Omega vs Kauno SRC (102:98)„Laikinosios sostinės“ Didžioji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 gegužės 26 d., Antradienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Intriguojančio žanro rungtynėse pergalę išplėšė „Omega“

2015 gegužės 26 d., Antradienis, 22:32 val., peržiūros: 1586

Gegužės 26-ąją dieną, antradienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Laikinosios Sostinės“ Didžiosios taurės A pogrupio akistata tarp namuose žaidusios „Omegos“ ir svečių vaidmenyje buvusių „Kauno SRC“ krepšininkų.

Dvikova prasidėjo permainingu žaidimu. Pirmieji į priekį šovė aikštės šeimininkai ir surinko 5 taškus be atsako (5:0), tačiau greitai identiška atkarpa atsakė ir „Kauno SRC“ ir pusiausvyra grįžo (5:5). Po E.Dainio ir I.Fiodorovo taiklių metimų „Omega“ pirmavo rezultatu 9:5, bet vėliau R.Urkio kariaunos puolimas kelioms minutėms nutilo ir nuo netruko pasinaudoti varžovai. Įsismaginę svečiai su A.Lencevičiumi priešakyje (šis žaidėjas vien pirmajame kėlinyje surinko 17 taškų) surengė spurtą 0:14 ir pakreipė viską sau naudinga linkme (9:19), o po dar vieno ką tik liaupsinto krepšininko tolimo šūvio, „Kauno SRC“ nutolo 11 taškų skirtumu (11:22). Sudrumstė užsistovėjusią tylą, „Omegos“ krepšininkai braukė nuostolius iki 7 taškų (15:22), tačiau labiau priartėti priešininkai neleido ir netrukus vėl šovė į priekį. Dar 6 taškai iš eilės padėjo A.Žadeikio armijai įgyti didžiausią pranašumą ne tik šiame kėlinyje, bet, kaip paaiškėjo vėliau, ir šiame susitikime (15:28). Per likusį laiką aikštės šeimininkai minimaliai sumažino atsilikimą ir po pirmųjų 10 minučių „Kauno SRC“ tenkinosi 12 taškų atotrūkiu – 18:30.

Antrojo ketvirčio starte komandos apsikeitė sėkmingomis atakomis, tačiau vėliau „Omega“ ėmėsi ryžtingų veiksmų ir ėmė mažinti atsilikimą. R.Urkio auklėtiniai iniciavo spurtą 8:0 (pusę šių taškų surinko P.Danisevičius) ir pjovė skirtumą iki ranka pasiekiamo (28:32). Pajautę, jog žaidimo vadžios slysta iš rankų, „Kauno SRC“ krepšininkai atsakė dviem taikliais metimais ir padvigubino aptirpusį pranašumą (28:36). Visgi žaidimo ritmą pajautusi „Omega“ vis dažniau rasdavo būdų pralaužti varžovų gynybą ir po truputį naikino deficitą. Po J.Petkaus ir E.Dainio dvitaškių svečių ekipai vėl beliko 4 taškai (39:43), o kėlinio finiše E.Dainio žvaigždė sužibo dar ryškiau. Šis patyręs gynėjas pirmąją rungtynių pusę baigė tritaškiu beveik su kėlinio sirena ir įpusėjus mačui komandas skyrė 2 taškai – 46:48.

Po didžiosios pertraukos užvirė pakankamai atkakli kova. Nors pirmosiomis kėlinio minutėmis „Kauno SRC“ susigrąžino 6 taškų persvarą (51:57), bet aikštės šeimininkai neleido oponentams nė akimirkai lengviau atsipūsti ir stengėsi nepaleisti jų toli į priekį. Po D.Gudeliausko tolimo šūvio, svečiai džiaugėsi 7 taškų pranašumu (55:62), tačiau į šį taiklų tritaškį „Omegos“ snaiperiai atsakė trimis (du iš jų realizavo I.Fiodorovas) ir laimėta atkarpa 9:2 leid R.Urkio kariaunai, likus žaisti apie 4 minutes, išlyginti rezultatą (64:64). Vis dėlto persverti rezultato „Kauno SRC“ neleido, o pagrindinė to priežastis buvo sėkmingas D.Gvezdausko žaidimas. Pastarasis krepšininkas surinko 6 taškus paeiliui ir grąžino persvarą savo ekipos pusėn (64:70). Nepaisant to, „Omega“ nesutriko ir po šiokios tokios pertraukėlės vėl kilo į varžovų krepšio šturmą. Aikštelės šeimininkai šovė į priekį 9:0, panaikino turėtą deficitą ir įsiveržė į priekį 3 taškų skirtumu (76:73). Per likusį laiką „Omega“ išlaikė pranašumu savo pusėje ir laimėjo tris kėlinius rezultatu 78:75.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje blykstelėjo A.Sakalauskas, kuris pelnė 5 taškus paeiliui ir sutvirtino savo komandos pozicijas (83:75). Prabilę „Kauno SRC“ smogė žaibišką atsaką ir per 1 minutę ir 10 sekundžių pelnė 7 taškus, po kurių „Omegai“ beliko minimalus atotrūkis (83:82). Kiek vėliau komandos dar porą kartų apsikeitė rolėmis, tačiau antroje kėlinio pusėje prasidėjo įdomiausia krepšinio spektaklio dalis. Įsisiūbavę aikštės šeimininkai kelis kartus sėkmingai sužaidė gynyboje, o ir puolime sugebėjo nubausti varžovus, surengė spurtą 9:0 ir, likus žaisti beveik 3,5 minutės, atitrūko 9 taškais (98:89). Tiesa „Kauno SRC“ neketino sudėti ginklų ir į darbą paleido toliašaudę artileriją. Pora D.Gvezdausko tolimų šūvių nubraukė „Omegos“ persvarą iki 3 taškų (98:95), o likus žaisti 2 minutes ir 17 sekundžių, D.Gudeliausko tritaškis atstatė lygybę (98:98). Likus žaisti 1,5 minutės, baudos metimą realizavo I.Fiodorovas ir išvedė į priekį „Omegą“, o sekančios atakos metu „Kauno SRC“ ne tik prametė abu baudų metimus, bet ir nepasinaudojo puolime atkovotu kamuoliu. Pražanga sustabdytas A.Sakalauskas negailestingai sumetė abu metimus ir padidino savo ekipos pranašumą iki 3 taškų (101:98). Sekanti „Kauno SRC“ ataka buvo netiksli, tačiau netrukus varžovai prarado kamuolį ir pažeidė taisykles. Visgi ir vėl abu baudų metimai skriejo pro šalį, o „Omegos“ pergalę įtvirtino J.Keršys. Galutinis rungtynių rezultatas – 102:98.

Rolandas Urkis („Omega“):

Pradžia buvo sunkoka, bet paskui įgavot pagreitį, pradėjot žaisti savo žaidimą ir pasivyjot varžovus. Taip gavosi, kad viskas sprendėsi pabaigoje. Kas padėjo laimėti?

„Patys žaidėjai suprato, kad jei šiandien nelaimėsim, tai galim baigti savo pasirodymą jau po šių rungtynių. Pasikalbėjom, susikaupėm, kelias atakas sėkmingai apsigynėm, atsikovojom kamuolius ir kai reikėjo užpuolėm. Tuo ir pasibaigė viskas.“

Kaip manote, ar Jūsų komandą yra pajėgi kovoti dėl medalių šioje taurėje?

„Mes tai tikrai galvojam, kad esam pajėgūs iškovoti medalius. O kas taip negalvoja, tai tegul įrodo, kad mes esam nepajėgūs.“

Algirdas Žadeikis („Kauno SRC“):

Pradžia buvo gera, bet paskui varžovai išlygino žaidimą. Taip gavosi, kad rungtynių atomazga vyko paskutinėmis sekundėmis. Ko pritrūko?

„Ne kiekvieną dieną sėkmė mūsų pusėje. Praeitas rungtynes mums tikrai pasisekė. Tuomet sumetėm pabaigoje rungtynių viską, ką galėjom. O šiandien šansų išplėšti pergalę galbūt buvo net daugiau, tačiau nepasisekė. Aišku mums labai trūko įžaidėjo Aido Makūno. Labai trūko. Jis susitraumavęs nugarą, todėl negalėjo dalyvauti. Ką padarysi. Gal kitą kartą labiau pasiseks.“

„Omegos“ komandoje pirmaisiais smuikais griežė I.Fiodorovas (27 tšk., 13 atk. k.), E.Dainys (22 tšk., 6 rez. p.), J.Petkus (18 tšk., 7 atk. k.), P.Danisevičius (14 tšk., 5 rez. p., 6 išpr. pr.), A.Sakalauskas (13 tšk.), J.Keršys (3 tšk., 6 atk. k.), J.Špokas (3 tšk.) ir P.Liesis (2 tšk.).

„Kauno SRC“ gretose pasižymėjo A.Lencevičius (29 tšk., 6 rez. p., 5 išpr. pr., 30 naud. b.), D.Gvezdauskas (16 tšk.), R.Stankevičius (12 tšk., 8 atk. k.), R.Maleckas (10 tšk.), G.Staniulis (9 tšk., 11 atk. k.), D.Gudeliauskas (9 tšk.), R.Grinius (7 tšk., 6 atk. k., 5 rez. p.) ir D.Baika (6 tšk., 9 atk. k.).

„Omega“ „Laikinosios Sostinės“ Didžiojoje taurėje pasiekė antrąją pergalę ir pogrupio varžybas baigė antroje vietoje su vienintele nesėkme (2-1). „Kauno SRC“ su vienu laimėjimu ir dviem pralaimėjimais liko trečiojoje A pogrupio vietoje (1-2).

Taškų lenktynėse „Kauno SRC“ išplėšė pratęsimą, kuriame susidorojo su „Baubilu“ (2015 gegužės 24 d., sekmadienis, 18:34 val.)Permainingoje kovoje „Panemunė“ įveikė „Kauno SRC“ (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 23:44 val.)Lenktynėse dėl taškų pranašesni buvo „Kauno autobusai“ ekipa (2015 gegužės 14 d., ketvirtadienis, 23:57 val.)Trečią kėlinį galingai pradėjusi „Banga“ užtikrintai žengė į pusfinalį (2015 birželio 01 d., pirmadienis, 22:38 val.)„Kauno Autobusai“ nesunkiai įveikė „Kauno SRC“ krepšininkus (2015 gegužės 17 d., sekmadienis, 23:23 val.)„Omega“ iškovojo triuškinančią pergalę prieš „Baubilas“ (2015 gegužės 22 d., penktadienis, 21:18 val.)