LSMU VA & Statybų vizija vs Restauratoriai & Hausa (64:57)Įmonių lyga, „Rind“ pirmenybės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2015 balandžio 20 d., Pirmadienis, 18:30 val. @ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas - Veterinarijos akademija, Tilžės g. 18, Kaunas, LT-47181

Pirmąjį pusfinalio mūšį laimėjo daugiau jėgų pabaigoje išsaugoję „LSMU VA & Statybų Vizijos“ krepšininkai

2015 balandžio 20 d., Pirmadienis, 21:15 val., peržiūros: 1167

Balandžio 20-ąją dieną, pirmadienį, Lietuvos Sveikatos Mokslų Universitete – Veterinarijos Akademijoje įvyko pirmosios „Įmonių“ lygos „Rind“ pirmenybių pusfinalio serijos rungtynės tarp namuose žaidusios „LSMU VA & Statybų Vizijos“ ekipos ir vos vakar kelialapį į pusfinalį iškovojusių „Restauratorių & Hausos“.

Pirmosios dvikovos minutės klostėsi ne itin rezultatyviai ir per pirmąsias 3,5 minutės tinkelį skrodė vos vienas metimas. Reikalus į priekį pajudino M.Petrausko tolimas šūvis, po kurio rezultatas tapo 5:0, o jau sekančios atakos metu savo taškų sąskaitą atidarė ir „Restauratoriai & Hausa“ (5:2) J.Snudaičio sėkmingų atakų dėka rungtynėse netrukus grįžo pusiausvyra (5:5) ir A.Macio blykstelėjimas leido aikštės šeimininkams vėl šiek tiek atitrūkti (11:7), bet varžovai neatsiliko ir ketvirčio tiesiojoje J.Goštautas pirmą kartą šios dienos mače išvedė į priekį „Restauratorius & Hausą“ (15:16). Visgi paskutinį žodį pirmajame kėlinyje tarė T.Žvaliauskas, kurio tritaškis grąžino pranašumą „LSMU VA & Statybų Vizijai“, ir po 10 minučių kovos rezultatas buvo 18:16.

Antrasis kėlinys geriau prasidėjo svečiams, kurie dar kartą persvėrė rezultatą savo naudai (18:19), o vėliau paspartino žingsnį ir surengė pirmąjį rimtą spurtą šiame mače. Nors M.Petrausko dvitaškis išvedė į priekį „LSMU VA & Statybų Viziją (20:19), bet įsismaginę „Restauratoriai & Hausa“ su A.Mikaloniu priešakyje, smeigė porą tritaškių, spurtavo 0:10 (8 taškus pridėjo minėtas žaidėjas) ir dar neįpusėjus ketvirčiui, A.Mikalonio tritaškis nuo lentos padidino atstumą tarp ekipų iki 9 taškų (20:29). Tiesa antroje kėlinio pusėje komandos apsikeitė vaidmenimis ir skirtumas po truputį tirpo. Per paskutines beveik 4 minutes svečiai nepelnė nė taško, o per šį laiko tarpą „LSMU VA & Statybų Vizija“ surinko 8 taškus ir pjovė deficitą iki minimumo. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 30:31.

Po didžiosios pertraukos užvirė atkakli kova ir skirtumas tarp ekipų nebuvo pasiekęs tokio skaičiaus, kurio nebūtų galima nubraukti vienu taikliu metimu. Sėkmingiau startavę aikštelės šeimininkai surinko 4 taškus ir nusvėrė susitikimo svarstykles savo pusėn (34:31), tačiau E.Kajalavičiaus tritaškis atstatė pusiausvyrą (34:34). Antroje kėlinio dalyje dar vienas E.Kajalavičiaus tolimas šūvis jau „Restauratoriams & Hausai“ leido pasidžiaugti 3 taškų atotrūkiu (39:42), bet trečiajį ketvirtį „LSMU VA & Statybų Vizija“ baigė 5 taškais be atsako ir persvėrė rezultatą savo naudai – 44:42.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „LSMU VA & Statybų Vizija“ pratęsė sėkmingą atkarpą, pridėjo į savo kraitį dar 4 taškus ir atitrūko rezultatu 48:42. Prabudę svečiai pjovė nuostolius iki minimumo (48:47), tačiau vėliau jų puolimas prigeso ir varžovai kurį laiką išlaikė atstumą. Techninę pražangą užsidirbę „Restauratoriai & Hausa“ leido varžovams atitrūkti 6 taškais (53:47), bet už minutės „LSMU VA & Statybų Vizija“ taip pat susilaukė arbitrų nemalonės ir tuo pasinaudoję svečiai pjovė nuostolius iki minimumo (55:54). Vis dėlto rungtynių finiše „Restauratoriams & Hausai“ ėmė stigti jėgų, prasidėjo ganėtinai skuboti sprendimai ir tuo netruko pasinaudoti varžovai. Svarbiausią dvikovos atkarpą 9:1 laimėję „LSMU VA & Statybų Vizijos“ krepšininkai susikrovė pergalingą pranašumą, kurį išlaikė savo rankose iki finalinės sirenos, ir laimėjo rungtynes rezultatu 64:57.

Marius Petrauskas („LSMU VA & Statybų Vizija“):

Reguliariajame sezone abu kartus pralaimėjot šiandieniams varžovams. Tai turbūt buvo papildomas stimulas?

„Manau, kad tai truputį prisidėjo. Dažnai taip būna, kad pralaimi pogrupyje, bet lemiamose rungtynėse susikaupi ir laimi tada, kada reikia.“

Visas rungtynes žaidėt apylygiai. Kas padėjo pabaigoje atitrūkti?

„Aš manau, kad varžovams pritrūko jėgų. Tai jautėsi iš jų žaidimo. Pradėjo šiek tiek chaotiškai žaisti, metė skubotus metimus. Pačia pabaigą mes sužaidėm protingiau, išnaudojom geras progas ir susikrovėm pergalingą skirtumą.“

„Restauratoriai & Hausa“:

„Dvi rungtynes per dvi dienas. Nuovargis. Tuo viskas ir pasakyta.“

Nugalėtojus į pergalę vedė A.Macys (18 tšk., 14 atk. k., 2 bl.), M.Petrauskas (14 tšk., 9 atk. k., 6 išpr. pr.), T.Žvaliauskas (14 tšk., 11 atk. k.), G.Davidavičius (13 tšk., 11 atk. k.) ir T.Švedas (4 tšk.).

„Restauratorių & Hausos“ gretose pasižymėjo J.Snudaitis (17 tšk., 6 išpr. pr.), E.Kajalavičius (12 tšk.), J.Goštautas (9 tšk., 15 atk. k.), A.Mikalonis (8 tšk., 8 atk. k., 5 rez. p., 2 bl.), R.Jusevičius (6 tšk.) ir K.Čepanonis (5 tšk., 6 atk. k.).

Antrosios serijos rungtynės įvyks balandžio 26-ąją dieną, sekmadienį, 20:30 val., „Kauno energijos“ salėje.

„Kauno grūdai“ atsilaikė prieš „LSMU VA & Statybų Viziją“ (2014 lapkričio 25 d., antradienis, 23:00 val.)„KTU“ namuose palaužė be pralaimėjimų žengusią „LSMU VA & Statybų Viziją“ (2014 lapkričio 16 d., sekmadienis, 15:19 val.)Penkiese žaidę „LSMU VA & Statybų vizija“ iškovojo pergalę (2014 lapkričio 12 d., trečiadienis, 01:07 val.)Visas rungtynes pralaiminėjusi „LSMU VA & Statybų vizija“ komanda nugriovė „Kauno tiltus“. (2015 kovo 04 d., trečiadienis, 00:43 val.)„Ryterna“ išvargo pergalę prieš negausiai susirinkusius „LSMU VA & Statybų vizija“ krepšininkus (2015 vasario 05 d., ketvirtadienis, 00:42 val.)Ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis leido „Restauratoriams & Hausa“ įveikti „LSMU VA & Statybų Viziją“ (2014 gruodžio 14 d., sekmadienis, 23:32 val.)„Restauratoriai & Hausa“ palaužė „LSMU VA & Statybų viziją“ (2015 kovo 02 d., pirmadienis, 03:18 val.)Puikiai iš toli atakavusi „LSMU VA & Statybų Vizija“ parklupdė „Kauno Tiltus“ (2014 gruodžio 17 d., trečiadienis, 00:06 val.)„LSMU VA & Statybų vizija“ sutriuškino „Ryterną“ (2015 sausio 07 d., trečiadienis, 22:52 val.)„Kauno tiltai“ rungtynių pabaigoje palaužė „Restauratorius & Hausa“ (2014 gruodžio 10 d., trečiadienis, 00:10 val.)