Galera vs Kauno SRC (96:73)Kauno mero Mažoji taurė 2015 » Atkrintamosios rungtynės, Didysis finalas
2015 spalio 24 d., Šeštadienis, 16:30 val. @ A. Sabonio krepšinio centras, Pašilės g. 41, Kaunas, LT-51358

„Galera“ lengva ranka nuskynė aukso medalius

2015 spalio 24 d., Šeštadienis, 20:29 val., peržiūros: 1112

Šeštadienį, spalio 24 dieną, A. Sabonio KC įvyko „Švyturio“ – Kauno krepšinio lygos „Kauno Mero Mažosios taurės“ iššūkio taurės didžiojo finalo rungtynės, tarp šeimininkų rolėje buvusios „Galeros“ ir svečių „Kauno SRC“ ekipų. Nuo pat susitikimo pradžios puolime sunkiai sulaikomai rungtyniavę „Galeros“ krepšininkai vis tolo nuo priešininkų. Antrame kėlinuke svečiai kiek atsigavo tačiau vėliau spurtavę šeimininkai ir vėl atitrūko, ko pasekoje po dviejų kėlinių komandas skyrė šešiolika taškų. Po ilgosios pertraukos žaidimas klostėsi panašiai, tačiau ir toliau pranašumą savo rankose išlaikiusi „Galera“ iškovojo aukso medalius. 96:73 (28:19, 26:19, 20:19, 22:16).

Nors pirmieji taškus pelnė svečiai, čia pat devynis iš eilės surinko „Galera“ ir įgijo jau septynių taškų pranašumą. Kiek vėliau, po penkių iš eilės R. Malecko taškų skirtumas tarp komandų žymiai sumažėjo tačiau ir toliau greitą bei efektingą puolimą demonstravę šeimininkai susigrąžino didesnę persvarą. Sunkiai taškus rinkę „Kauno SRC“ krepšininkai vis giliau klimpo, nes ir toliau be perstojo varžovų krepšį atakavę „Galeros“ žaidėjai įgijo jau penkiolikos taškų pranašumą. Svečių padėtį pirmojo kėlinuko pabaigoje kiek pagerino du taiklūs tolimi P. Aleksyno metimai. 28:19.

Antrojo kėlinuko pradžioje „Kauno SRC“ parodė šiokius tokius atsigavimo ženklus ir sumažino deficitą iki septynių taškų, tačiau laiku atsibudę aikštės šeimininkai ir vėl surengė spurtą, kurio metu pelnė net keturiolika taškų be varžovų atsako ir padidino skirtumą tarp komandų iki 21-ieno taško. Kiek vėliau atsibudo iki šiol praktiškai tylėjęs M.Valaitis, kuris surinko septynis taškus iš eilės ir kiek sušvelnino savo komandos atsilikimą. Per likusį laiką nežymiai geriau atrodę svečiai iki ilgosios pertraukos pradžios sumažino savo deficitą iki šešiolikos taškų. 54:38.

Po ilgosios pertraukos ir toliau kiek sėkmingiau žaidę aikštės šeimininkai dar labiau padidino savo persvarą, tačiau čia pat du tolimus metimus smeigė R.Maleckas ir dar du taškus pridėjo M.Valaitis, kurių dėka skirtumas tarp komandų sumažėjo iki keturiolikos taškų. Ši rezultatyvaus svečių žaidimo banga ilgai nesitęsė, nes čia pat aštuonis taškus be priešininkų atsako pelnę „Galeros“ žaidėjai vėl susigrąžino solidų pranašumą. Per likusį laiką ir vėl geriau žaidė „Kauno SRC“, kuri didžiąją dalį savo taškų rinko baudų metimais. 74:57.

Ketvirtą kėlinį komandos pradėjo kiek vangiu žaidimu, tačiau abiems komandoms įsivažiavus jos viena po kitos keitėsi trumpomis, tačiau rezultatyviomis atkarpomis. Vienu momentu „Kauno SRC“ ir vėl kiek sušvelnino savo deficitą, tačiau tuoj pat ugnį spurtu užgesinę aikštės šeimininkai ir vėl atstatė rezultatą ir prieš tai buvusią padėtį. Per likusį laiką svečiai nespėjo nuveikti nieko įspūdingo, ko pasekoje pergale ir aukso medaliais džiaugėsi „Galeros“ krepšininkai. 96:73.

Didžiojo finalo MVP tapo įspūdingą pasirodymą surengęs „Galeros“ krepšininkas Mantas Gudeliauskas.

Po pergalės nugalėtojų treneris Sergej Korolkov kalbėjo: „Manyčiau, kad pergalę pasiekti padėjo perimti kamuoliai, tikrai nemažai perėmėme, ir greitas bėgimas, manau, jog apibėgome priešininkus“.

Ką galite pasakyti apie tokį M. Gudeliausko pasirodymą?

„Manau, kad nuostabus pasirodymas, ką daugiau galima pasakyti. Pradžioje Jasaitis (A.Juozapaitis) įmetė nemažai, patempė komandą, o vėliau Gudeliauskas daug prisidėjo. Ir šiaip visa komanda gynėmės, stengėmės“.

„Galera“: Mantas Gudeliauskas – 39 tšk. (5 rezult. perd., 7 perimt. kam.), Jonas Grigaras – 23 tšk. (6 išpr. praž.), Aurimas Juozapaitis – 17 tšk.

„Kauno SRC“: Rokas Maleckas – 17 tšk. (5 rezult. perd.), Martynas Valaitis – 12 tšk., Paulius Aleksynas – 11 tšk.

„Galera“ išsivežė pergalę iš Batėgalos (2015 spalio 22 d., ketvirtadienis, 21:29 val.)„Galera“ lengvu žingsiu užėmė paskutinę vietą „Iššūkio“ taurės pusfinalyje (2015 spalio 14 d., trečiadienis, 22:45 val.)„Kauno SRC“ gana nelengvai įveikė KK „Kauno Partizaną“ (2015 rugsėjo 21 d., pirmadienis, 21:20 val.)Po atkaklios kovos „Kauno SRC“ prasibrovė į pusfinalį (2015 spalio 13 d., antradienis, 22:09 val.)„Kauno SRC“ išsaugojo pranašumą bei iškovojo kelialapį į finalą (2015 spalio 20 d., antradienis, 00:17 val.)„UNO“ pastangų prieš „Galerą“ neužteko (2015 rugsėjo 30 d., trečiadienis, 22:21 val.)„Sporto manija ‒ 2“ su žeme sulygino savo varžovus (2015 rugsėjo 25 d., penktadienis, 22:47 val.)Statistą pravirkdžiusiose rungtynėse „Kauno Aeorouostas“ palaužė „Kauno SRC“ pasipriešinimą (įkelta beveik visų rungtynių statistika) (2015 rugsėjo 22 d., antradienis, 22:31 val.)Beveik visą mačą pirmavusi „Advokatų Kontora Konsus“ apmaudžiai krito prieš „Kauno SRC“ (2015 spalio 06 d., antradienis, 22:51 val.)Taškų lenktynėse pranašesni buvo „Kauno SRC“ krepšininkai (2015 spalio 05 d., pirmadienis, 22:22 val.)