ELTECHA vs AGAVA (64:51)KĮKL » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2007 sausio 26 d., Penktadienis, 20:30 val. @ Vydūno vidurinė mokykla, Šiaurės pr. 57, Kaunas LT-49264

Klaidos paskandino "Agavą"

Krepšį atakuoja Laimonas Garnelis (Eltecha)
2007 sausio 26 d., Penktadienis, 22:39 val., peržiūros: 3652
Šį vėlyvą penktadienio vakarą Vydūno vidurinėje mokykloje įvyko antroji dvikova tarp "Įmonių" lygos "C" pogrupio komandų, pretenduojančių į sekantį etapą – šeimininkų statusą turėjusi "Eltecha" bei "Agava". Pergalę nerezultatyviame susitikime, turėję persvarą visą laiką, rezultatu 64:51 iškovojo "Eltecha", tuo atsirevanšuodama už pirmojoje dvikovoje patirtą nesėkmę (60:65). "Agava" šiose rungtynėse padarė net 28 klaidas, kurios ir palaidojo viltis į pergalę. Šeimininkai šiomis rungtynėmis užbaigė pogrupio varžybas ir, turėdama 9 laimėjimus ir 5 pralaimėjimus, greičiausiai liks trečiojoje vietoje. Tuo tarpu "Agavai" šis pralaimėjimas buvo lemiamas, nes jis užkirto bet kokius šansus patekti į sekantį etapą.

Jau pačioje rungtynių pradžioje "Eltecha" surengė keletą greitų ir rezultatyvių atakų, po kurių rezultatas buvo 6:0. Vėliau "Agava" sulygino žaidimą, tačiau dažnai jų daromos klaidos niekaip neleido perimti iniciatyvos, o tuo tarpu šeimininkai iš dvitaškio atakuodami visai neblogai (apie 80 proc.) sugebėjo padidinti pranašumą iki 7 taškų. Per likusį laiką pastarasis sumažėjo iki 6 taškų – 19:13.

Antrajame kėlinyje krepšys atsirišo ir vienam iš šeimininkų snaiperių Gediminui Jeršovui, po kurio trijų tolimų metimų skirtumas išaugo jau iki dviženklės ribos (31:20). Svečių puolimas toliau strigo ir pasibaigdavo tomis pačiomis klaidomis, kurios per likusias minutes leido pelnyti tik 3 taškus, kuomet varžovai įmetė 6. Komandos patraukė ilsėtis "Eltechai" pirmaujant 39:23.

Po pertraukos abi ekipos nutarė daugiau dėmesio skirti savo krepšio saugumui negu puolimui. Ypač savo gynybą suaktyvino svečiai, kurie neleido varžovams pelnyti taškų net 3 minutes. Tačiau tas didelės reikšmės rezultatui neturėjo, nes ir pati "Agava" per tą laiką tepelnė 4 taškus bei sumažino deficitą iki 11 taškų. Vėliau žaidimas vyko taškas į tašką ir prieš lemiamą atkarpą šeimininkai turėjo nemažą 14 taškų persvarą – 51:37.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkai iš karto padidino savo atotrūkį iki 19 taškų, kas jiems jau beveik ir garantavo pergalę, nes ir svečių jėgos nebuvo begalinės. Beje, pastarieji į rungtynes susirinko tik šešiese, o paskutinę minutę dėl pražangų limito iš viso susitikimą turėjo užbaigti tik 4 krepšininkai. Artėjant rungtynėms link pabaigos "Eltechos" treneris išleido rečiau žaidžiančius krepšininkus, kuo pasinaudojo "Agava" ir sumažino savo atsilikimą. Tačiau paskutinė sėkminga jų atkarpa neatsispindėjo galutiniame rezultate ir jiems teko pripažinti "Eltechos" pranašumą rezultatu 51:64.

Po rungtynių pakalbintas nugalėtojų treneris Romas Plytnikas teigė, jog komandoje buvo nemažai ligų ir traumų, todėl jie nevisiškai tikėjo savo pergalę. "Tačiau pasistengėme ir iškovojome ją" – džiaugėsi strategas, teisėjams skyręs po 9 balus.

Tuo tarpu "Agavos" treneris Vacys Žabas teisėjų darbą vertino kukliau ir savo balus paskirstė taip: vyriausiajam teisėjui 8 balai, o kitam – 7.

"Eltechos" gretose rezultatyviausias buvo Gediminas Jeršovas, kurio sąskaitoje 23 taškai. Naudingiau už jį žaidė tik Ignas Grigaravičius, pelnęs 13 taškų, atkovojęs 9 kamuolius, išprovokavęs 9 pražangas ir surinkęs 20 naudingumo balų. Neblogai sužaidė ir Laimonas Garnelis (11 taškų, 6 rezultatyvūs perdavimai, 5 perimti, 8 klaidos).

Tarp pralaimėjusiųjų išsiskyrė Almantas Sutkus, kuris įmetė 20 taškų, atkovojo 9 kamuolius, išprovokavo 8 pražangas, tačiau suklydo net 9 kartus. Dvigubą dublį į komandos indėlį įnešė Marijus Dimša (11 taškų, 10 atkovotų kamuolių, 6 klaidos).
Permainingoje kovoje pergalę šventė "Agava" (2007 vasario 10 d., šeštadienis, 19:23 val.)"Baltijos Baldų Grupė" ir antrą kartą įveikė "Agavą" (2006 gruodžio 15 d., penktadienis, 22:35 val.)"Elektros darbų" revanšas prieš "Agavą" pavyko (2007 sausio 19 d., penktadienis, 20:47 val.)Po pratęsimo fantastišką pergalę išplėšė "Agava" (2007 balandžio 02 d., pirmadienis, 00:08 val.)"Eltecha" nepasigailėjo "Antakoros" krepšininkų (2007 sausio 12 d., penktadienis, 22:07 val.)Įspūdinga "E United" pergalė (2007 kovo 02 d., penktadienis, 23:08 val.)"AKS & Nekturtas" pasiekė revanšą prieš "Agavą" ir išlygino santykį (2007 kovo 18 d., sekmadienis, 22:01 val.)Triuškinanti "Eltechos" pergalė (2007 sausio 14 d., sekmadienis, 20:51 val.)Įtikinama "Eltechos" pergalė (2006 lapkričio 10 d., penktadienis, 22:37 val.)"a1 Alternatyva" neatsilaikė prieš "Agavos" komandą (2007 vasario 25 d., sekmadienis, 21:50 val.)