Detas Hoptrans logistics & BRGroup vs Energijos sistemų servisas & DNC (87:74)Kauno Mero taurė 2013 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2013 spalio 30 d., Trečiadienis, 21:15 val. @ Vytauto Didžiojo universiteto sporto centras, Draugystės g. 19, Kaunas, LT-51230

Įtemptose rungtynėse „Detas Hoptrans logistics & BR Group“ palaužė „Energijos sistemų servisą & DNC“

2013 spalio 30 d., Trečiadienis, 23:13 val., peržiūros: 1217

Trečiadienį (10.30) VDU sporto centro salėje įvyko "Kauno Mero taurės 2013", Mažosios taurės pusfinalis, kuriame susitiko "Detas Hoptrans logistics & BR Group" (šeimininkai) ir "Energijos sistemų servisas & DNC" (svečiai). Nors du kėlinius dominavo šeimininkai ir vienu metu pirmavo 15 taškų skirtumu, tačiau trečiajame kėlinyje emocinės bangos užvesti "Energijos sistemų serviso & DNC" krepšininkai sugebėjo sumažinti skirtumą iki dviejų taškų. Visgi galingai sužaista ketvirtojo kėlinio pradžia, leido šeimininkams atitrūkti ir švęsti pergalę, kuri atvėrė kelią į Mažosios taurės finalą – 87:74 (23:12, 18:19, 25:33, 21:10). "Detas Hoptrans logistics & BR Group" finale susitiks su "Baubilu-Granex", o pralaimėję svečių ekipos krepšininkai mažajame finale kovos su BC "Gazuotu Pienu", kuriuos grupės varžybose nugalėjo 14 taškų skirtumu.

Rungtynės prasidėjo A.Nutauto benefisu. Žaidėjas pelnė pirmus septynis šeimininkų ekipos taškus ir išvedė savo komandą į priekį (7:4). Varžovų komandoje K.Meiliūnas stengėsi neatsilikti ir taip pat daugiausiai prisidėjo prie to, kad varžovai nepabėgtų (11:8). Visgi šeši iš eilės "Detas Hoptrans logistics & BR Group" taškai iš eilės, leido šeimininkams įgyti 9 taškų persvarą (17:8). Svečiai ir toliau klimpo varžovų gynyboje, o šeimininkai savo ruožtų vedami M.Karpičiaus perdavimu, sėkmingai žaisdami du prieš du, padidino pranašumą iki trylikos taškų. Kėlinio pabaigoje "ESS & DNC" nežymiai sumažino atsilikimą ir po pirmojo kėlinio šeimininkai pirmavo – 23:12.

Antrajame kėlinyje svečiai išnaudojo tai, jog pagrindiniai "Detas Hoptrans logistics & BR Group" žaidėjai buvo sodinami ant suolo ir priartėjo iki 4 taškų – 23:19. Visgi šeimininkai ilgai nesnaudė ir vėl susigrąžino kiek saugesnį pranašumą (29:23). Antrojoje kėlinio pusėje keli M.Karpičiaus tritaškiai leido padidinti skirtumą iki dviženklio ir "Energijos sistemų servisas & DNC" jau turėjo keturiolikos taškų deficitą, o jų svajonės apie finalą po truputi emė bliūkšti (37:23). Besibaigiant kėliniui, šeimininkai šiek tiek atsileido ir skirtumas sumažėjo iki dešimties – 41:31.

Po ilgosios pertraukos labiau motyvuoti žaisti finale vėlgi buvo "Detas Hoptrans logistics & BR Group" krepšininkai, kurie vedami M.Karpičiaus, kuris per ketvirtojo kėlinio pradžią "suleido" devynis iš keturiolikos savo komandos taškų ir leido savo komandai įgyti 15 taškų skirtumą (50:35). Panašus skirtumas išsilaikė dar keletą minučių, kol maždaug likus apie keturias minutes iki kėlinio pabaigos "Energijos sistemų servisas & DNC" kilo į lemiamą šturmą. Į aikštelę išejęs T.Kadždailis pataikė tritaškį, kuris buvo tikras emocinis užtaisas tiek komandos draugams, tiek susirinkusiems palaikyti svečių komandos (61:51). Per likusį kėlinio laiką K.Meiliūno vedami svečiai laimėjo atkarpą (5:13) ir sumažino atsilikimą iki 2 taškų - 66:64, taigi kova dėl antrosios vietos finale buvo dar tik prieš akis.

Ir nors po trijų kėlinių atrodė, jog laukia įdomi ir įtempta kova ketvirtajame kėlinyje, tačiau pakeista šeimininkų gynyba, išmušė iš vežių svečius ir sužlugdė jų viltis patekti į finalą. Beveik penkias minutes taškų pelnyti negalėję "Energijos sistemų serviso & DNC" krepšininkai, patys praleido 12 taškų ir skirtumas vėl sugrįžo į tą pačia būsena, kuri buvo trečiojo kėlinio viduryje – 78:64. Svečiai dar bandė gelbėtis, likus pusantros minutės buvo priartėję iki 7 taškų (81:74), tačiau tai buvo viskas, ką pasiekė svečiai. "Detas Hoptrans logistics & BR Group" pelnė šešis taškus be atsako ir pateko į finalą - 87:74.

Po rungtynių "Detas Hoptrans logistics & BR Group" ekipos treneris, R.Dailidė, kalbėjo: "Pergalę lėmė ketvirtame kėlinyje pakeista gynyba, nes varžovai manau priprato prie mūsų ankstesnės gynybos, sugalvojo, kaip ją apeiti, taigi pakeitėme gynybą ir tas manau pasiteisino". Paklaustas apie tai, kaip vertina varžovą finale – "Baubilą – Granex", strategas atsakė, jog net neįsivaizduoja, kas jo komandos laukia finale. Treneris teigė, jog yra nematęs varžovų žaidimo ir nežino kokie žaidėjai sudaro varžovų komandą, tačiau tikisi tik pergalės".

"Detas Hoptrans logistics & BRGroup": Martynas Karpičius – 28 tšk. (11 rezult. perd., 6 išpr. praž.), Rytis Kybartas – 17 tšk., Povilas Žukaitis – 17 tšk., Airidas Nutautas – 13 tšk. (12 atk. kam.)

"Energijos sistemų servisas & DNC": Karolis Meiliūnas – 22 tšk. (7 rezult. perd., 5 perimt. kam., 7 išpr. praž.), Ignas Grigaravičius – 19 tšk., Modestas Latkauskas – 11 tšk.

„Detas Hoptrans logistics & BRGroup“ įveikė ketvirtfinalio barjerą (2013 spalio 23 d., trečiadienis, 23:25 val.)„Detas Hoptrans Logistics“ tik rungtynių pabaigoje palaužė „Kauno“ ekipą (2013 rugsėjo 26 d., ketvirtadienis, 01:09 val.)„Nepyk“ po pratęsimo parklupdė „Detas Hoptrans Logistics ‒ BRGroup“ (2013 spalio 07 d., pirmadienis, 23:51 val.)„Hidraulinės Sistemos ‒ eSporto Baras“ po atkaklios kovos nukovė „Detas Hoptrans Logistics ‒ BRGroup“ (2013 spalio 09 d., trečiadienis, 23:06 val.)„Kauno Mero Mažosios Taurės 2013“ bronzinėje dvikovoje „Energijos Sistemų Servisas ‒ DNC“ pranoko BC „Gazuoto Pieno“ penketuką (2013 lapkričio 03 d., sekmadienis, 15:09 val.)„Energijos sistemų servisas & DNC“ antroje rungtynių pusėje palaužė BC „Gazuotą Pieną“ (2013 spalio 06 d., sekmadienis, 22:17 val.)Rungtynių pradžioje miegojęs „Baubilas & Granex“ atsibudo bei pasipuošė aukso medaliais (2013 lapkričio 03 d., sekmadienis, 15:26 val.)„Energijos sistemų servisas & DNC“ ketvirtfinalį pasiekė po pratęsimo dramatiškoje kovoje įveikęs „Vieningą Kauną“ (2013 spalio 21 d., pirmadienis, 22:50 val.)Puikiai sužaistas trečiasis kėlinys atnešė "Sporto manijai" pergalę (2013 spalio 04 d., penktadienis, 22:07 val.)„Dumblas“ pralaimėjo laimėtas rungtynes (2013 spalio 28 d., pirmadienis, 01:15 val.)