padėjo puiki kova dėl atšokusių kamuolių puolime, o ypač paskutinėmis minutėmis. Vėliau pavyko žaidėjui pataikyti metimą, o paskutinėje atakoje, likus vienai sekundei, reikėjo tik gerai sustoti ir apsiginti".

Nerezulatyviose aštuntfinalio rungtynėse ‒ „Lituanicos“ pergalė (2014 balandžio 29 d., antradienis, 20:44 val.)Ketvirtajame kėlinyje surengtas spurtas leido „A-Statyba“ komandai švęsti pergalę (2014 balandžio 06 d., sekmadienis, 23:47 val.)Kone visas rungtynes pirmavusi „A-Statyba“ nugalėjo „A.S.K. „Persvara“ & Orca.lt“ ekipą (2014 balandžio 27 d., sekmadienis, 19:54 val.)„Lituanica“ neturėjo didesnio vargo su „Krepsininkas.net“ ekipa (2014 balandžio 04 d., penktadienis, 20:34 val.)„Lituanica“ pirmą „Sportturo“ etapą baigė pergale prieš „Fazer ‒ Gardėsį“ (2014 balandžio 25 d., penktadienis, 22:50 val.)Mūšyje iki paskutinių sekundžių „Randeris“ įveikė „Lituanicą“ (2014 balandžio 12 d., šeštadienis, 20:46 val.)„A‒Statyba“ rungtynių pabaigoje įveikė „Compensą“ (2014 balandžio 13 d., sekmadienis, 19:08 val.)Pavasario „Sportturas“ Didžiosios taurės bronzine komanda tapo „Ice“ (2014 gegužės 18 d., sekmadienis, 19:53 val.)„A-Statyba“ karštame, dvejų pratęsimų trileryje, galop palaužė „Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ ekipą. (2014 gegužės 01 d., ketvirtadienis, 04:17 val.)Klaidas Jankaitis atvedė „Kauno technikos kolegiją“ į „Pavasario taurės 2014“ finalą (2014 gegužės 14 d., trečiadienis, 14:08 val.)