LSU ‒ „Atletas“ vs Kauno autobusai (81:105)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 21 d., Ketvirtadienis, 18:30 val. @ Lietuvos sporto universitetas, Sporto g. 6, Kaunas, LT-44221

Patyręs „Kauno Autobusų“ desantas privertė „LSU“ pajusti pralaimėjimo kartėlį

2015 gegužės 21 d., Ketvirtadienis, 21:17 val., peržiūros: 1159

Gegužės 21-ąją dieną, ketvirtadienį, LSU salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Super taurės mūšis dviejų iki šiol nepralaimėjusių ekipų – namuose žaidusių „LSU“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusių „Kauno Autobusų“.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė „Kauno Autobusai“ (0:2), bet prabilę „LSU“ krepšininkai atsakė varžovams 6 taškais iš eilės ir perėmė pirmaujančiųjų estafetę (6:2). Pora taiklių tolimų šūvių leido svečiams atstatyti pusiausvyrą (8:8), o vėliau du sėkmingus reidus surengė Š.Vasiliauskas ir išvedė savo komandą į priekį (10:12). Antroje ketvirčio pusėje toliau vyko permaininga kova ir abi komandos neketino nusileisti viena kitai. Po A.Juodelio kariaunos spurto 2:7, „LSU“ deficitas padidėjo iki 4 taškų (15:19), tačiau tuomet prabilo aikštelės šeimininkų snaiperiai. Taiklūs M.Sadausko ir P.Mykolaičio tritaškiai pakreipė įvykius „LSU“ ekipai naudinga linkme (21:19). Visgi laimėti L.Eglinsko auklėtiniams nepavyko, kadangi paskutinį žodį pirmajame kėlinyje tarė Š.Vasiliauskas, kuris įsūdė dar vieną taiklų tritaškį, pelnė 13-ąjį savo tašką ir leido „Kauno Autobusams“ laimėti pirmąsias 10 minučių rezultatu 21:22.

Antrosios dvikovos dalies starte „Kauno Autobusų“ padėtį sutvirtino T.Rakauskas (21:25), bet vėliau iniciatyvą į savo rankas čiupo „LSU“. Žaidimo ritmą pajautę aikštės šeimininkai surengė spurtą 9:0 ir pakreipė įvykių tėkmę sau naudinga linkme (32:27). Ž.Skučo ir T.Rakausko tandemas atstatė lygybę (32:32), o antroje ketvirčio pusėje „Kauno Autobusai“ įjungė aukštesnę pavarą ir kilo šturmą. Paskutinėmis pirmosios susitikimo pusės minutėmis A.Juodelio armija dominavo aikštėje, puikiai gynėsi ir retai leido varžovams pasižymėti, o svarbiausia, kad patys uraganišku greičiu rinkosi taškus, spurtavo rezultatu 3:17 ir nutolo dviženkliu atstumu. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 38:51.

Po didžiosios pertraukos A.Aleksandrovo ir M.Kalvelio taiklių metimų dėka „Kauno Autobusai“ atitrūko jau 18 taškų skirtumu (38:56) ir „LSU“ padėtis tapo nepavydėtina. Sužaidus apie 2,5 minutės, aikštėje įsiplieskė konfliktas ir keli žaidėjai apsistumdė. Po šio epizodo technines pražangas į savo statistines grafas įsirašė Š.Beniušis, A.Aleksandrovas ir T.Čerkunovas, tačiau nė vienai ekipai nepavyko pasinaudoti sumaištimi ir vyko lygi kova taškas į tašką, kuri buvo kur kas parankesnė užtikrintai pirmaujantiems svečiams. Kėlinio viduryje „Kauno Autobusų“ E.Dainio ir Ž.Skučo išpuoliai leido svečių ekipai įgyti jau 22 taškų persvarą ir intriga paliko salę (47:69). Prabudę ir nebeturintys kur trauktis „LSU“ krepšininkai ketvirčio pabaigoje šiek tiek sušvelnino nuostolius ir po trijų kėlinių „Kauno Autobusai“ tenkinosi 16 taškų atotrūkiu – 58:74.

Ketvirtojo kėlinio pradžia „LSU“ ekipos optimistiškai nenuteikė ir „Kauno Autobusai“ po truputį tvirtino pergalės pamatus. 4 taškais startavę svečiai suapvalino turimą pranašumą iki 20 taškų (58:78), o netrukus „LSU“ deficitas ėmė augti dar sparčiau. Kelis tritaškius pataikę „Kauno Autobusai“, iniciavo spurtą 4:16 ir kėlinio viduryje skirtumas tarp komandų padidėjo iki ne itin padoraus (65:94). Likus žaisti 2 minutes ir 45 sekundes, T.Čerkunovas pelnė 100-ąjį savo ekipos tašką (70:100), o po R.Rutkausko baudos metimo, „Kauno Autobusai“ įgijo rekordinę šiame mače, 31 taško persvarą (72:103). Dvikovos finiše „LSU“ apkarpė deficitą ir rungtynes baigė laimėta atkarpa 9:2, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai A.Juodelio kariauna šventė pergalę rezultatu 81:105.

Audrius Juodelis („Kauno Autobusai“):

Jeigu esate nusitaikę į pirmąją vietą po pogrupio varžybų, tai šiandien buvo privalu laimėti. Tą ir padarėte. Kas padėjo pasiekti pergalę?

„Tikslas šiandien buvo laimėti kuo didesniu skirtumu, kad turėtume taškų rezervą. Teoriškai trys komandos dar gali surinkti po dvi pergales ir tuomet tektų skaičiuoti taškų santykius. Stengėmės susikrauti didesnę atsargą prieš rytojaus rungtynes prieš Marijampolės „Sūduvą – Mantingą“. Esam jau beveik finale, bet dar rytoj reikia sužaisti ir tuomet situacija bus aiški. Kalbant apie šios dienos susitikimą, tai du kėliniai buvo tikrai neblogi. Varžovų jaunimas ir gražiai žaidė, ir neblogai pataikė. Bet antroje pusėje galbūt išryškėjo mūsų komandos žaidėjų meistriškumo pranašumas. Turėjom ilgą atsarginių žaidėjų suolelį ir galėjom palaikyti aukštą tempą. Todėl manau ir laimėjom rungtynes pakankamai normaliu skirtumu.“

Laimonas Eglinskas („LSU“):

Ar varžovų komanda yra stipresnė, ar tiesiog šiandien Jums nesisekė?

„Šiandien atėjom taip nusiteikę. Vistiek manau, kad su dviem pergalėmis į finalą pateksim. Davėm pažaisti mažiau gaunanties laiko aikštėje. Be to vienam trauma, kitam trauma. Be abejonės ir varžovai tikrai neblogi.“

„Kauno Autobusų“ komandoje pirmaisiais smuikais griežė Ž.Skučas (29 tšk., 14 atk. k., 6 išpr. pr., 41 naud. b.), Š.Vasiliauskas (19 tšk., 5 rez. p.), T.Rakauskas (18 tšk.), R.Rutkauskas (13 tšk., 10 atk. k.), A.Aleksandrovas (9 tšk.) ir E.Dainys (7 tšk., 5 rez. p.).

„LSU“ gretose išsiskyrė Š.Beniušis (12 tšk., 6 atk. k.), M.Sadauskas (10 tšk., 6 rez. p.), Š.Vingelis (10 tšk.), M.Beržanskas (9 tšk.), L.Mikalauskas (9 tšk.), T.Miškinis (8 tšk.) ir P.Mykolaitis (7 tšk., 5 rez. p.).

„Laikinosios Sostinės“ Super taurėje „Kauno Autobusai“ pasiekė antrąją pergalę iš tiek pat galimų (2-0). „LSU“ tai buvo pirmasis pralaimėjimas po dviejų iš eilės pergalių (2-1).

Likimą už ūsų tampę „LSU“ krepšininkai išsigelbėjo pratęsime (2015 gegužės 20 d., trečiadienis, 22:43 val.)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės starte „LSU“ įveikė Marijampolės „Sūduvą ‒ Mantingą“ (2015 gegužės 13 d., trečiadienis, 21:08 val.)Marijampolės „Sūduva ‒ Mantinga“ nesustabdė pergalingo „Kauno Autobusų“ žygio (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 21:32 val.)„Laikinosios sostinės“ SUPER taurės auksą iškovojo „Kauno autobusai“ (2015 gegužės 27 d., trečiadienis, 23:10 val.)