Sportija vs Lietuvos geležinkeliai (64:73)Pavasario „Sportturas“ taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 kovo 23 d., Trečiadienis, 18:45 val. @ Atžalyno vidurinė mokykla, Partizanų g. 46, Kaunas, LT-49460

Vos penkiese žaidę „Lietuvos geležinkeliai“ palaužė „Sportija“ ekipos pasipriešinimą

2016 kovo 23 d., Trečiadienis, 21:20 val., peržiūros: 988

Kovo 23 dieną, trečiadienį, įvyko pavasario „Sportturas“ taurės 2016, A pogrupio rungtynės tarp aikštės šeimininkų – „Sportija“ bei svečių statusą turėjusių – „Lietuvos geležinkelių“ komandų. Iki šiol abi ekipos lygoje buvo patyrusios po vieną pralaimėjimą. Pirmąją pergalę pavasario „Sportturas“ taurėje 2016 įsirašė vos penkiese žaidę „Lietuvos geležinkelių“ vyrai. Jie rezultatu 64:73 (11:15; 18:18; 18:18; 17:22) įveikė „Spartijos“ žaidėjus.

Nerezultatyviame rungtynių startę užtikrinčiau žaidė svečių ekipa. Sužaidus keturias minutes rungtynėse, po S. Ragausko dvitaškio metimo, „Lietuvos geležinkelių“ persvara siekė šešis taškus (2:8). Septintąją kėlinio minutę šeimininkams buvo beveik pavykę pasivyti varžovus, tačiau L. Gudanavičiaus tolimas metimas ir vėl leido svečiams įsiveržti į priekį kiek didesniu skirtumu (8:13). Per likusį kėlinio laiką komandoms pavyko apsikeisti vos vienu taikliu metimu, tad po pirmojo kėlinio „Lietuvos geležinkeliai“ nežymiai pirmavo – 11:15.

Antrojo kėlinio pradžioje geriau sekėsi svečiams. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes, jų persvara po L. Gudanavičiaus tritaškio nuo lentos šoktelėjo jau iki devynių taškų. Įpusėjus kėliniui, T.Žvirblis į šeimininkų krepšį įmetė dvitaškį metimą ir pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė savo komandą į priekį dviženkliu taškų skirtumu (16:27). Vienu metu šeimininkų deficitas buvo šoktelėjęs iki trylikos taškų, tačiau sėkminga atkarpa, likus žaisti dvi minutes antrajame ketvirtyje, leido „Sportija“ ekipai sumažinti varžovų pranašumą iki šešių taškų (26:32). Per likusį kėlinio laiką D.Grušauskas įmetė tik vieną baudos metimą iš dviejų, o priešpaskutinėje kėlinio atakoje M. Matonio tritaškis svečiams paliko tik keturių taškų pranašumą. Prieš antrąjį rungtynių dalį rezultatas buvo 29:33.

Sužaidus kiek daugiau nei minute trečiajame ketvirtyje, A.Mačiulis dvitaškiu metimu išlygino rungtynių rezultatą (33:33). Komandos apylygiai žaidė beveik visą kėlinį, nors nežymią, dviejų-keturių taškų persvarą laikė „Lietuvos geležinkeliai“. Skirtumas tarp komandų ženkliau pasikeitė tik aštuntąją kėlinio minutę kuomet S.Ragauskas tolimu metimu svečius atitolino iki septynių taškų atžymos (41:48). Vis dėl to, „Sportija“ komanda baltos vėliavos kelti nesiruošė ir likus žaisti vos minutę kėlinyje sumažino savo atsilikimą iki minimumo (47:48). Trečiąjį kėlinį užbaigė paskutinę atakos sekundę įmestas G. Naujalio tritaškis metimas. Trečiajį kėlinį, kaip ir antrąjį, komandos sužaidė lygiai, tad prieš lemiamą ketvirtį „Lietuvos geležinkeliai“ turėjo tą pačią keturių taškų persvarą – 47:51.

Lemiamo ketvirčio pradžioje ir vėl pabėgti pabandė svečiai, tačiau sėkmingai sustabdę jų spurtą, trisdešimt ketvirtąją rungtynių minutę, po L. Luižio metimo iš po krepšio komandas skyrė ir vėl tik vienas metimas (54:56). Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti keturias minutes ir trisdešimt šešias sekundes, komandas skyrė tie patys keturi taškai, kurie buvo ir ketvirčio pradžioje (56:60). Vis dėl to, dar vienas G. Naujalio tritaškis metimas inicijavo eilinį „Lietuvos geležinkelių“ bandymą palaužti varžovus. Ir šį kartą galima sakyti, jog svečiams tai pavyko. Likus žaisti tris minutes, L.Gudanavičius taikliais baudos metimais išvedė svečius į priekį devyniais taškais (56:65). Nors „Sportija“ ekipa ir bandė greitomis ir rezultatyviomis atakomis mažinti savo komandos atsilikimą, tačiau „Lietuvos geležinkelių“ komanda į kiekvieną tokį jų bandymą „sugrįžti“ į rungtynes rasdavo atsakymą. Galutinis rungtynių rezultatas 64:73 skelbė, jog pirmąją pergalę pavasario „Sportturas“ taurėje 2016 įsirašė „Lietuvos geležinkelių“ ekipa.

Po rungtynių pakalbintas „Lietuvos geležinkelių“ treneris Tomas Žvirblis pagrindine pergalės priežastimi įvardijo komandos kovingumą:

Šį kartą susirinkom penki, tai kovojom kaip vienas ir viską turbūt iš po krepšio sumetėm, tritaškiai nepakrito.

Tuo tarpu „Spartijos“ komandos treneris Andrius Mačiulis apgailestavo, jog pergalės iškovoti nepavyko, nors varžovas tikrai buvo įveikiamas:

Pradžioje žaidėm nesusikaupę, manau, trūko agresyvumo. Tikrai yra komanda prieš kurią galėjom laimėti. Be to jie penkiese tik žaidė, mūsų buvo daug daugiau, bet įsivėlėm turbūt į jų tą lėtą tokį žaidimą ir viskas. Jie daug geriau kamuolius kovojo ir tiek. Sakau, tikrai galima su jais lošti, bet jiems geriau šiandien pavyko.

„Sportija“: Darius Didžiūnas – 13 tšk., Laimonas Luižys – 13 tšk., Ramūnas Jomantas – 8 tšk.

„Lietuvos geležinkeliai“: Simas Ragauskas – 18 tšk. (9 išpr. praž.), Linas Gudanavičius – 15 tšk., Dalius Grušauskas – 14 tšk. (12 atk. kam., 7 išpr. praž.), Gediminas Naujalis – 14 tšk., Tomas Žvirblis – 12 tšk. (5 rezult. perd., 5 išpr. praž.)

„Lietuvos Geležinkeliai“ perlipo BC „Ambi“ barjerą (2016 balandžio 08 d., penktadienis, 22:53 val.)Tris kėlinius dominavę „Lietuvos Geležinkeliai“ nesuteikė „Resmilai ‒ 2“ minčių apie pergalę (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 23:24 val.)Distanciją laikę „Lietuvos Geležinkeliai“ prasibrovė į finalinio ketverto varžybas (2016 balandžio 18 d., pirmadienis, 23:01 val.)„Lietuvos Geležinkeliai“ tvirtu mostu pravėrė finalo duris (2016 balandžio 20 d., trečiadienis, 22:47 val.)Įtemptose rungtynėse „Vilkai“ įveikė „Sportiją“ (2016 kovo 31 d., ketvirtadienis, 22:54 val.)„ICE“ įrodė pranašumą prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 balandžio 03 d., sekmadienis, 22:00 val.)Užnugaryje varžovus laikiusi „Resmila ‒ 2“ po banguotos kovos iškovojo pavasario „Sportturas“ „Iššūkio“ taurę (2016 balandžio 22 d., penktadienis, 23:45 val.)„Vilkai“ Pavasario „Sportturo“ 2016 taurę pradėjo netikėta pergale prieš „Lietuvos geležinkelius“ (2016 kovo 17 d., ketvirtadienis, 22:12 val.)„Resmila ‒ 2“ pasiekė užtikrintą pergalę (2016 kovo 30 d., trečiadienis, 20:53 val.)