SPORTO MANIJA & EKODORA vs FORTO AMICUS (76:65)Kauno Mero taurė 2011 » Atkrintamosios rungtynės, Pusfinalis
2011 spalio 19 d., Trečiadienis, 19:00 val. @ Kauno technikos kolegija,Tvirtovės al.35

"Sporto manija & Ekodora" iškopė į Mero taurės finalą

2011 spalio 20 d., Ketvirtadienis, 13:18 val., peržiūros: 3502

Spalio 19 dieną, trečiadienį, KTK salėje įvyko pirmasis „Kauno Mero Didžiosios taurės 2011“ pusfinalio mūšis tarp namuose žaidusių „Sporto Manijos – Ekodoros“ ir „Forto Amicus“. Pirmoje rungtynių pusėje vyko itin nuožmi, atkakli bei emocinga kova ir ryškesnio pranašumo nė vienai iš ekipų įgyti nepavyko. Visgi, trečiajame ketvirtyje „Sporto Manija – Ekodora“ primetė sau parankų žaidimo tempą, surengė įspūdingą spurtą, po kurio jų persvara tapo dviženklė ir momentu siekė net 19 taškų. Paskutiniame kėlinyje „Forto Amicus“ sugebėjo šiek tiek atsigriebti, tačiau išsigelbėti šiai ekipai taip ir nepavyko ir kelialapį į finalą iškovojo „Sporto Manija – Ekodora“. Galutinis rungtynių rezultatas – 76:65.

Rungtynes dvitaškiu metimu pradėjo G.Vasiliauskas, tačiau į varžovo dvitaškį „Sporto Manija – Ekodora“ atsakė skaudžiu antsausiu 8:0, kurį baigė dviem tritaškiais ir įsiveržė į priekį rezultatu 8:2. Visgi, labiau pabėgti „Forto Amicus“ neleido, išlaikė apylygį žaidimo ritmą, o kėlinio viduryje skėlė varžovams atsaką 0:9 (6 taškus įmetė I.Ryla) ir patys įsiveržė į priekį 4 taškų skirtumu (11:15). Antroje ketvirčio pusėje A.Šaulio taškų dėką aikštės šeimininkams pavyko grąžinti viską į starto padėtį (15:15), o abu taiklūs A.Pelšs baudų metimai leido „Sporto Manijai – Ekodorai“ laimėti pirmąjį kėlinį minimaliu skirtumu – 21:20.

Antrajame ketvirtyje komandos žaidė kaip katė ir pelė – pirmaujantys „Sporto Manijos – Ekodoros“ krepšininkai tai truputį nutoldavo, tai juos varžovai vėl prisivydavo. Antroje kėlinio pusėje K.Abramavičiaus tritaškis leido „Forto Amicus“ atstatyti pusiausvyrą (35:35), bet kėlinio tiesiojoje aikštelės šeimininkai surengė spurtą 7:0 ir vėl šiek tiek atitrūko (42:35). Taiklus P.Bružausko dvitaškis sušvelnino svečių nuostolius, tačiau prieš didžiąją petrauką šiek tiek geresnės nuotaikos buvo „Sporto Manijos – Ekodoros“ stovykloje – 42:37.

Po didžiosios pertraukos G.Vasiliauskas sušvelnino savo ekipos deficitą iki vienu taikliu metimu pasiekiamos ribos (42:39), tačiau po šio taiklaus dvitaškio svečių puolimas nutilo beveik 4 minutėms. Tuo metu „Sporto Manijos – Ekodoros“ krepšininkai nešvaistė laiko, pelnė 10 taškų be atsako (po 4 surinko K.Vaičekauskas bei A.Šaulys) ir įpusėjus kėliniui komandas skyrė jau 13 taškų (52:39). Nors ilgoką „Forto Amicus“ tylą nutraukė J.Okunevičius (52:40), bet ir antroje ketvirčio pusėje svečių puolimas nesiklijavo ir padėtis toliau komplikavosi – P.Gasiūno bei L.Akstinavičiaus iniciuotas spurtas 7:0 padidino „Sporto Manijos – Ekodoros“ pranašumą jau iki 19 taškų (59:40). Kėlinio finiše „Forto Amicus“ prabudo iš sąstingio ir sugebėjo šiek tiek apkarpyti žaibiškai išaugusį deficitą. Prieš lemiamą kėlinį „Sporto Manija – Ekodora“ turėjo 15 taškų pranašumą – 63:48.

Ketvirtąjį kėlinį „Forto Amicus“ pradėjo 4 taškais iš eilės ir viltys pakovoti dėl pergalės tapo vis realesnės (63:52). Visgi, labiau priartėti aikštės šeimininkai neleido ir nors patys neblizgėjo puolant, tačiau darbas gynyboje ir netikslios „Forto Amicus“ atakos leido „Sporto Manijai – Ekodorai“ ketvirčio viduryje dar kartą pasiekti 19 taškų skirtumą (74:55). Rungtynių tiesiojoje „Forto Amicus“ atrado savyje jėgų, perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas ir bent gerokai sumažino atsilikimą, tačiau vis tiek turėjo pripažinti „Sporto Manijos – Ekodoros“ pranašumą rezultatu 76:65.

Po susitikimo nugalėtojų ekipos strategas Darius Laskys sakė:

Du kėlinius vyko įnirtinga kova taškas į tašką, skirtumas nebuvo labai daug išaugęs, bet po didžiosios pertraukos Jūsų auklėtiniai perėmė iniciatyvą. Kaip manot, kas tą lėmė?

„Visų pirma, mes pradėjom labai aktyviai gintis prieš jų lyderius, tuos kurie mėgsta įžaisti kamuolį. Pasistengėm juos eliminuoti. Mūsų Tomas Čerba ir kiti žaidėjai pasistengė tą padaryti. Jų žaidimas ėmė strigti .“

Tai buvo pirmasis „Kauno Mero Didžiosios taurės 2011“ pusfinalis. Ką žinote apie antrojo pusfinalio dalyvius – „Bangą“ ir „Radiją Tau & Detagamą“? Kurios ekipos tikitės finale?

„Tai gerai pažįstamos „A“ lygos komandos. Mums jos pakankamai gerai žinomos. Abi ekipos yra geros komplektacijos. Nenoriu rinktis priešininkų. Ir „Banga“ ir „Radijas Tau & Detagama“ yra geros komandos ir ko norėtusi finale sunku būtų pasakyti. Tegul nugali stipresnė komanda“

O kokios būtų Jūsų prognozės?

„Vis dėlto, jeigu reiktų statyti totalizatoriuj, tai statyčiau už „Bangą“.

„Forto Amicus“ vadovas Kęstutis Žarnauskas po rungtynių kalbėjo:

Du kėlinius vyko apylygė kova, bet trečiajame kėlinyje kažkas atsitiko ir varžovai nutolo. Kaip manot, kodėl taip atsitiko?

„Paprasčiausiai varžovų komanda gera. Jie kibiai gynėsi visas rungtynes, gan neblogai bėgo į greitą puolimą ir rinkosi lengvus taškus. Todėl tas skirtumas taip ir išaugo. Varžovai yra patyrusi gera komanda, kurioje žaidėjai kartu žaidžia jau ne vienerius metus ir vieni kitus geriau supranta nei mes. Tas ir lėmė jų pergalę.“

Kalbant apie kitą pusfinalio porą – „Banga“ prieš „Radiją Tau & Detagamą“. Kokios prognozės tame mače?

„ Manau, laimės „Radijas Tau & Detagama“ . Tikiu, kad mes mažajam finale galim laimėti ir prieš „Bangą“.“

Sėkmingiausiai laimėjusių gretose pasirodė K.Vaičekauskas (21 tšk.), P.Gasiūnas (13 tšk., 3 per. k., 2 bl.), A.Šaulys (13 tšk.), L.Akstinavičius (12 tšk., 8 atk. k.), M.Jakštas (7 tšk.) ir A.Pelšs (6 tšk., 6 atk. k., 13 rez. per.).

"Forto Amicus" komandoje pasižymėjo I.Ryla (14 tšk., 6 atk. k., 4 rez. per., 6 bl.), P.Bružauskas (12 tšk.), K.Abramavičius (12 tšk.), J.Okunevičius (10 tšk., 9 atk. k., 2 bl., 5 išpr. pr.), Š.Kenstavičius (10 tšk.) ir G.Vasiliauskas (5 tšk., 10 atk. k.).

"Sporto manija & Ekodora" nušlavė "Elektromontuotoją" (2011 spalio 04 d., antradienis, 21:04 val.)"Sporto Manija & Ekodora" be didesnio vargo "nuardė bėgius" "Lietuvos Geležinkeliams" (2011 rugsėjo 30 d., penktadienis, 22:15 val.)Sėkmingo ketvirtojo kėlinuko dėka "Sporto Manija & Ekodora" įveikė "Kauno SRC" ekipą (2011 spalio 08 d., šeštadienis, 19:34 val.)Po atkaklios ir įnirtingos kovos "Sporto Manija & Ekodora" palaužė Kauno "SRC" (2011 spalio 17 d., pirmadienis, 00:19 val.)"Forto Amicus" vos neišleido pergalės iš savo rankų (2011 spalio 03 d., pirmadienis, 11:37 val.)"Forto Amicus" nesunkiai įveikė savo varžovus (2011 spalio 05 d., trečiadienis, 23:11 val.)"Kauno Mero Didžiosios taurės 2011" mažajame finale "Banga" pranoko "Forto Amicus" (2011 lapkričio 14 d., pirmadienis, 06:40 val.)Tauriausią "Kauno Mero Didžiosios taurės 2011" apdovanojimą virš galvų iškėlė "Sporto Manija & Ekodora" (2011 lapkričio 14 d., pirmadienis, 07:51 val.)Po permainingos kovos pergalę pasiekė "Forto Amicus" (2011 rugsėjo 27 d., antradienis, 22:35 val.)Ketvirtame kėlinuke prabudusi "Renversa" neįveikė "Forto Amicus" (2011 spalio 15 d., šeštadienis, 17:49 val.)