emobilus.lt & SK „Mattas“ vs BC „Ambi“ (109:47)„Laikinosios sostinės“ Mažoji taurė 2016 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2016 gegužės 16 d., Pirmadienis, 20:30 val. @ Kauno kolegija (mažoji salė), Pramonės pr. 20, Kaunas, LT-50387

„Emobilus.lt & SK Mattas“ paskutinėse „B“ pogrupio rungtynėse nušlavė BC „Ambi“

2016 gegužės 16 d., Pirmadienis, 22:40 val., peržiūros: 830

Gegužės 16-ąją dieną, pirmadienį, Kauno Kolegijos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Mažosios taurės B pogrupio susitikimas tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Emobilus.lt & SK Mattas“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios BC „Ambi“ ekipos.

Pirmieji prabilo aikštelės šeimininkai (2:0), tačiau vėliau jie stabtelėjo ir BC „Ambi“ suskubo už tai nubausti. V.Čypo kariauna triskart nuginklavo priešininkų gynybą, spurtavo 0:6 ir įsiveržė į priekį (2:6). Vis dėlto vėliau visi BC „Ambi“ keliai puolime prie tikslo nevedė ir svečių žaidime stojo ilgas taškų badas. Tuo tarpu „Emobilus.lt & SK Mattas“ pajuto savo žaidimo skonį ir plačiais žingsniais šovė priekį. Beveik 7,5 minutės atkarpą A.Dervinsko armija laimėjo rezultatu 23:0 ir negailestingai sudaužė neblogai rungtynes pradėjusių BC „Ambi“ krepšininkų viltis į šipulius. Prie šio spurto ženkliausiai prisidėjo K.Dmitrijevas, surinkęs 11 taškų, o jam puikiai talkino K.Vinkšnaitis (6 taškai) ir A.Gavelis (4 taškai). Po pirmųjų 10 minučių ekipas skyrė 19 taškų – 25:6.

BC „Ambi“ galvos skausmas nesibaigė ir antrojo ketvirčio starte. Svečiai negalėjo pasižymėti dar 4,5 minutės ir išgyveno didelę krizę puolime. Šiuo laikotarpiu „Emobilus.lt & SK Mattas“ įsirašė į savo sąskaitą dar 9 taškus ir atitrūko 28 taškų skirtumu (34:6). Nors beveik įpusėjus kėliniui S.Grėbliauskas pagaliau sudrumstė kapų tylą aikštės šeimininkų puolime (34:8), bet suspėti prieš aiškiai aukštesnio kalibro oponentus BC „Ambi“ nesugebėjo. Aukštą pavarą įjungusi A.Dervinsko kariauna netrukus padidino atstumą iki 32 taškų (40:8), o antroje kėlinio pusėje blykstelėjęs A.Tilindė išvedė savo komandą į priekį 39 taškų skirtumu (51:12). Visgi paskutinis žodis pirmoje rungtynių pusėje priklausė V.Čypo bei T.Nemuros duetui, kuris surinko 5 taškus be atsako ir neženkliai sušvelnino nepadorų atsilikimą – 51:17.

Po didžiosios pertraukos BC „Ambi“ kartkartėmis papildydavo savo taškų kraitį, bet aikštėje toliau dominavo „Emobilus.lt & SK Mattas“. Aikštelės šeimininkai toliau rodė savo galią, darnia gynyba vertė varžovus klysti ir daugiausiai greitomis atakomis toliau nenumaldomai bėgo į priekį. Kelių minučių atkarpą „Emobilus.lt & SK Mattas“ laimėjo rezultatu 19:3 ir rezultato skirtumas priartėjo prie pusšimčio taškų ribos (70:22). Antroje ketvirčio dalyje BC „Ambi“ paleido į darbą toliašaudę artileriją ir V.Čypo bei S.Grėbliausko tandemas įsūdė tris tritaškius be jokio priešininkų atsako ir po bene geriausios svečių atkarpomis šiame mače, atstumas tarp komandų sumažėjo iki 39 taškų (72:33). Tiesa K.Vinkšnaitis pasistengė, jog viskas vėl imtų judėti į kitą pusę, kėlinį baigė 5 taškais ir prieš paskutinę susitikimo dalį rezultatas buvo 79:35.

Ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas, kuriame komandos tiesiog žaidė savo malonumui. „Emobilus.lt & SK Mattas“ kiek atleido vadžias pozicinėje gynyboje, tačiau kartas nuo karto vis dar panaudodavo zoninį presingą, kuris dažnai svečiams buvo neįveikiamas. Pirmosiomis ketvirčio minutėmis vyko apylygė kova ir rezultato skirtumas svyravo neženkliai. Vis dėlto „Emobilus.lt & SK Mattas“ neketino apsiriboti ir taip pakankamai solidžiu pranašumu ir vėl truktelėjo į priekį. 10 taškų be atsako padidino A.Dervinsko armijos atotrūkį iki 56 taškų (98:42), o dvikovos finale „Emobilus.lt & SK Mattas“ galutinai pribaigė ne to pačio lygio varžovus 62 taškų skirtumu. Galutinis rungtynių rezultatas – 109:47.

Aurimas Dervinskas („Emobilus.lt & SK Mattas“):

Ar šiandieninės rungtynės buvo gera treniruotė prieš atkrintamąsias varžybas?

„Gera. Šiandien pas mus buvo keli nauji žmonės, tai tokios rungtynės padėjo jiems šiek tiek susižaisti. Gerai, kad išpuolė tokios rungtynės. Išėjo į naudą.“

Vytautas Čypas (BC „Ambi“):

„Puikiai pasižaidėme! Mes labai laimingi!“

„Emobilus.lt & SK Mattas“ gretose smaginosi K.Vinkšnaitis (25 tšk., 5 rez. p.), A.Tilindė (24 tšk., 9 atk. k., 34 naud. b.), A.Gavelis (17 tšk., 11 atk. k., 4 bl., 5 išpr. pr.), K.Dmitrijevas (15 tšk., 14 rez. p., 33 naud. b.), E.Daunora (11 tšk.), R.Misevičius (7 tšk., 6 rez. p.), V.Vainauskas (6 tšk.) ir G.Vasiliauskas (4 tšk., 6 atk. k.).

BC „Ambi“ komandoje pasižymėjo V.Čypas (20 tšk.), S.Grėbliauskas (11 tšk.), T.Nemura (4 tšk.), R.Sniečkus (4 tšk., 9 atk. k.), V.Jakelis (4 tšk., 5 rez. p.) ir M.Nemura (4 tšk.).

„Laikinosios Sostinės“ Mažojoje taurėje „Emobilus.lt & SK Mattas“ pasiekė trečiąją pergalę iš tiek pat galimų ir tapo B pogrupio nugalėtojais (3-0). BC „Ambi“ padėtis kardinaliai priešinga – visos trys nesėkmės (0-3).

Atkaklioje dvikovoje „Emobilus.lt & SK Mattas“ išvargo pergalę prieš Birštono „Olimpą“ (2016 gegužės 15 d., sekmadienis, 19:27 val.)Birštono „Olimpas“ be didesnio pasipriešinimo susidorojo su BC „Ambi“ (2016 gegužės 13 d., penktadienis, 23:38 val.)Dantis rodę „Ice“ krepšininkai neatsilaikė prieš „Emobilus.lt & SK Mattas“ (2016 gegužės 09 d., pirmadienis, 23:20 val.)Vėlyvo vakaro egzekuciją surengę „Ice“ krepšininkai nepasigailėjo BC „Ambi“ (2016 gegužės 11 d., trečiadienis, 23:50 val.)Įtemptame trileryje „Sporto spalvos“ pačioje pabaigoje pagriebė kelialapį į pusfinalį (2016 gegužės 23 d., pirmadienis, 23:16 val.)