Baubilas & Granex vs Detas Hoptrans logistics & BRGroup (86:75)Kauno Mero taurė 2013 » Atkrintamosios rungtynės, Mažosios taurės Didysis finalas
2013 lapkričio 03 d., Sekmadienis, 11:45 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (II salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

Rungtynių pradžioje miegojęs „Baubilas & Granex“ atsibudo bei pasipuošė aukso medaliais

2013 lapkričio 03 d., Sekmadienis, 15:26 val., peržiūros: 1539

Sekmadienį, lapkričio 3 dieną, A.Sabonio KC įvyko "Švyturio" – Kauno krepšinio lygos "Mero turės 2013" mažosios turės didžiojo finalo rungtynės tarp šeimininkai buvusių "Baubilo & Granex" ir svečių "Detas Hoptrans Logistics & BRGroup" ekipų. Rungtynių pradžioje šeimininkai žaidė blankiai, ko pasekoje svečių krepšininkai įgijo vienuolikos taškų persvarą, tačiau vėliau "Baubilas & Granex" atsigavo bei pasivijo varžovus. Antrojo ketvirčio eigoje šeimininkų krepšininkai sužaidė dar rezultatyviau ir sugebėjo persverti rezultatą savo naudai bei po dviejų kėlinukų pirmauti dviejų taškų pranašumu. Po ilgosios pertraukos ir toliau vyko atkakli kova ir pirmaujanti komanda keitėsi net kelis kartus, tačiau kėlinuko pabaigą rezultatyviau sužaidė šeimininkai ir įgijo penkių taškų persvarą. Lemiamoje rungtynių dalyje "Baubilui & Granex" pavyko ne tik išsaugoti pranašumą, bet ir jį padidinti, ko pasekoje jie kėlė nugalėtojų taurę į viršų. 86:75 ( 14:19, 23:16, 21:18, 28:22).

Nors pirmieji taškus pelnė šeimininkai, tačiau netrukus sekė šeši iš eilės svečių taškai, leidę jiems šiek tiek atitrūkti. Kiek vėliau "Baubilo & Granex" žaidėjas M.Nenartavičius pataikė vieną baudos metimą, po kurio svečių ekipos žaidėjai pelnė dar penkis taškus be varžovų atsako ir įgijo jau aštuonių taškų persvarą. Toliau abi komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais metimais, o iškart po jų "Detas Hoptrans logistics & BRGroup" ekipos lyderis M.Karpičius pelnė penkis taškus iš eilės ir padidino skirtumą tarp komandų iki vienuolikos taškų. Iš miego atsibudę šeimininkai sugebėjo į tai atsakyti spurtu 9:0, tačiau šiek tiek vėliau svečiai dar surengė pora sėkmingų atakų ir po pirmojo kėlinuko turėjo penkių taškų persvarą.14:19.

Antrojo ketvirčio pradžioje abi komandos pataikė po du tolimus metimus ir apsikeitė keliomis rezultatyviai pasibaigusiomis atakomis, tačiau ilgai netrukus "Baubilo & Granex" žaidėjai sužaidė sėkmingą atkarpą 6:0 ir rezultatą išlygino. Toliau svečiai dar bandė bėgti nuo varžovų pataikydami tolimą metimą, tačiau iškart po jo, šių rungtynių naudingiausias žaidėjas D.Urbonas, atsakė lygiai tuo pačiu ir paliko lygų rezultatą. Kiek vėliau abi komandos taškus pagrinde rinko tik baudos metimais, kurie nebuvo itin taiklūs, tačiau pačioje pirmos rungtynių pusės pabaigoje šeimininkams dar pavyko suregzti pora rezultatyviai pasibaigusių atakų ir persverti rezultatą savo naudai. 37:35.

Po ilgosios pertraukos abi komandos ir vėl ėmėsi darbo, tačiau šiek tiek geriau pasisekė "Detas Hoptrans logistics & BRGroup" ekipai, kuriems pavyko sumažinti savo deficitą iki minimumo. Toks skirtumas tarp komandų ilgai neišsilaikė, nes netrukus šeimininkai surengė spurtą 7:0 ir pabėgo nuo varžovų jau aštuonių taškų skirtumu. Svečių ekipos krepšininkai taip pat neliko stovėti vietoje ir netrukus atsakė į tai sužaisdami "sausą" atkarpą 0:8 ir taip išlygindami rezultatą. Po to sekė tolimas T.Vaišvilos metimas, į kurį M.Karpičius atsakė penkiais taškais iš eilės, taip sugrąžindamas iniciatyvą į savo komandos rankas. Vis dėlto, kėlinuko pabaigą geriau sužaidė šeimininkai ir pelnę septynis taškus be varžovų atsako įgijo penkių taškų persvarą prieš lemiamą rungtynių dalį. 58:53.

Paskutinio ir lemiamojo ketvirčio pradžioje M.Karpičius ir vėl pelnė penkis taškus iš eilės, taip rezultatą išlygindamas, tačiau netrukus į tai buvo atsakyta šešiais taškais iš eilės, kurie leido šeimininkams jaustis šiek tiek laisviau. Vėliau kova vyko taškas į tašką ir tik įpusėjus kėlinukui "Baubilas & Granex" sužaidė sėkmingą atkarpą 8:2, kurios dėka skirtumas tarp komandų padidėjo iki trylikos taškų. Vėliau abi komandos apsikeitė tolimais metimais, po kurių sekė dar du svečių taškai, sumažinę jų deficitą iki devynių taškų. Šeimininkai net nesiruošė iššvaistyti turėto pranašumo, ko pasekoje jie ne tik jį išsaugojo, bet ir dar labiau padidino, tačiau paskutinę rungtynių minutę, kai viskas jau buvo aišku, svečių krepšininkai pelnė penkis taškus iš eilės ir šiek tiek sušvelnino savo pralaimėjimą. 86:75.

Didžiojo finalo naudingiausiu žaidėju, po ilgų svarstymų buvo pripažintas Deividas Urbonas.

Komandų trenerių komentarai bus pateikti video skiltyje.

"Baubilas & Granex" : Deividas Urbonas – 24 tšk. (11 atk. kam., 6 išpr. praž.), Giedrius Purauskas – 17 tšk. (5 rezult. perd., 7 išpr. praž.), Marius Nenartavičius – 13 tšk. (13 atk. kam., 6 išpr. praž.)

"Detas Hoptrans logistics & BRGroup" : Martynas Karpičius – 31 tšk. (5 perimt. kam., 6 išpr. praž.), Povilas Žukaitis – 18 tšk., Airidas Nutautas – 8 tšk. (12 atk. kam.)

Visas rungtynes pirmavę "Kolegos" įveikė "Baubilą & Granex" (2013 spalio 04 d., penktadienis, 23:25 val.)„Baubilas & Granex“ įtikinamai įveikė BK „Centre“ krepšininkus ir keliauja į pusfinalį (2013 spalio 19 d., šeštadienis, 16:35 val.)„Baubilas ‒ Granex“ KKL „Kauno Mero mažosios taurės 2013“ finale (2013 spalio 24 d., ketvirtadienis, 23:37 val.)Kauno SRC nesunkiai susidorojo su Baubilas & Granex (2013 spalio 11 d., penktadienis, 23:22 val.)„Detas Hoptrans Logistics“ tik rungtynių pabaigoje palaužė „Kauno“ ekipą (2013 rugsėjo 26 d., ketvirtadienis, 01:09 val.)Tritaškių kupinose rungtynėse pergalę šventė "Baubilas & Granex" (2013 rugsėjo 27 d., penktadienis, 22:19 val.)„Baubilas ‒ Granex“ privertė kapituliuoti „Sporto Maniją ‒ Ekodorą“ (2013 spalio 07 d., pirmadienis, 00:19 val.)Įtemptose rungtynėse „Detas Hoptrans logistics & BR Group“ palaužė „Energijos sistemų servisą & DNC“ (2013 spalio 30 d., trečiadienis, 23:13 val.)„Hidraulinės Sistemos ‒ eSporto Baras“ po atkaklios kovos nukovė „Detas Hoptrans Logistics ‒ BRGroup“ (2013 spalio 09 d., trečiadienis, 23:06 val.)„Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ įveikė ketvirtfinalio barjerą (2013 spalio 23 d., trečiadienis, 23:25 val.)