Kauno Rami vs BC „Liuksas“ (65:73)Pavasario „Sportturas“ taurė 2014 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 balandžio 03 d., Ketvirtadienis, 21:10 val. @ Saulės gimnazija, Savanorių pr. 46, Kaunas, LT-44209

BC „Liuksas“ po atkaklios kovos palaužė Kauno Rami

2014 balandžio 04 d., Penktadienis, 00:26 val., peržiūros: 1147

Balandžio 3 dienos vakare, Saulės gimnazijoje, įvyko Pavasario "Sportturas" taurės varžybos tarp Kauno Rami ir BC "Liuksas". Pirmajame kėlinyje tarp komandų vyko atkakli ir po kėlinio komandas skyrė vos du taškai (18:20). Antrajame kėlinyje kur kas geriau atrodė BC "Liuksas" komanda, kuri po pirmosios rungtynių pusės susikrovė devynių taškų pranašumą (35:44). Po ilgosios pertraukos kiek geriau žaidė šeimininkai, kurie šiek tiek apkarpė varžovų pranašumą, o po trečiojo kėlinio rezultatas buvo 51:56. Ketvirto kėlinio pradžioje Kauno Rami surengė galingą spurtą ir persvėrė rungtynių rezultatą, tačiau lemiamu metu geriau sužaidė BC "Liukso" krepšininkai, kurie ir šventė pergalę rezultatu 65:73.

Pirmieji taškus pelnė Kauno Rami ekipa, kuri nuo pat pirmųjų minučių turėjo šiokį tokį pranašumą. Kėliniui įgavus pagreitį, BC "Liuksas" komandai pavyko kelis kartus persverti rezultatą, tačiau tuo pat atsakydavo ir šeimininkai. Visą pirmąjį kėlinį komandos žaidė taškas į tašką ir net kelis kartus keitėsi pirmaujanti komanda. Visgi, kiek geresni po pirmojo ketvirčio buvo BC "Liuksas" krepšininkai, kurie pirmavo rezultatu 18:20.

Antrąjį kėlinį geriau pradėjo svečiai, kurie sukaupė šešių taškų persvarą. Visgi šeimininkai nepasimetė ir atsakė šešiais taškais paeiliui – taip išlygindami rezultatą. Vėliau komandos apsikeitė keliais taikliais metimais, kol galiausiai BC "Liuksas" sužaidė neblogą atkarpą. Komanda kėlinį baigė spurtu 4:13 ir po pirmosios rungtynių pusės turėjo solidų devynių taškų pranašumą – 35:44.

Po ilgosios pertraukos į aikštę grįžę šeimininkai iškart laimėjo atkarpą 8:2 ir taip apkarpė varžovų pranašumą iki trijų taškų. Svečiai nepasimetė ir atsakė "sausa" atkarpa 0:8. Pranašumas galėjo būti ir didesnis, bet per šią atkarpą BC "Liuksas" krepšininkai prametė net šešis baudų metimus. Kėliniui artėjant į pabaigą, Kauno Rami pakartojo kėlinio pradžioje surengtą atkarpą ir pasibaigus kėliniui atsilikimą sumažino iki penkių taškų – 51:56.

Lemiamas rungtynių kėlinys prasidėjo penkiais paeiliui šeimininkų taškais, kurie pratęsė savo sėkmingą atkarpą, o tuo pačiu ir išlygino rezultatą. Po dar kelių nesėkmingų BC "Liuksas" atakų, Kauno Rami po ilgokos pertraukos vėl įsiveržė į priekį ir turėjo minimalų pranašumą. Po šalto dušo atsigavę svečiai laimėjo atkarpėlę 2:8 ir vėl susigrąžino persvarą į savo rankas. Lemiamajame kėlinyje puikiai sužaidė BC "Liuksas" lyderis Edvinas Vaina, kuris per šį kėlinį pelnė daugiau kaip pusę komandos taškų – dešimt. Rungtynių pabaigoje mažiau klydę svečiai išsivežė pergalę, o galutinis rungtynių rezultatas – 65:73.

Kauno Rami: Šarūnas Petraitis – 25 tšk. (11 atk. kam., 6 rezult. perd., 9 išpr. praž.), Jonas Jančiukas – 9 tšk., Gytis Mikėnas – 9 tšk.

BC „Liuksas“: Edvinas Vaina – 29 tšk. (11 atk. kam., 5 išpr. praž.), Tomas Ziutelis – 11 tšk. (11 atk. kam.), Julius Fiodorovičius – 10 tšk. (7 rezult. perd.)

Po pergalės, BC "Liuksas" treneris Mantas Lapinskas mielai pasidalino savo mintimis: "Atvažiavom, net negalvojom apie pergalę. Šiaip Kauno Rami yra gan normali komanda. Aišku, vienas žaidėjas komandoj tikrai ne karys. Buvom padarę normalų santykį – maždaug devyni taškai pliuso. Pas mumis yra dar du nauji žaidėjai, tai dar "neįsitrynė" – vienas gerai sužaidė, kitas nelabai, bet paprasčiausiai rungtynių galą labai įspūdingai sužaidėm. "Paėjo" tikrai."

Pavasario „Sportturas“ taurės ketvirtfinalyje ‒ dramatiška „Kauno Rami“ pergalė (2014 gegužės 09 d., penktadienis, 00:40 val.)„Abstinentai“ tik po pratęsimo palaužė BC „Liukso“ krepšininkus (2014 gegužės 03 d., šeštadienis, 02:22 val.)„Kauno Rami“ nepaliko vilčių „Baubilui“ (2014 gegužės 15 d., ketvirtadienis, 23:05 val.)„Kauno Rami“ parodė dantis, bet pergalę iškovojo „Kėdainiai & Addeco“ (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 23:36 val.)„Kėdainiai & Addeco“ iškovojo pergalę, bei kelialapį į Pavasario „Sportturo“ Didžiąją taurę (2014 balandžio 28 d., pirmadienis, 00:56 val.)Šarūno Petraičio dvitaškis paskutinę sekundę leido „Kauno Rami“ iškovoti pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurę (2014 gegužės 18 d., sekmadienis, 20:42 val.)