Makroflex vs Šilainiai (77:75)30+ lyga, „Jabra“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Ketvirtfinalis
2016 balandžio 11 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Permainingose rungtynėse „Makroflex“ pergalė ir kelialapis į pusfinalį

2016 balandžio 12 d., Antradienis, 11:45 val., peržiūros: 1097

Pirmadienį, balandžio 11 dieną, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „30+“ lygos, ketvirtfinalio rungtynės tarp vietos „Makroflex“ bei svečių „Šilainių“. Tai buvo trečiosios ir lemiamos rungtynės šioje serijoje, kadangi prieš tai komandos buvo pasidalinusios po pergalę. Rungtynės vyko gana permainingu scenarijumi. Pirmajame kėlinyje kiek geriau atrodė „Šilainių“ ekipa ir turėjo šiokį tokį pranašumą, tačiau antrajame kėlinyje kur kas pranašesni buvo šeimininkai, kurie ir turėjo pranašumą po pirmosios rungtynių pusės. Trečiąjį kėlinį užtikrinčiau sužaidė „Šilainių“ ekipa ir prieš ketvirtąjį kėlinį turėjo keturių taškų pranašumą. Lemiamame ketvirtyje komandos žaidė apylygiai ir rungtynių nugalėtojas sprendėsi paskutiniu momentu. Sėkmė šįkart nusišypsojo „Makroflex“ ekipai, kurie ir iškovojo pergalę paskutinėmis sekundėmis.

Pirmasis kėlinukas prasidėjo gan apylygiu komandų žaidimu ir sužaidus beveik pusę kėlinio, komandas skyrė vos keli taškai. Tuomet „Šilainių“ ekipa pelnė šešis taškus paeiliui ir įgijo solidų septynių taškų pranašumą. Kėlinuko pabaigoje kiek geriau atrodė „Makroflex“ ekipa, kuriai buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki trijų taškų, tačiau paskutinėmis pirmojo ketvirčio sekundėmis du taškus pelnė N.Urbanavičius ir leido svečiams turėti penkių taškų pranašumą po pirmojo ketvirčio – 17:22. Antrojo kėlinuko pradžioje „Šilainiams“ buvo pavykę įgyti vėl septynių taškų atotrūkį, tačiau tuomet šeimininkai spurtavo 10:0 ir jau patys įgijo trijų taškų atotrūkį. Po šiokio tokio šalto dušo atsigavę svečiai greitai persvėrė rezultatą ir patys įgijo trijų taškų atotrūkį. Vis tik, pelnyti taškų per likusią kėlinio dalį svečiams nesisekė, o tuo kaip mat pasinaudojo šeimininkai ir spurtavo 7:0 – taip įgaudami keturių taškų pranašumą. Po pirmosios rungtynių pusės rezultatas buvo 37:33.

Po ilgosios pertraukos iškart taiklų tolimą metimą smeigė „Makroflex“ ekipos žaidėjas A.Knezys ir leido savo ekipai įgyti septynių taškų pranašumą. Vis tik, „Šilainių“ ekipa pradėjo sparčiai artėti savo varžovų link, o po dviejų taiklių J. Svirkos tritaškių, svečiai ir buvo susigrąžinę minimalų pranašumą. Ties tuo „Šilainiai“ nesustojo ir pelnė aštuonis taškus be varžovų atsako bei taip įgijo jau dviženklį pranašumą. Vis tik, kėlinuko pabaigoje „Makroflex“ ekipa susigriebė ir jiems pavyko sumažinti atsilikimą iki keturių taškų. Po trijų kėlinukų rezultatas buvo 55:59. Ketvirtojo kėlinio pradžioje komandos strigo puolime ir dažnos jų atakos pasibaigdavo netaikliu metimu arba klaida. Pirmieji iš šios duobės išlipo aikštelės šeimininkai, kurie pelnė septynis taškus paeiliui bei įgijo minimalų pranašumą. Tuomet „Šilainių“ ekipa pelnė šešis taškus be atsako ir susigrąžino kiek saugesnį pranašumą. Nuo to laiko, komandos žaidė daugmaž apylygiai, bet „Makroflex“ ekipai pavyko priartėti prie savo varžovų ir likus žaisti dvi minutes, rezultatas buvo lygus. Likus žaisti kiek daugiau nei minutei, „Makroflex“ ekipos žaidėjas J.Leitanas pelnė du taškus ir išvedė savo komandą į priekį. Likus žaisti pusę minutės, T.Vasiliauskas stojo prie baudų metimo linijos ir turėjo progą išlyginti rezultatą, tačiau jis pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų. Kitoje aikštelės pusėje, „Makroflex“ ekipa suklydo išsimesdama kamuolį ir suteikė šansą „Šilainių“ ekipai. Jie tuo ir pasinaudojo – du taškus pelnė R.Stirbys ir persvėrė rezultatą, likus žaisti vos 16 sekundžių. Visgi, savo šansą turėjo ir „Makroflex“ ekipa. Visų rungtynių metu, į neviltį savo varžovus varęs, A.Knezys smeigė aštuntą savo tolimą metimą šiose rungtynėse ir leido „Makroflex“ ekipai įgyti dviejų taškų atotrūkį likus žaisti vos pusantros sekundės. Lemiamas J. Svirkos metimas skriejo pro šalį, tad šeimininkų ekipa šventė pergalę tokiose permainingose rungtynėse ir žengė žingsnį į pusfinalį. Galutinis rungtynių rezultatas 77:75.

T.Litinskas („Makroflex“):
„Tiesiog pataikėm lemiamą metimą. O rungtynės vyko banguotai. Iš tikrųjų, to ir laukėm, nors ir nežaidėm pusantros savaitės… Gal iš tikrųjų čia ir problema, kai būna toks ilgas laiko tarpas tarp rungtynių. Tikėjomės, kad bus kova, nors pas juos neatėjo R.Trepočka, bet tikėjomės, kad kovosim taškas į tašką. O kas pergalę nulėmė – tai mažos detalės. Vienas atkovotas kamuolys, vienas prarastas kamuolys ir lemiamas metimas“.

Makroflex: Andrius Knezys – 30 tšk., Justinas Leitanas – 15 tšk., Sergej Korolkov – 12 tšk.

Šilainiai: Nerijus Urbanavičius – 26 tšk. (5 išpr. praž.), Julius Svirka – 13 tšk., Ričardas Stirbys – 12 tšk. (10 atk. kam.), Tadas Vasiliauskas – 11 tšk. (8 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Marius Kazickas – 11 tšk.

Banguotose rungtynėse pergalę pasiekė „Makroflex“ (2016 sausio 10 d., sekmadienis, 21:49 val.)Aistringose rungtynėse sunkią pergalę pasiekė „Šilainiai“ (2015 gruodžio 22 d., antradienis, 22:33 val.)Pirmoje rungtynių pusėje dominavę „Makroflex“ krepšininkai parklupdė „Šernus“ (2015 gruodžio 08 d., antradienis, 23:19 val.)„Makroflex“ pasiekė pergalę bei sutvirtino lyderio poziciją (2016 vasario 17 d., trečiadienis, 23:59 val.)Vos keturiese likę „Makroflex“ krepšininkai sugebėjo atsilaikyti prieš „Remzą“ (2016 vasario 02 d., antradienis, 22:35 val.)„Makroflex“ nesuteikė iliuzijų „Šilainiams“ (2016 vasario 07 d., sekmadienis, 19:09 val.)„Makroflex“ pranoko „Korį“ (2016 sausio 08 d., penktadienis, 23:13 val.)„Makroflex“ ketvirtfinalį pradėjo pergale (2016 kovo 22 d., antradienis, 23:34 val.)Tik po atkaklios kovos „Makroflex“ įveikė Asociaciją „Krepšinio pasaulis“ (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 00:11 val.)Rungtynių tiesiojoje „Acme ‒ Jabra“ nugvelbė pergalę iš be keitimų žaidusio „Šilainių“ penketuko (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 22:14 val.)