KG Group & Paskoliukas vs Kauno aerouostas & DNC (88:85)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 15 d., Penktadienis, 20:00 val. @ Kauno technikos kolegija, Tvirtovės al. 35, Kaunas, LT-50115

Permainingos kovos finiše „KG Group & Paskoliukas“ nepaleido pergalės iš rankų

2015 gegužės 15 d., Penktadienis, 23:28 val., peržiūros: 1108

Gegužės 15-ąją dieną, penktadienį, Kauno Technikos Kolegijos salėje įvyko „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės B pogrupio akistata tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „KG Group & Paskoliuko“ krepšininkų ir svečių rolėje buvusios „Kauno Aerouosto & DNC“ ekipos.

Susitikimo pradžioje į priekį veržėsi svečiai, kurie surinko 4 taškus paeiliui ir nuo pat pirmųjų sekundžių pastatė varžovus į besivejančių vaidmenį. Kurį laiką sėkmingos „KG Group & Paskoliuko“ atakos neleido skirtumui ženkliai išaugti, bet dar pirmoje kėlinio pusėje „Kauno Aerouostas & DNC“ surinko 6 taškus be atsako ir sužaidus 4 minutes, atitrūko 9 taškais (3:12). Išsijudinę aikštės šeimininkai per 1,5 minutės sumažino deficitą iki 5 taškų (9:14), o vėliau įsismagino V.Šumskis, kurį priešininkams sunkiai sekėsi stabdyti, ir 5 šio aukštaūgio taškai pjovė nuostolius iki 3 taškų (14:17). Vis dėlto ketvirčio finiše žaidimo vadžias į savo rankas vėl čiupo T.Anankos kariauna, kuri smeigė porą tritaškių, paskutinę kėlinio atkarpą laimėjo rezultatu 1:10 ir po pirmųjų 10 minučių džiaugėsi dviženkliu atotrūkiu – 17:29.

Antrojo ketvirčio starte P.Kleizos bei K.Pupinio tandemas ėmėsi deficito tirpdymo ir nukirto jį perpus (25:31). Prabudę „Kauno Aerouosto & DNC“ krepšininkai atsakė spurtu 0:6 ir susigrąžino 12 taškų persvarą (25:37), tačiau netrukus komandos apsikeitė vaidmenimis ir svečiai sulaukė identiško „KG Group & Paskoliuko“ atsako, po kurio atstumas tarp komandų dar kartą sumažėjo iki 6 taškų (31:37). Paskutinėmis antrojo kėlinio minutėmis vyko pakankamai atkakli kova ir skirtumas svyravo neženkliai. Visgi pirmosios dvikovos pusės finiše A.Praninsko armija sugebėjo dar šiek tiek priartėti ir įpusėjus mačui paliko varžovams 3 taškų pranašumą – 43:46.

Po didžiosios pertraukos „Kauno Aerouostas & DNC“ prašovė abu baudų metimus, o už tai V.Šumskis triskart pasiuntė kamuolį į priešininkų krepšį, pelnė 6 taškus iš eilės ir pakreipė viską savai komandai naudinga linkme (49:46). Praėjus beveik 3,5 minutės, svečių taškų sąskaitą atidarė Š.Mickus (49:49), tačiau vėliau „Kauno Aerouosto & DNC“ puolimas vėl nutilo ir už tai teko brangiai sumokėti. Žaidimo skonį pajautę „KG Group & Paskoliuko“ krepšininkai kelių minučių atkarpą laimėjo įspūdingu rezultatu 19:0 ir pasiuntė varžovus į gilų nokdauną (68:49). Atsigavę po šio akibrokšto svečiai trečiąjį kėlinį baigė 6 taškais iš eilės ir tokiu būdų sumažino atsilikimą iki 13 taškų. Prieš lemiamą rungtynių dalį rezultatas buvo 68:55.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomis minutėmis „KG Group & Paskoliuko“ ekipa atitrūko 16 taškų skirtumu (73:57), bet vėliau varžovai ėmėsi reformų ir labiau atitrūkti neleido. Visgi kurį laiką A.Praninsko armija išlaikė dviženklę persvarą savo pusėje ir išliko situacijos šeimininkais. Kėlinio viduryje 0:6 spurtavę svečiai pagaliau prisikasė iki vienženklės ribos (78:70), tačiau netrukus P.Kleizos ir K.Pupinio duetas grąžino savo komandai 13 taškų pranašumą (83:70). Nebeturintys kur trauktis „Kauno Aerouosto & DNC“ krepšininkai dvikovos finiše kilo į šturmą ir prikėlė intrigą. Likus žaisti 1 minutę ir 45 sekundes, A.Gedminas pjovė atsilikimą iki 8 taškų (88:80), o vėliau dar 5 taškus pridėjo T.Žioba bei G.Jevstignejevas ir likus žaisti 39 sekundes, aikštės šeimininkams beliko 3 taškų persvara (88:85). Sėkmingai apsigynusi „Kauno Aerouosto & DNC“ ekipa susikūrė progą tolimam šūviui, tačiau jis skriejo pro šalį. Visgi kovojant dėl kamuolio Fortūna šypsojosi svečiams ir likus žaisti 3 sekundes, „Kauno Aerouostas & DNC“ gavo dar vieną šansą. Tiesa juo pasinaudoti nesugebėjo ir sunkią pergalę rezultatu 88:85 iškovojo „KG Group – Paskoliukas“.

Andrius Praninskas („KG Group & Paskoliukas“):

Permainingos rungtynės, kuriose buvo visko. Antroje rungtynių pusėje turėjot apčiuopiamą pranašumą, bet pabaigoje vos neprisižaidėt. Kas leido išlaikyti persvarą savo pusėje?

„Prieš tai buvom susikrovę didelį pranašumą ir galbūt varžovams pritrūko laiko. Pas mus traumą gavo Vilius Šumskis, o vėliau pražangų limitą išnaudojo R.Ūzas. Todėl intriga ir grįžo.“

Šį sezoną laimėjot „Elito“ lygą, „A“ lygoje pasidabinot bronza, tai šiame turnyre likti be medalių turbūt būtų apmaudu?

„Ši taurė yra Didžioji ir visos komandos yra stiprios. Sunku pasakyti, kaip čia mums seksis. Kovosim iki galo.“

Tomas Ananka („Kauno Aerouostas & DNC“):

Gerai pradėjote, vėliau paleidote iniciatyvą, o pabaigoje buvote netoli išsigelbėjimo, bet turbūt pritrūko laiko?

„Pritrūko laiko ir truputėlio jėgų. Šiandien viskas buvo gerai, tik reikėjo dar truputėlio sėkmės ir viskas būtų „čiki“.“

„KG Group & Paskoliuko“ gretose pirmaisiais smuikais griežė V.Šumskis tšk., (34 tšk., 9 atk. k., 41 naud. b.), P.Kleiza (22 tšk., 8 atk. k., 7 rez. p.), M.Ragauskas (10 tšk., 5 rez. p.), K.Pupinis (9 tšk., 16 atk. k., 3 bl.), R.Ūzas (9 tšk., 9 atk. k., 8 rez. p.) ir T.Lukauskas (4 tšk.).

„Kauno Aerouosto & DNC“ komandoje pasižymėjo T.Žioba (25 tšk., 13 atk. k., 34 naud. b.), G.Jevstignejevas (23 tšk., 7 atk. k.), A.Gedminas (18 tšk., 6 atk. k.), K.Meiliūnas (12 tšk., 14 rez. p., 5 išpr. pr.), T.Pileckas (4 tšk., 7 rez. p.) ir Š.Mickus (3 tšk.).

Šios rungtynės „Laikinosios Sostinės“ Didžiojoje taurėje buvo pirmosios abiems.

„Sporto Manija“ pasiekė triuškinamą pergalę (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 23:29 val.)Tritaškius pagirtinai metusi „Panemunė“ pasiekė užtikrintą pergalę (2015 gegužės 18 d., pirmadienis, 22:33 val.)Ketvirtą kėlinį užtikrinčiau sužaidusi „Banga“ pasiekė sunkią pergalę (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 23:05 val.)