Kauno Šv. Pranciškaus mokykla vs Šiaulių Didždvario gimnazija (111:47)"Basketnews.lt 2013" taurė 10-12 klasės » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2013 gegužės 20 d., Pirmadienis, 13:00 val. @ Šv. Pranciškaus mokykla, Bitininkų g. 31, Kaunas, LT-46376

Rungtynėse, kuriose buvo pagerinti net penki komandiniai rekordai, įspūdingą pergalę pasiekė Kauno "Šv.Pranciškaus gimnazija"

2013 gegužės 20 d., Pirmadienis, 15:26 val., peržiūros: 2153

Pirmadienį, gegužės 20 dieną, Kauno "Šv.Pranciškaus gimnazijos" sporto salėje įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos "Basketnews.lt 2013" taurės pusfinalio rungtynės tarp vietos Kauno "Šv.Pranciškaus gimnazijos" ir svečių Šiaulių "Didždvario gimnazijos" ekipų. Pirmieji taškus pelnė svečiai, tačiau tai buvo pirmas ir paskutinis kartas, kai jie pirmavo, nes netrukus šeimininkų žaidėjai spurtavo ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Antrame kėlinuke kauniečiai ir toliau pavydėtinai taikliai atakavo iš toli, ko pasekoje po dviejų kėlinukų komandas skyrė jau 27 taškai. Po ilgosios pertraukos šeimininkai ir toliau bombardavo varžovų krepšį iš toli, ko pasekoje jų pranašumas padidėjo iki nepadoriai triuškinančio. Pergalę pasiekę kauniečiai žengė į finalą, kuriame susitiks su "Vilkijos gimnazijos" krepšininkais. 111:47 (17:8, 32:14, 30:15, 32:10).

Nors pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė šiauliečiai, tačiau nieko nelaukę šeimininkų krepšininkai surengė spurtą 9:0 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas. Kiek vėliau abi komandos viena po kitos keitėsi rezultatyviais išpuoliais, tik skirtumas tas, kad kauniečiai sėkmingai metė iš toli, ko pasekoje po pirmojo kėlinuko skirtumas tarp komandų išaugo iki devynių taškų. Antrojo ketvirčio pradžioje Kauno "Šv.Pranciškaus gimnazijos" žaidėjo A.Šukio du tolimi metimai ir J.Čikoto pridėtas dvitaškis metimas suteikė jiems jau septyniolikos taškų persvarą. Į tai svečiai sugebėjo atsakyti taikliu tolimu metimu, tačiau šeimininkai visiškai nepasimetė ir pelnę dar šešis taškus dar labiau padidino savo persvarą. Šiek tiek vėliau Šiaulių "Didždvario gimnazija" dar turėjo galimybę sumažinti deficitą baudos metimais, tačiau ja nepasinaudojo ir buvo nubausti dviem tolimais šeimininkų metimais. Toliau šiauliečiai realizavo pora baudos metimų, tačiau kauniečiai nekreipė į tai jokio dėmesio ir toliau bombardavo varžovu taikliais tritaškiais metimais, kurių dėka po dviejų kėlinių komandas skyrė jau 27 taškai. 49:22.

Trečiojo kėlinuko pradžioje žaidimas kiek išsilygino ir abi komandos viena po kitos keitėsi trumpomis atkarpomis, tačiau tai truko neilgai, nes šeimininkai surengė dar vieną spurtą 10:0, po kurio skirtumas tarp komandų išaugo iki 39-ių taškų. Į tai Šiaulių "Didždvario gimnazijos" žaidėjas P.Ručinskas atsakė taikliu tolimu metimu, tačiau jis nublanko prieš kauniečių atsaką 6:0. Ketvirčio pabaigoje abi komandos dar apsikeitė taikliais tolimais metimais, todėl skirtumas tarp jų nepasikeitė. Paskutinė rungtynių dalis buvo jau tik formalumas, tačiau Kauno "Šv.Pranciškaus gimnazijos" krepšininkams tai nerūpėjo ir tai puikiai įrodė spurtas, surengtas pačioje kėlinuko pradžioje, po kurio jų pranašumas išaugo jau iki triuškinančių 53-ijų taškų. Į tai svečių žaidėjas Ž.Pranskūnas atsakė tolimu metimu, tačiau šeimininkai į tai atsakė trigubai ir daugiausiai T.Valatkevičiaus taiklių metimų dėka skirtumas tarp komandų išaugo iki 59-ių taškų. Nors viskas jau seniai buvo aišku, bet šeimininkai ir toliau nenustojo atakuoti varžovų krepšio, ko pasekoje buvo pasiekta įspūdinga pergalė rezultatu 111:47.

Kauno "Šv.Pranciškaus" gimnazija žengė į finalą, kuriame jų jau laukia "Vilkijos gimnazija", tuo tarpu Šiaulių "Didždvario gimnazija" dėl trečios vietos susigrums su Druskininkų "Ryto gimnazija".

Šiose rungtynėse kauniečiai pasiekė net penkis komandinius statistiko rekordus : Daugiausiai taškų per rungtynes pelniusi komanda (111 taškų), didžiausias rungtynių rezultato skirtumas (64 taškai), didžiausias komandos santykinis naudingumo koeficiantas (144.00), daugiausiai tritaškių metimų pataikiusi komanda (23 taiklūs metimai) ir daugiausiai rezultatyvių perdavimų per rungtynes atlikusi komanda (29 rezultatyvūs perdavimai).

Po rungtynių, nugalėtojų ekipos treneris Egidijus Rutkauskas kalbėjo : " Pergalę lėmė labai didelis noras laimėti ir tai, kad šiandien visi buvo tikrai užsivedę. Krito praktiškai "užsimerkus", šiandien buvo mūsų diena ". Nebijote, kad, galbūt, šiandien išmetėte visus tritaškius ir finale jų pritrūks? : " Galbūt galėjome truputį ir pataupyti, na, bet žiūrėsime, stengsimės ir finale taip žaisti ".

Kauno "Šv.Pranciškaus gimnazija" : A.Šukys 29 (8 rez.perd.), D.Valatkevičius 24 (10 rez.perd.), T.Valatkevičius 22, M.Maslenikovas 15, J.Čikotas 10 taškų.

Šiaulių "Didždvario gimnazija" : Ž.Pranskūnas 11, P.Ručinskas 10, A.Globys 9 taškai.

Vilkijos gimnazija įtemptoje finalo kovoje palaužė Šv. Pranciškaus mokyklą (2013 gegužės 27 d., pirmadienis, 23:22 val.)Kauno "Šv. Pranciškaus mokykla" tritaškiais metimais subombardavo Kauno "A.Puškino gimnaziją" (2013 balandžio 11 d., ketvirtadienis, 16:38 val.)Kauno "Šv. Pranciškaus mokykla" ketvirtame kėlinyje iškovojo pergalę (2013 balandžio 17 d., trečiadienis, 16:01 val.)Kauno Šv. Pranciškaus mokykla palaužė A. Puškino mokyklą (2013 balandžio 16 d., antradienis, 15:45 val.)''Kauno Šv . Pranciškaus Mokykla'' po atkaklios kovos palaužė ''Kauno Santaros Gimnazija - VU Partnerė'' (2013 balandžio 19 d., penktadienis, 17:06 val.)Kauno ''Šv. Pranciškaus mokykla'' užtikrintai įveikė Kauno ''Dainavos vidurinę mokyklą'' (2013 balandžio 02 d., antradienis, 16:04 val.)''Kauno Santaros Gimnazija - VU Partnerė'' po atkaklios kovos nugalėjo ''Kauno Šv . Pranciškaus Mokykla'' (2013 balandžio 09 d., antradienis, 21:37 val.)Šiaulių Didždvario gimnazija – "Basketnews.lt" Didžiosios taurės pusfinalyje (2013 gegužės 07 d., antradienis, 13:47 val.)Šiaulių Didždvario gimnazija kovoje dėl bronzos nesunkiai palaužė Druskininkų gimnaziją (2013 gegužės 27 d., pirmadienis, 22:58 val.)