Hidraulinės sistemos vs Laipsniai (99:54)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Sezoninės rungtynės (1 turas)
2015 spalio 02 d., Penktadienis, 20:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras (I salė), Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Hidraulinės Sistemos“ nesunkiai susidorojo su „Laipsniais“

2015 spalio 02 d., Penktadienis, 22:31 val., peržiūros: 1270

Spalio 2-ąją dieną, penktadienį, A.Sabonio krepšinio centre įvyko „Kauno Mero Mažosios taurės 2015“ B pogrupio mūšis tarp aikštės šeimininkų statusą turėjusių „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkų ir svečių teisėmis atvykusios „Laipsnių“ ekipos.

Dvikovą „Laipsniai“ pradėjo apsnūdę ir pirmosiomis minutėmis niekaip nesugebėjo pralaužti priešininkų gynybos. Tuo tarpu „Hidraulinės Sistemos“ po truputį rinkosi taškus, spurtavo 9:0 ir nuo pat rungtynių pradžios primetė savo sąlygas. Po 4 tuščių minučių, svečiai prabilo ir pora sėkmingų „Laipsnių atakų, pjovė deficitą iki 5 taškų (9:4). Vis dėlto V.Kirilovo kariauna arčiau oponentų neprisileido ir antroje kėlinio pusėje vėl ėmė tolti. Du M.Šumlinsko taiklūs metimai ir dar vienas M.Šumlinsko tikslus šūvis padėjo „Hidraulinėms Sistemoms“ įgyti dviženklę persvarą (15:4), tačiau šio pasiekimo aikštės šeimininkai iki ketvirčio pabaigos išsaugoti nesugebėjo. Šiek tiek sėkmingiau paskutinėmis kėlinio minutėmis rungtyniavę „Laipsniai“, po pirmųjų 10 minučių paliko „Hidraulinėms Sistemoms“ 7 taškų pranašumą – 17:10.

Antrojo kėlinio starte ekipos apsikeitė taikliais dvitaškiais, bet vėliau svečiai stabtelėjo ir tuo su malonumu pasinaudojo ant geros bangos užšokę „Hidraulinių Sistemų“ krepšininkai. V.Kirilovo armija įjungė itin aukštą pavarą, 2,5 minutės atkarpą laimėjo rezultatu 14:0 ir dar neįpusėjus ketvirčiui, pasiuntė varžovus į gilų nokdauną (33:12). Kėlinio viduryje prabudę svečiai atsakė 5 taškais iš eilės ir pjovė žaibiškai išaugusį deficitą iki 16 taškų (33:17), tačiau žaidimo skonį pajutusios „Hidraulinės Sistemos“, toliau draskė varžovų gynybą Dar vienas spurtas 7:0 leido aikštės šeimininkams įgyti didžiausią iki šiol turėtą, 23 taškų persvarą (40:17). Paskutinės 3,5 minutės, šio kėlinio mastais nebuvo itin rezultatyvios ir vyko apylygė kova, leidusi „Hidraulinėms Sistemoms“ išlaikyti solidų pranašumą savo pusėje iki pat didžiosios pertraukos. Įpusėjus mačui rezultatas buvo 46:25.

Trečiojo kėlinio starte pora M.Liepos sėkmingų reidų priartino „Laipsnius: iki 18 taškų (47:29), bet vėliau svečiai įsivėlė į „Hidraulinėms Sistemoms“ parankesnį žaidimo scenarijų. 4,5 minutės „Laipsnių“ puolime buvo štilis, o per tą laiką M.Šumlinskas ir kompanija pridėjo dar 13 taškų be atsako ir kėlinio viduryje nutolo jau 31 taško skirtumu (60:29). Atsigavę po šio akibrokšto, svečiai nutraukė tylą ir surezgė porą tikslių atakų (60:33), tačiau antroje ketvirčio pusėje „Hidraulinės Sistemos“ skėlė dar vieną antausį 10:0 ir įgijo 37 taškų persvarą (70:33). Per likusias 3 minutes ekipos vienodu tempu rinkosi taškus ir prieš paskutinę dvikovos dalį, „Hidraulinės Sistemos“ išsaugojo 37 taškų pranašumą – 74:37.

Ketvirtojo kėlinio pirmosiomios minutėmis blykstelėjo A.Jankevičius ir per minutę surinko 6 taškus be atsako (74:43). Visgi netrukus estafetę priešingoje barikadų pusėje perėmė I.Krukonis ir atstatė 36 taškų skirtumą (79:43), o po dar vieno minėto žaidėjo taiklaus metimo, aikštelės šeimininkai atitrūko 39 taškų skirtumu (83:44). Paskutinėmis rungtynių minutėmis „Hidraulinės Sistemos“ toliau neatleido vadžių ir mėgino surinkti 100 taškų. Nors rungtynių baigties dilemą aikštės aikštės šeimininkai išspendė gerokai anksčiau, tačiau paskutinio tikslo (penyti triženklį taškų skaičių) „Hidraulinėms Sistemoms“ nepavyko. Tiesa, nuaidėjus finalinei sirenai, V.Kirilovo armija džiaugėsi triuškinama pergale rezultatu 99:54.

Vitalijus Kirilovas („Hidraulinės Sistemos“):

Rezultatas pakankamai iškalbingas. Kokios to priežastys?

„Garvežys ilgai puškavo puškavo ir įsipuškavo. Pradžioje nebuvo lengva. Darėm daug klaidų, nes kamuolys mums dar vistiek medinis Iš tritaškių irgi nepataikėm. Vienas veikėjas sugebėjo pramesti visus 10 tritaškių. Šiandien žaidė ne pagrindinės sudėties krepšininkai, bet jie parodė charakterį. Rungtynės buvo tokios penktadieninės, lengvos ir atpalaiduojančios.“

„Hidraulinių Sistemų“ gretose pirmaisiais smuikais griežė M.Šumlinskas (34 tšk., 21 atk. k., 2 bl., 57 naud. b.), I.Krukonis (19 tšk., 6 rez. p., 5 per. k.), M.Markevičius (16 tšk.), S.Klimkevičius (13 tšk., 7 atk. k., 7 rez. p.), D.Bagdžiūnas (10 tšk.) ir V.Šalčius (4 tšk., 6 atk. k., 5 per. k.).

„Laipsnių“ ekipoje pasižymėjo M.Liepa (17 tšk., 5 rez. p., 2 bl., 5 išpr. pr.), A.Jankevičius (9 tšk.), S.Banaitis (9 tšk.), L.Palivanas (7 tšk.), M.Šiukščius (5 tšk., 9 atk. k., 5 per. k.) ir M.Balsys (4 tšk.).

„Kauno Mero Mažojoje taurėje 2015“ „Hidraulinės Sistemos“ pasiekė trečiąją pergalę iš tiek pat galimų (3-0). „Laipsniams“ tai buvo pirmosios rungtynės turnyre (0-1).

Sezono atidarymo rungtynėse „Hidraulinės sistemos“ nesunkiai įveikė „Green Death“ (2015 rugsėjo 18 d., penktadienis, 21:27 val.)Ketvirtfinalio trileryje Fortūna šypsojosi „Hidraulinėms Sistemoms“ (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:55 val.)Tomo Kepežinsko vedama LSK „Technoera“ perlipo „Laipsnių“ barjerą (2015 spalio 12 d., pirmadienis, 22:32 val.)Atkaklioje ir pratęsimo pareikalavusioje dvikovoje sunki „Vieningas Kaunas“ komandos pergalė prieš „Laipsnius“ (2015 spalio 10 d., šeštadienis, 00:08 val.)Bronzinio mūšio atomazgoje „Kauno Aerouostas“ tolimais šūviais nužudė „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 21 d., trečiadienis, 22:43 val.)„Senukai“ parodė aštrius dantis, bet paskutiniame kėlinyje nesuspėjo paskui „Hidraulines Sistemas“ (2015 spalio 09 d., penktadienis, 22:39 val.)BC „Sporto Fėja & Detagama“ paskutiniame kėlinyje išsigrynino kelialapį į finalą (2015 spalio 16 d., penktadienis, 22:53 val.)„Laipsniai“ iškovojo užtikrintą pergalę (2015 spalio 07 d., trečiadienis, 22:19 val.)„Laipsniai“ paliko „Green Death“ be pergalių (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 20:58 val.)