Lituanica vs Fazer – Gardėsis (72:60)Pavasario „Sportturas“ taurė 2014 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2014 balandžio 25 d., Penktadienis, 18:45 val. @ Kauno švara, Statybininkų g. 3, Kaunas, LT-50124

„Lituanica“ pirmą „Sportturo“ etapą baigė pergale prieš „Fazer ‒ Gardėsį“

2014 balandžio 25 d., Penktadienis, 22:50 val., peržiūros: 791

Balandžio 25 dieną "Kauno švaros" sporto salėje įvyko Pavasario "Sportturo" taurės rungtynės, kuriose aikštės šeimininkai "Lituanica" priemė svečius "Fazer – Gardėsį". Abi komandos iki šių rungtynių buvo iškovoję po vieną pergalę.

Rungtynių pradžioje du taškus su varžovo pražanga pelnė "Lituanica" (3:0). Netrukus pirmus taškus pelnė "Fazer – Gardėsis" (3:2). Įpusėjus kėliniui "Lituanica" turėjo penkių taškų persvarą (9:4). Septintą minutę "Fazer – Gardėsis" sumažino varžovų persvarą iki vieno taško (9:8). Visgi paskutines ketvirčio minutes geriau sužaidė svečiai, padidinę persvarą iki penkių taškų (15:10). Baigiantis kėlinio laikui A.Okulič-Kazarinas pataikė tolimą metimą beveik iš vidurio aikštės.

Per pirmas tris antro kėlinio minutes komandos apsikeitė taikliais tolimais metimais (18:13). Baigiantis ketvirtai minutei komandas skyrė šeši taškai (21:15). Vėliau keturis taškus be atsako pelnė "Lituanica", po kurių šeimininkų persvara padidėjo iki dviženklės (25:15). Likus dviems minutėms iki kėlinio pabaigos komandas skyrė 10 taškų (28:18). Ketvirčio pabaigoje "Fazer – Gardėsiui" pavyko sumažinti varžovų persvarą iki septynių taškų (30:23).

Sužaidus pirmas dvi trečio kėlinio minutes komandas skyrė vis dar septyni taškai (34:27). Vėliau komandos žaidė apylygiai. Ketvirtą minutę komandas skyrė aštuoni taškai (37:29). Sekančią dviejų minučių atkarpą rezultatu 1: 8 laimėjo "Fazer – Gardėsis" (38:37). Likus keturioms minutėms iki kėlinio pabaigos "Lituanica" paprašė minutės pertraukėlės. Po jos D.Maciulevičius pataikė tritaškį, o netrukus baudos metimą pataikė W.Gordon (42:37). Persvarą "Lituanica" išlaikė iki kėlinio pabaigos (46:40).

Ketvirtas kėlinys prasidėjo taikliu I. Sturono dvitaškiu, bet po jo svečių puolimas užstrigo, o "Lituanica" pelnė aštuonis taškus be atsako (54:42). Penktą minutę "Fazer – Gardėsis" sumažino varžovų persvarą iki septynių taškų (58:51). Prasidėjus antrai kėlinio pusei dar devynis taškus be atsako pelnė "Lituanica" (67:51). Per paskutines dvi rungtynių minutes "Fazer – Gardėsis" intrigos neatkūrė – "Lituanica" laimėjo rungtynes rezultatu 72:60.

"Lituanica" iškovojo antrą pergalę ir grupėje užėmė antrą vietą, o "Fazer – Gardėsis" su viena pergale ir dviem pralaimėjimais užėmė trečią vietą.

"Lituanicos" komandos kapitonas D.Maciulevičius:

Sunku susirinkti į salę, kai lauke labai geras oras. Truputi oro trūksta salėje. Iš pradžių kaip meškos po žiemos išsijudinome, bet viskas atrodo neblogai.

Paklaustas, koks ketvirtame kėlinyje išryškėjo komandos pranašumas, treneris atsakė: "Visas rungtynes laikėme aukštą tempą ir manau, kad varžovai truputi neatlaikė jo. Visas rungtynes bėgome, o ketvirtame jie pavargo. Jie nepataikė metimų, mes greitai užbėgome ir gavosi toks rezultatas."

K.Vyšniauskas, "Fazer – Gardėsio" treneris:

Penktadienio vakaras. Varžovai po rungtynių planavo eiti alaus išgerti, tai nenorėjome gadinti jiems nuotaikos. Per daug jų ir nespaudėme. Padarėme per daug klaidų, truputi neapsigynėme, gal nebuvome iki galo susikaupę. Toks ir rezultatas. Nedidelis skirtumas, 12 taškų. Pas mus nebuvo aukščiausio žaidėjo ir pagrindinio įžaidėjo. Tai davė savo. Buvome septyniese, būtume buvę devyniese ir būtų buvęs kitas žaidimas. Būtume spaudę varžovus, perėmę kamuolių ir viskas būtų buvę geriau.

Paklaustas, kodėl leido atitrūkti varžovams ketvirtame kėlinyje, treneris atsakė: "Iš tikro bandėme aktyviai spausti, bet ne viskas gavosi kaip norėjome, neperėmėme tiek kamuolių. Tai ir įtakojo. Kai skirtumas buvo 10 taškų ir buvo likę penkios minutės turbūt ir patys nebetikėjome, kad galime laimėti."

Lituanica: Andrius Okulič-kazarinas – 20 tšk. (12 atk. kam., 6 perimt. kam.), Donatas Maciulevičius – 20 tšk. (6 rezult. perd., 5 išpr. praž.), Ričardas Grigaliūnas – 17 tšk. (17 atk. kam., 7 išpr. praž.)

Fazer – Gardėsis: Edgaras Šmitas – 15 tšk. (11 atk. kam., 7 rezult. perd.), Tadas Aleknavičius – 10 tšk., Mindaugas Vyšniauskas – 9 tšk. (5 rezult. perd.)

Penki „Randerio“ krepšininkai atsilaikė prieš „Fazer ‒ Gardėsis“ spaudimą (2014 balandžio 24 d., ketvirtadienis, 00:25 val.)„Ryterna group“ aštuntfinalyje eliminavo „Fazer ‒ Gardėsį“ (2014 gegužės 01 d., ketvirtadienis, 23:09 val.)Pavasario „Sportturo“ taurėje ‒ nerezultatyviose rungtynėse „Fazer – Gardėsis“ įveikė „Krepsininkas.net“ (2014 balandžio 15 d., antradienis, 21:56 val.)„Lituanica“ neturėjo didesnio vargo su „Krepsininkas.net“ ekipa (2014 balandžio 04 d., penktadienis, 20:34 val.)Nerezultatyviame ketvirtfinalyje dramatišką pergalę iškovojo „A-Statyba“ (2014 gegužės 04 d., sekmadienis, 23:18 val.)Nerezulatyviose aštuntfinalio rungtynėse ‒ „Lituanicos“ pergalė (2014 balandžio 29 d., antradienis, 20:44 val.)Mūšyje iki paskutinių sekundžių „Randeris“ įveikė „Lituanicą“ (2014 balandžio 12 d., šeštadienis, 20:46 val.)