Makroflex vs Šernai (67:52)30+ lyga, „Jabra“ pirmenybės » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gruodžio 08 d., Antradienis, 21:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

Pirmoje rungtynių pusėje dominavę „Makroflex“ krepšininkai parklupdė „Šernus“

2015 gruodžio 08 d., Antradienis, 23:19 val., peržiūros: 949

Gruodžio 8-ąją dieną, antradienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „30+“ lygos „Jabra“ pirmenybių akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusios „Makroflex“ komandos ir svečių teisėmis atvykusių „Šernų“.

Rungtynes tiksliau pradėjo „Šernai“ (0:4), bet ilgainiui ledus pralaužė ir aikštelės šeimininkai, kurie atsakė 5 taškais paeiliui ir nusvėrė dvikovos svarstykles savo pusėn (5:4). Kurį laiką pranašumas buvo tai vienos, tai kitos ekipos pusėje, tačiau ketvirčio viduryje „Makroflex“ ėmėsi ryžtingų veiksmų, spurtavo 8:2 ir atitrūko 8 taškais (19:11). Tuo „Šernų“ bėdos nesibaigė ir kėlinio tiesiojoje įsišaudę „Makroflex“ snaiperiai įsūdė dar porą tolimų bombų, o D.Milaknio dvitaškis padėjo aikštės šeimininkams įgyti dviženkį pranašumą ir laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 27:16.

Antrojo kėlinio pradžioje A.Grigaliūnas pjovė atsilikimą iki vienženklio (27:18), bet šis džiaugsmas truko itin trumpai. Žaidimo skonį pajautę „Makroflex“ krepšininkai toliau terorizavo oponentų krepšį, kelių minučių atkarpą laimėjo rezultatu 16:2 ir pasiuntė „Šernus“ į gilų nokdauną (43:20). Netoli bedugnės krašto atsidūrusius svečius ėmė gelbėti aktyvus A.Grigaliūno žaidimas (beje šis krepšininkas pelnė visus 8 savo komandos taškus antrajame kėlinyje) leido „Šernams“ šiek tiek atsigriebti, tačiau įpusėjus mačui „Makroflex“ atotrūkis išliko solidus – 43:24.

Po didžiosios pertraukos „Šernai“ padarė išvadas ir neleido varžovams dominuoti. Tiesa, nors deficitas po truputį tirpo, tačiau svečiai neišvengė spragų gynyboje ir „Makroflex“ išliko priekyje dviženkliu atstumu. Po įsisiautėjusio A.Grigaliūno tritaškio skirtumas sumažėjo iki 13 taškų (50:37), o paskutinėmis sekundėmis šis žaidėjas dar kartą driokstelėjo iš toli. Visgi, priešingoje barikadų pusėje sustingusį „Makroflex“ puolimą pagyvino A.Knezys ir šio žaidėjo tikslūs metimai padėjo aikštelės šeimininkams prieš lemiamą susitikimo dalį išlaikyti savo rankose 13 taškų persvarą – 55:42.

Ketvirtąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo „Šernai“ ir skirtumas ištirpo iki 11 taškų (55:44). Vis dėlto, tuomet „Makroflex“ iniciavo spurtą 7:0, po kurio įtampa šiek tiek atslūgo. Tiesa, svečiai nenuleido rankų ir neketino kelti baltų vėliavų. Nebeturintys kur trauktis „Šernai“ pamėgino šturmuoti varžovų krepšį ir prisikasė iki 12 taškų (62:50), bet tolesniam žygiui pritrūko laiko ir jėgų. Paskutinėmis dvikovos minutėmis šaltakraujiškai svarbius metimus pataikę „Makroflex“ krepšininkai išlaikė saugų atstumą iki finalinio švilpuko ir iškovojo pergalę rezultatu 67:52.

Tadas Litinskas („Makroflex“):

Galima sakyti, kad visus rungtynių reikalus išsprendėti pirmoje rungtynių pusėje, o antroje beliko tik atsilaikyti ir nešvaistyti susikrauto pranašumo. Kas lėmė tokį gerą dvikovos startą?

„Pataikėm savo metimus. Ir laisvi, ir nelabai laisvi. Galima sakyti, kad beveik kas antrą metimą pataikėm (dvitaškiai 11/23, tritaškiai 7/15). Tiesiog žaidėm savo žaidimą ir neblogai pataikėm. Antroje pusėje „Šernai“ pradėjo truputį kiečiau gintis, tai paskui kilo daugiau problemų mėginant pataikyti. Pabaigoje jie kelis kartus suklydo, mes kelis kartus pataikėm ir laimėjom.“

Skirmantas Staniulis („Šernai“):

Kodėl taip prastai pradėjote rungtynes? Galima sakyti, kad pirmoje susitikimo pusėje ir pralaimėjote rungtynes.“

„Na taip. Galbūt praėjo šiek tiek laiko, kol atsibudom ir pradėjom žaisti. Vėlyvas metas turbūt įtakojo tai. Galbūt varžovai ir šiek tiek jaunesni. Jie kur kas aktyviau pradėjo rungtynes ir viskas. Varžovai pasirinko geresnę taktiką.“

„Makroflex“ gretose pirmaisiais smuikais griežė A.Knezys (20 tšk.), D.Milaknis (18 tšk., 7 atk. k.), N.Dirsė (11 tšk., 6 rez. p.), D.Rimkevičius (8 tšk., 10 atk. k.) ir T.Litinskas (6 tšk., 20 atk. k., 2 bl.).

„Šernų“ komandoje pasižymėjo A.Grigaliūnas (23 tšk., 5 per. k.), P.Juchnevičius (16 tšk., 10 atk. k., 7 išpr. pr.), E.Plenta (6 tšk., 11 atk. k.) ir S.Staniulis (5 tšk.).

„30+“ lygos „Jabra“ pirmenybėse „Makroflex“ iškovojo penktąją pergalę ir išlieka su vienintele nesėkme (5-1). „Šernų“ kraityje keturios pergalės ir tiek pat pralaimėjimų (4-4).

Šaltesnius nervus demonstravę „Makroflex“ krepšininkai įkopė į „30+“ lygos Olimpą (2016 gegužės 13 d., penktadienis, 23:18 val.)Vos keturiese likę „Makroflex“ krepšininkai sugebėjo atsilaikyti prieš „Remzą“ (2016 vasario 02 d., antradienis, 22:35 val.)Permainingose rungtynėse „Makroflex“ pergalė ir kelialapis į pusfinalį (2016 balandžio 12 d., antradienis, 11:45 val.)„Makroflex“ pusfinalį pradėjo sunkia pergale prieš „Šernus“ (2016 balandžio 19 d., antradienis, 22:42 val.)Puikų taiklumą iš toli pademonstravę „Makroflex“ nugalėjo „Acme ‒ Jabrą“ (2016 vasario 26 d., penktadienis, 22:22 val.)Tik po atkaklios kovos „Makroflex“ įveikė Asociaciją „Krepšinio pasaulis“ (2015 lapkričio 04 d., trečiadienis, 00:11 val.)„Makroflex“ ketvirtajame kėlinuke palaužė SK „Vertigo“ komandą (2015 lapkričio 11 d., trečiadienis, 22:20 val.)Ketvirtajame kėlinyje aukštesnę pavarą įjungę Asociacija „Krepšinio pasaulis“ įveikė „Šernus“ (2015 lapkričio 09 d., pirmadienis, 22:22 val.)„Makroflex“ ketvirtfinalį pradėjo pergale (2016 kovo 22 d., antradienis, 23:34 val.)„Makroflex“ be didesnio vargo įveikė „Remza“ penketuką. (2015 gruodžio 14 d., pirmadienis, 20:35 val.)