Rapala vs Restauratoriai & Hausa (77:97)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (2 turas)
2016 sausio 07 d., Ketvirtadienis, 20:15 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

Pirmoje rungtynių pusėje dantis rodžiusi „Rapala“ neįkando „Restauratorių & Hausos“ riešuto

2016 sausio 07 d., Ketvirtadienis, 22:00 val., peržiūros: 945

Sausio 7-ąją dieną, ketvirtadienį, „Kauno Švaros“ salėje įvyko „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiosios taurės F pogrupio mūšis tarp savo aikštėje žaidusios „Rapalos“ ir svečių teisėmis atvykusių „Restauratorių & Hausos“.

Susitikimo pradžioje svečiai išmaudė „Rapalą“ po šaltu dušu ir 2 minučių laikotarpyje surinko 9 taškus be atsako (0:9). Nors vėliau aikštelės šeimininkai pralaužė ledus ir surengė porą sėkmingų atakų, bet šiai komandai dar kurį laiką ganėtinai sunkiai sekėsi suspėti paskui įsisiūbavusius „Restauratorius & Hausą“. A.Milkiaus kariauna iniciavo dar vieną spurtą 2:11 ir po jo, likus žaisti beveik 4 minutes, „Rapala atsidūrė giliame nokdaune (7:22). Tiesa, ketvirčio tiesiojoje savo komandos gelbėjimo ėmėsi L.Kalėda, kuris pelnė paskutinius 8 iš 10 savo ekipos taškų ir padėjo šiek tiek sušvelninti deficitą. Po pirmųjų 10 minučių „Restauratoriai & Hausa“ tenkinosi 11 taškų atotrūkiu – 17:28.

L.Kalėda dar nespėjusiems jo užmiršti varžovams dar kartą primygtinai priminė apie save antrojo kėlinio starte, kuomet dukart sudraskė oponentų gynybą ir braukė nuostolius iki 7 taškų (21:28). Stabtelėję ir primiršę sėkmingo žaidimo formulę svečiai gan sunkiai rasdavo kelių varžovų krepšio link, o estafetę perėmusi „Rapala“ tuo naudojosi ir po truputį artėjo. 4 taškus paeliui surinkęs M.Laučys sumažino skirtumą iki 5 taškų (29:32), o jam įkandin pagrindinis „Rapalos“ puolimo ramstis pirmojoje dvikovos pusėje L.Kalėda (24 taškai) pridėjo dar 7 taškus ir, likus žaisti 3 minutes ir 37 sekundes, rungtynėse grįžo pusiausvyra. Tiesa, „Restauratoriai & Hausa“ varžovų į priekį neužleido, o netrukus du tikslūs P.Mickūno metimai sugrąžino persvarą svečių pusėn (34:38). Ketvirčio tiesiojoje A.Milkiaus armija dar šiek tiek sutvirtino savo pozicijas ir įpusėjus mačui pirmavo 7 taškais – 37:44.

Po didžiosios pertraukos „Restauratoriai & Hausa“ kelis kartus nuginklavo varžovų gynybą, spurtavo rezultatu 6:0 ir susigrąžino dviženklį atotrūkį (37:50). Nors vėliau „Rapala“ atsakė keliais taikliais metimais, bet žaidimo vadžios buvo svečių rankose ir jie po truputį didino taškų bagažą. „Restauratoriai & Hausa“ trečiajame ketvirtyje neblizgėjo prie baudų metimo linijos (6/12), tačiau tai jiems nesutrukdė po truputį kloti pergalės pamatus ir tvirtinti savo poizicijas. Antroje kėlinio pusėje svečių ekipa surengė spurtą 3:15 ir atitrūko 23 taškų skirtumu, o paskutinėmis kėlinio minutėmis „Restauratoriai & Hausa“ pridėjo į savo taškų kraitį dar 7 taškus be atsako ir intriga paliko salę (48:74). Kėblią „Rapalos“ situaciją šiek tiek sušvelnino L.Kalėdos tolimas šūvis, bet prieš lemiamą dvikovos dalį ekipas vis dar skyrė didelė praraja – 51:74.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „Rapala“ pamėgino kilti į šturmą ir tiek šiek apkarpė deficitą (60:80). Vis dėlto, „Restauratoriai & Hausa“ nebarstė susikrautos persvaros, o netrukus skėlė priešininkams dar vieną skaudų antausį. Laimėta atkarpa 0:12 nubloškė „Rapalą“ į pačią nedėkingiausią padėtį šiame mače ir svečiai įgijo rekordinį pranašumą (60:92). Tiesa, rungtynių pabaigoje „Restauratoriai & Hausa“ leido sau atleisti vadžias gynyboje ir tuo naudojosi „Rapala“. Paskutinėmis dvikovos sekundėmis svečiai desperatiškai mėgino pelnyti 100 taškų, tačiau to padaryti jiems nepavyko. Nuaidėjus finalinei sirenai atstumas tarp komandų buvo šiek tiek aptirpęs, tačiau „Restauratorių & Hausos“ pusėje vis dar buvo solidus, 20 taškų pranašumas. Galutinis rungtynių rezultatas – 77:97.

Vygintas Kalesnikas („Restauratoriai & Hausa“):

Pirmoje rungtynių pusėje apsikeitėte su varžovais geromis atkarpomis, bet po pertraukos „Rapala“ nesuspėjo paskui Jus. Kas tą lėmė?

„Tą lėmė, kad varžovų mažiau buvo. Mes truputį kiečiau žaidėm. Bet mušėsi šiandien visi gerai. Tiek mes, tiek jie. Teisėjai šiandien nesutvarkė rungtynių visiškai. Liūdna...“

Gediminas Mickevičius („Rapala“):

„Linkėjimai Linui Makštučiui.“

Rimas Kurtinaitis („Chimki“):

„Krepšinis ne seksas – abiems gera nebus.“

Nugalėtojus į pergalę vedė M.Veršinskas (28 tšk., 11 atk. k., 2 bl., 39 naud. b.), P.Mickūnas (13 tšk., 8 rez. p.), J.Snudaitis (10 tšk., 7 atk. k.), M.Čipas (9 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p., 5 išpr. pr.), L.Jasevičius (8 tšk., 9 atk. k.) ir K.Čepanonis (7 tšk.).

„Rapalos“ gretose pasižymėjo L.Kalėda (33 tšk., 9 atk. k.), M.Pažėra (16 tšk., 7 atk. k., 5 rez. p.), R.Mickevičius (12 tšk., 7 atk. k.), A.Vyšniauskas (8 tšk., 8 atk. k.) ir M.Laučys (8 tšk.).

„Restauratoriai & Hausa“ „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių Didžiojoje taurėje iškovojo ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų (4-0). „Rapalos“ padėtis kardinaliai priešininga – visos keturios nesėkmės (0-4).

Net 57 Manto Čipo taškai padėjo pasiekti triuškinamą pergalę „Restauratoriai & Hausa“ ekipai (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 00:34 val.)„Kauno tiltų“ ir „Restauratorių & Hausos“ serijoje ‒ lygybė (2016 kovo 16 d., trečiadienis, 23:10 val.)Beveik visas rungtynes pirmavusi „Rapala“ įveikė „Ryterną“ (2015 spalio 28 d., trečiadienis, 22:21 val.)Žaidimo vadžias laikę „Restauratoriai & Hausa“ atlaikė „Kauno Tiltų“ šturmą (2016 vasario 14 d., sekmadienis, 23:12 val.)„Lemora“ metė rimtą iššūkį „Restauratoriai & Hausa“ krepšininkams (2016 vasario 22 d., pirmadienis, 00:04 val.)„Sanitex“ antroje rungtynių pusėje įveikė „Rapalą“ (2016 vasario 11 d., ketvirtadienis, 22:08 val.)Banguotai žaidę „Restauratoriai & Hausa“ įveikė „Kauno švarą“ (2015 lapkričio 03 d., antradienis, 23:27 val.)Permainingo žanro rungtynių tiesiojoje dominavo „Rapala“ (2015 lapkričio 05 d., ketvirtadienis, 23:18 val.)„Rind“ įmonių lygos aštunfinalyje ‒ lengvas „Restauratoriai & Hausa” žingsnis į priekį (2016 vasario 28 d., sekmadienis, 23:38 val.)Po atkaklių rungtynių „Lemora“ neužkibo ant „Rapala“ kabliuko ir šventė pergalę. (2016 sausio 18 d., pirmadienis, 23:10 val.)