LSU ‒ „Atletas“ vs Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ (93:79)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 13 d., Trečiadienis, 18:30 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės starte „LSU“ įveikė Marijampolės „Sūduvą ‒ Mantingą“

2015 gegužės 13 d., Trečiadienis, 21:08 val., peržiūros: 1009

Gegužės 13 dieną „LSU“ sporto salėje įvyko „Laikinosios sostinės“ SUPER taurės 2015 rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai „LSU“ priemė svečius Marijampolės „Sūduvą – Mantingą“.

Rungtynių pradžioje komandos žaidė nerezultatyviai. Sužaidus pirmas dvi minutes rezultatas buvo lygus (2:2). Netrukus į priekį išsiveržė „Sūduva – Mantinga“ (2:4). Į tai „LSU“ atsakė taikliu tolimu metimu (5:4). „Suduva – Mantinga“ taškus rinko baudų metimais. Likus trims minutėms iki kėlinio pabaigos komandas skyrė du taškai (9:11). Prasidėjus aštuntai minutei dvitaškį pataikė svečiai (9:13). Likusį laiką komandos žaidė lygiai. Sužaidus pirmas 10 minučių „Sūduva – Mantinga“ turėjo keturių taškų pranašumą (13:17).

Prasidėjus antram kėliniui komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais (16:20). Sužaidus dvi minutes komandas skyrė septyni taškai (18:25). Trečią minutę „Sūduvos – Mantingos“ puolimas užstrigo, o tuo pasinaudoję „LSU“ pelnė net 15 taškų be atsako (33:25). Prasidėjus antrai kėlinio pusei, po ilgesnės pertraukos, taškus pavyko pelnyti „Sūduvai – Mantingai“ (33:27). Aštuntą minutę „Sūduva – Mantinga“ sumažino varžovų persvarą iki vieno taško (37:36). Visgi kėlinio pabaigoje geriau rungtyniavo „LSU“. Aikštės šeimininkai pelnė devynis taškus be atsako ir laimėjo pirmą rungtynių pusę rezultatu 46:36.

Pirmą trečio kėlinio minutę „LSU“ gynėsi be klaidų, o savo persvarą padidino dar keturiais taškais (50:36). Sužaidus dvi minutes komandas skyrė 13 taškų (52:39). Vėliau penkis taškus be atsako pelnė „LSU“ (57:39). Įpusėjus kėliniui komandas skyrė 21 taškas (65:44), o minutės pertraukėlės paprašė „Sūduva – Mantinga“. Po jos dar penkis taškus iš eilės pelnė „LSU“ (70:44). Paskutines tris kėlinio minutes geriau sužaidė „Sūduva – Mantinga“. Svečiams pavyko sumažinti „LSU“ persvarą iki 22 taškų (72:50).

Pirmas dvi ketvirto kėlinio minutes „Sūduva – Mantinga“ gynėsi be klaidų, o šeši pelnyti taškai paliko „LSU“ 16 taškų pranašumą (72:56). Trečią minutę pirmus taškus kėlinyje pelnė „LSU“ (74:56). Vėliau komandos keitėsi taikliais metimais. Sužaidus šešias minutes komandas skyrė 20 taškų (85:65). Septintą minutę „Sūduva – Mantinga“ pradėjo spurtą, kurio metu svečiai pelnė 13 taškų be atsako (85:75). Įpusėjus aštuntai minutei minutės pertraukėlės paprašė „LSU“. Po jos šeimininkai rungtyniavo geriau ir neleido svečiams atkūrti intrigos. Rungtynės baigėsi rezultatu 93:79.

“LSU“ iškovojo pirmą pergalę, o „Sūduva – Mantinga“ pralaimėjo pirmą kartą.

„LSU“ komandos treneris Laimonas Eglinskas paklaustas, kodėl po po pirmo apyligio kėlinio išryškėjo komandos pranašumas, atsakė: „Gal pritrūko apšilimo, kada aikštėje turime 10 minučių. Vėliau įsivažiavome. Paskutines kelias rungtynes mes taip sunkiai žaidžiame pirmą kėlinį, jis kaip užburtas, negalime įsivažiuoti. Vėliau įjungiame aukštesnę pavarą ir geriau klostosi žaidimas.“ Paklaustas, ar yra patenkintas komandos žaidimu šiandien, treneris atsakė: „Viskas buvo tvarkoje iki 35 minutės. Tada mes truputi subyrėjome. Reikėjo gal kažką keisti, bet išlaikėme įgytą persvarą, kurią nemažą buvome susikrovę. Iš dešimt balų duočiau aštuonis.“ Paklaustas, ar motyvacijos ir noro neatrodo, kad buvo daugiau nei pas varžovus, treneris atsakė: „Sunku pasakyti, reikėtų ir varžovų paklausti.“

Marijampolės „Sūduvos – Mantingos“ treneris Giedrius Žibėnas: „Šiandien susirinkome pabėgioti ir pabėgiojome.“ Paklaustas, kodėl komanda neblogai sužaidusi pirmą kėlinį vėliau leido varžovams atitrūkti, treneris atsakė: „Visiems davėme vienodai pažaisti ir vieni tai išnaudojo, o kiti ne. Norisi, kad jaunimas geriau nusiteiktų.“

LSU: Taurantas Tamošiūnas – 23 tšk., Justas Nausėdas – 14 tšk., Tomas Miškinis – 14 tšk., Andrius Gaidys – 10 tšk. (7 rezult. perd.), Simas Raupys – 10 tšk., Šarūnas Beniušis – 10 tšk.

Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“: Paulius Petrilevičius – 19 tšk., Paulius Kleiza – 15 tšk., Donatas Sabeckis – 11 tšk. (7 rezult. perd., 6 išpr. praž.)

„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės auksą iškovojo „Kauno autobusai“ (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 23:10 val.)Atsitiesusi Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ pasidabino „Laikinosios Sostinės“ Super taurės bronza (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 22:54 val.)Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ nesustabdė pergalingo „Kauno Autobusų“ žygio (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 21:32 val.)Likimą už ūsų tampę „LSU“ krepšininkai išsigelbėjo pratęsime (2015 gegužės 20 d., trečiadienis, 22:43 val.)Patyręs „Kauno Autobusų“ desantas privertė „LSU“ pajusti pralaimėjimo kartėlį (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 21:17 val.)Po dar vienos nesėkmės „Baubilas“ lieka vienintele komanda be pergalių (2015 gegužės 21 d., ketvirtadienis, 22:23 val.)